c# 41511 dure punten met een Belgje van dertien PZC Maandag 26 november 2007 37 foto William Hoogteyling Hoek tegen Ceinoord Ceinoord-Hoek 2-1 (1-1). 16. Oussama Belkaraoua 1-0, 44. Gideon Imagbudu 1-1, 63. Da niël Kops 2-1. Scheidsrechter A. Dijkstra (Oosterwolde). Gele kaart: Sam Ysebaert (Hoek), Peter Straver, Oussama Belka raoua, Effrem Shiferaw (allen Geinoord). Aantal toeschou wers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Michel Mullaert, Giovanni Siereveld. Björn Langeveld, Maarten van Rosevelt; Gideon Imagbudu, Ra- mazan Kesikbas (61. Mamadou- ba Gueye), Bert den Hamer (61. Peter Reijn), John Schot (72. Eric Atuahene); Ferry Al- fons, Sam Ysebaert. Hoek speelde voor de derde keer tegen Geinoord. Na een nederlaag en gelijkspel vorig seizoen kwam Hoek ook in dit duel niet tot winst. Hoek heeft na zaterdag negen doelpunten geïncasseerd. Zes van die negen doelpunten vie len in de eerste helft. In de hoofdklasse B heeft nog altijd alleen koploper Sparta Nijkerk minder tegendoelpun ten (4). Spakenburg, komende zaterdag tegenstander van Hoek, heeft er ook negen te gen. Aan de doelpuntenreeks van Sam Ysebaert kwam in Nieu- wegein een einde. De Bel gische spits van Hoek had tot zaterdag in zes opeenvolgen de wedstrijden gescoord. der scoren na een kolossale blun der achterin. Oussama Belkaraoua maakte na een kort steekpassje uit een vrije trap 1-0, toen er in de muur van Hoekse spelers nog een gezellig theekransje werd gehou den. En Giovanni Siereveld, an ders toch de betrouwbaarheid zelf, speelde na de rust zo onhandig te rug, dat Daniël Kops de bal maar had te onderscheppen en met een droge schuiver de 2-1 op het score bord kon zetten. Hoek was in voetballend opzicht niet goed genoeg om over die twee grove missers heen te ko men. Dat lukte nog wel na de 1-0 (en een schot tegen de lat van Da niël Kops), omdat Gideon Imagbu du op slag van rust uit een hoek schop vrij kon inkoppen (1-1). Met een kleine opleving zag het er kort na de pauze zelfs naar uit dat Hoek op jacht ging naar de winst (schoten van Den Hamer en Schot), maar de tweede tegengoal was gelijk de genadeklap. Want hoe zeer Sam Ysebaert en Ferry Alfons voorin ook achter el ke bal aan renden: het was alle maal niet dreigend genoeg om de verdediging van de thuisclub te verschalken. Daarvoor was ook de aanvoer van John Schot, die hoog uit op halve kracht speelde, Bert den Hamer en Ramazan Kesikbas (later Peter Reijn) lang niet vol doende: veel combinaties misluk ten of liepen vast op de stoorzen ders in de middenlinie bij Gein oord. Het Hoekse middenveld had wel meer balbezit, maar de aanvallen de impuls was minimaal. En als de verdediging, waarin Michel Mul laert van Hoek 3 het niet eens zo slecht deed, dan ook nog verzaakt, is het tegen dit gretige en snel op counters spelende Geinoord onmo gelijk om te winnen. „We hebben onszelf tekortge daan", vond Leushuis. „Ja, we zit ten in een aardig dipje", reageerde Joan van Belzen. Volgende week wacht wellicht nog een zwaardere opgave: de uitwed strijd tegen Spakenburg. lijk. Eén tegenstander kan HWP nu zeker onder zich houden, maar wie wordt de tweede? „Misschien LSG 1", dacht playing-teamcaptain Hans GrofFen. „Alhoewel dat team op papier een stuk sterker is." „Zou misschien kunnen", vond kopman Helmut Cardon. „Maar dan moeten we wel een stuk beter spelen dan vandaag." De overwinning op LSG 2 kwam inderdaad niet overtuigend tot stand. Na drie uur schaken tegen verreweg het zwakste team van de meesterklasse kon het nog alle kan ten op. In de slotfase kwam echter alles nog goed met HWP, dat op z'n minst kleurrijk genoemd mag worden. Het tiental bestaat uit een mix van oud en jong, fanatiek en gelaten, talentvol en hardwerkend, Belgen (6) en Nederlanders (4) en ga zo maar door. Een aandachtstrekker is zeker Tanguy Ringoir, een Belgje van dertien dat ondanks zijn gerin ge ervaring al diverse grootmees ters op remise heeft gehouden. Za terdag hield hij de minstens drie keer zo oude Wim Heemskerk in een ijzeren greep: 1-0. Twee borden verwijderd van de in getogen, beheerste Ringoir zorgde diens landgenoot Gunter Deleijn weer voor het betere gooi- en smijtwerk. Eerst stond de tandarts verloren tegen Leon Konings, ver volgens glad gewonnen en tenslot te moest hij nog zweten om het volle punt binnen te halen. „Soms is het een ramp", vond zijn buur man van zaterdag, Koen Leen- houts. „Er is geen pijl op hem te trekken. Het lijkt er soms op dat hij zijn tegenstanders door zijn slechte spel hypnotiseert en daar door alsnog wint." Hypnose of niet, Deleijn staat dankzij de zege wel op een score van