Roemenen op rooftocht 4 41 J in Frankrijk wegens ernstige onlusten KRAS.NL Jeugd heeft maling aan privacy 7° HET WEER: O Bewolkt WD-fractie mort na uithaal Mark Rutte - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Knappe zege PSV op zwaar veld Moskou www.pzc.nl Grote verdiensten en geringe pakkans trekken nieuwkomers. DEN HAAC - In Nederland zijn ruim 1800 Roemenen actief in het criminele circuit, terwijl er onge veer 2400 een officiële werkver gunning hebben. Die schatting is afkomstig van het recherchebu reau Ultrascan, dat onderzoek deed naar de handel en wandel van Roemenen in Nederland. Vol gens het bedrijf is het aantal crimi nele Roemenen in een jaar tijd ruim verdubeeld en treedt de poli tie er te weinig tegen op. Het recherchebureau, dat eerder een staalkaart maakte van Nigeri- aanse bendes in ons land, stelt dat Roemenen zich vooral specialise ren in het innen van geld via geko pieerde creditcards en pinpassen (skimming), overvallen, inbraken, mensenhandel en prostitutie. De grote verdiensten en geringe pak kans zouden als een vliegwiel wer ken. „Het thuisfront krijgt succes verhalen te horen over lucratieve trips. Voor iedereen die terugkeert met een paar honderd euro, ko men er drie of vier nieuwe", zegt Frank Engelsman van Ultrascan. Hij verwacht dat het aantal crimi nele Roemenen 's zomers kan op lopen tot tienduizend. De mees ten zijn enkele maanden actief, ke ren dan een maand of twee terug naar huis om later weer toe te slaan. De Raad van Hoofdcommis sarissen beaamt dat er sinds de openstelling van de grenzen bin nen de EU meer Oost-Europese da dergroepen zijn. „We zoeken ma nieren om daar tegen op te tre den", aldus een woordvoerder. Justitie begon in augustus een In Nederland zijn ruim 1800 cri minelen actief uit Roemenië, een ruime verdubbeling vergeleken met een jaar geleden. Dat stelt een recherchebureau. proef waaruit moet blijken of cri minele Roemenen en Bulgaren kunnen worden uitgewezen. EU-onderdanen mogen alleen wor den uitgezet na veroordeling voor misdrijven die een bedreiging vor men voor de samenleving. Justitie bekijkt of dat ook mag na een reeks lichtere misdrijven. De Politie Zeeland zegt niet te we ten of er in de provincie veel Roe menen crimineel actief zijn (ge weest). Wel waren oktober 2004 Roemenen betrokken bij een bru te overval in Hansweert die berger Leen Polderman het leven kostte. pagina 6: geboefte smet op blazoen nette Roemenen Onderwijsraad wil havo-klassen op vmbo DEN HAAC - De Onderwijsraad wil slimme vmbo-leerlingen makkelij ker naar de havo laten doorstro men. Kinderen die pas later hun ta lenten ontdekken hebben last van de vroege leeftijd waarop ze moe ten kiezen voor een opleiding. Om de negatieve gevolgen van de 'vroe ge selectie' te corrigeren en met het oog op een betere doorstro ming pleit de raad voor havo-kans klassen in het vmbo. VILLIERS-LE-BEL - Circa 500 mensen lopen in de Parijse voorstad Villiers-le-Bel mee in een stoet ter herdenking van twee tieners. Die kwamen zondag om het leven toen ze met hun gestolen bromfiets botsten met een politieauto. Dat leid de tot onlusten. De optocht van gisteren ging vooraf aan nieuwe rellen. De politie arresteerde daarbij in Villiers-le-Bel negen mensen op verden king van betrokkenheid bij de onlusten. President Sarkozy houdt vandaag crisisberaad. Volgens de politie lopen de rellen uit op een ramp. foto EPA pagina 9: Frankrijk dichtbij catastrofe Lyme-teek rukt steeds verder op in Zeeland GOES - Besmette teken die de ziek te van Lyme kunnen overbrengen op mensen rukken steeds verder op in Zeeland. Dat blijkt uit onder zoek van de GGD Zeeland. Een op de negen Zeeuwen die door een teek gebeten zijn, test positief op Lyme. Schouwen-Duiveland, met name de bosrijke Westhoek, blijkt een haard van besmette teken. pagina 36: een op negen beten van teken besmet 'Geen ontsnappen aan komst rekeningrijden' DEN HAAC - Deze kabinetsperiode wordt 'een eerste, onomkeerbare stap' gezet om de landelijke kilo meterheffing in te voeren. Minister Eurlings van Verkeer houdt vast aan het regeerakkoord, waarin deze maatregel is aangekon digd. Eurlings wilde gisteravond in een spoeddebat met de Kamer niet ingaan op vragen wat die stap zou zijn. „Ik kan niet vooruitlopen op een kabinetsbesluit", zei hij. Jongeren zijn blind voor digitaal gevaar Scholieren moeten nu stoppen met demonstreren 73% oneens 27% aantal reacties: 397 EN Wilt u er heerlijk tussenuit? Dat kan! Want KRAS is er in geslaagd om een TOPhotel mid den in de Noord-Hollandse duinen, te selec teren. Een 3-daagse autovakantie naar het 4-sterren Blooming Hotel inclusief ontbijt boekt u nu vanaf slechts 59! Waar wacht u nog op? Op naar Bergen! INCLUSIEF: verblijf in Hotel Blooming in een 2-persoonskamer met uitgebreid ontbijt. Luxe 4-sterren hotel vlakbij zee Aankomstdata: maandag, dinsdag, vrijdag en zondag van 3/12 t/m 25/1 3 dagen 4 dagen 5 dagen December v.a. 59 v.a. 79 Januari - v.a. 79 v.a. 99 Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reserve ring, zie www.kras.nl/26124 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 =S sS AMSTERDAM - Jongeren van 12 tot 18 jaar hechten minder waarde aan privacy op internet dan oude ren. Zo zegt 53 procent het niet erg te vinden dat zijn of haar persoons gegevens via profielsites voor ieder een te zien zijn. Dat blijkt uit on derzoek van Digibewust en Mijn Kind Online. Van de ondervraagden realiseert 62 procent zich dat zij met de gege vens die op internet staan voor ie dereen te identificeren zijn. Socia le netwerksites en profielsites als Hyves en MySpace zijn onder mei den populairder dan onder jon gens. Van de ondervraagde meis jes heeft driekwart een persoonlijk profiel op zo'n site, van de jongens is dat 60 procent. Bijna alle jonge ren (92 procent) zetten hun eigen voornaam online. 64 Procent van de ondervraagde jongeren heeft geen probleem met persoonlijke foto's en 62 procent plaatst daar ook de achternaam bij. E-mailadres en woonplaats wor den door respectievelijk 44 en 40 procent van de gebruikers op inter net gezet. pagina 3: commentaar pagina 12 en 13: privé ligt op straat Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33, 36 en 37; Binneland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Econo mie: 14 en 15; Beurs: 16; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 35; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I INI I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1