vijftig procent in de meester klasse. Tot het vaste meubilair behoort Helmut Cardon. Hij schaakt ééns per maand, als zijn club competi tie moet spelen. Dat lijkt nauwe lijks ten koste te gaan van zijn pres taties. „Helmut mag dan weinig schaken, als hij het doet, speelt hij op hoog niveau", verzekerde Hans GrofFen. Zaterdag kwam Cardon niet helemaal uit de verf, want te gen de 'modale' schaker Sven Bak ker werd het remise. „Die man was zó positief, dat was bijna op het randje. Hij moet natuurlijk wel neutraal blijven. Als we al niet enthousiast waren, dan zijn we het nu bijna verplicht." Harry Been had gesprek met FIFA-voorzitter Sepp Blatter over een eventueel WK voetbal in Nederland en België in 2018. In VI. „Wat dat betreft, zie ik bij Rabobank gelukkig veel goeds. Ik voel de frisse wind als het ware, geniet van al die jonge, gezonde kerels, die hard werken om goed te presteren. Die voor hun sport leven en zich niet afvragen of snelheid uit een potje komt of uit een bloed- zak." Oud-wielrenner Adri van der Poel in Aktueel. „Ajax, dat was geen droom ofzo. Ik houd gewoon van dit spelletje en vind het leuk om met spelers om te gaan, om ze beter te maken. Met evenveel plezier train ik de C3 van Nuenen." Ajax-trainer Adri Koster voelt zich niet te groot om een stapje terug te doen. In AD. „Meteen na de wedstrijd wilde ik alle Duiters vermoorden. De vol gende dag wilde ik alleen Schumacher doden. De dag daarna was het over." Michel Platini blikt in de Volkskrant terug op de met straf schoppen verloren halve finale van het WK van 1982. „Ik speel geen rol, mensen hebben dat door, ik ben geen karika tuur. De meeste analytici bestaan uit blabla." Ruud Gullit, de kersverse coach van het Amerikaanse LA Galaxy, in Sportweek over zijn rol als analyticus. Dressuurruiters humaan getest De dressuurruiters die wor den opgenomen in het olympisch kader van de hippi sche federatie zullen een hu mane fitheidstest moeten ondergaan. De test, die niet verder wordt omschreven, is één van de nieuwe voorwaarden, die aan de kandidaten wordt gesteld. Combinaties die in de selectie voor Hongkong worden opge nomen krijgen extra onder steuning. De voorwaarden waaraan ze in aanloop naar de Spelen moeten voldoen om daarvoor in aanmerking te komen zijn aangescherpt. Willeboordse rent van gala naar gala GOES - Judoka Elisabeth Wille boordse, derde op het WK dit jaar en in 2007 winnares van vier wereldbekertoer nooien, komt handen en voe ten tekort om op alle uitnodi gingen voor gala's in te gaan. Op 19 december moet de Zeeuwse, die in Rotterdam woont, om vier uur eerst ver schijnen op een sportforum voor de wereldbeker drieban den in Sluiskil. Daarna moet ze zich haasten om het gala te halen voor de verkiezing van sportvrouw van Rotterdam. „En tussendoor moet ik me ook nog opmaken en galakle- ding aantrekken." RUG1B32 Wenger vreest de bek van krokodil Arsene Wenger, al een de cennium coach van Ar senal, peinst er niet over om bondscoach van Engeland te worden. De Engelse bond zoekt na het ontslag van de gesjeesde Steve McClaren een grote naam als opvolger. De Fransman bedankt voor de eer. „Ik voel er niets voor om mijn hoofd in de bek van een krokodil te steken", sprak Wenger bloemrijk. „Zo zie ik die baan. Als vijf man er wel zijn ingesprongen en zijn op gegeten, dan word ik straks de zesde. Ik doe het niet, nu niet en nooit niet." Jans: één ijsbeer maakt geen winter Eén ijsbeer maakt nog geen winter. Was getekend: Ron Jans. De welbespraakte trainer van FC Groningen gooide er na de prachtige ze ge op Feyenoord (3-2) maar weer eens een variant op een bekend spreekwoord (één zwaluw maakt nog geen zo mer) uit. „Het is tenslotte no vember", sprak hij met een brede grijns. Jans doelde met zijn sponta ne ingeving op zijn ploeg en op zijn Zweedse invaller Mar cus Berg. De jonge Berg scoor de nog nooit voor eigen pu bliek. Tegen Feyenoord was hij de gevierde man. 20 De excentrieke Franse driebander Richard Bitalis (61), die bekend staat om zijn gekke bekken en zijn rare fratsen aan het biljart, is al lang op zijn retour. Jarenlang speelde hij net onder de wereldtop, die in dat tijd perk werd gedomineerd door de Belgen Raymond Ceulemans en Ludo Dielis en later de Zweedse wervelwind Torbjörn Blomdahl. Maar zelfs nu heeft Bitalis nog zijn zeldzame uitschieters. Za terdag schitterde hij in de Nederlandse eredivisie driebanden met een serie van twintig! Het was de hoogste van de hele speeldag, waarop toch ook top pers als Blomdahl, Jaspers, Caudron, Sanchez en Ceulemans aan het biljart verschenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59