Hoekse blunders ko HWP wint VIJF VRAGEN OVER Sportklimaat 36 Maandag 26 november 2007 PZC ;Hans de Ridder, ooit gemeenteambtenaar in Goes, woont al enige tijd in Zuid-Afrika. Hij volgt het voetbal op de voet en zegt dat het land klaar is voor het WK in 2010. Naam: Hans de Ridder Woonplaats: Kaapstad Leeftijd: 60 Beroep: filmmaker door Jan Dagevos Vandaag was de loting voor de WK-kwalificatie. Leeft het WK al in Zuid-Afrika? „De mensen worden steeds enthousiaster en er is heel veel aan de gang. De bouw van de stadions vordert gestaag. Er worden allerlei nieuwe we gen aangelegd. Verder wordt er hard gewerkt aan de modernisering van het internet- en telefoonverkeer. Er wordt veel geïnvesteerd. Er komen nu dingen voor elkaar die zonder een WK niet of in elk geval niet zo snel gerealiseerd zouden zijn." War is jouw betrokkenheid bij het WK? „Ik ben tegenwoordig druk met filmen. Ik maak voor mijn werk film pjes van huizen die bij een makelaar in de verkoop gaan. Nu met het WK in aantocht heb ik voor de Zwitserse televisie een film gemaakt van de bouw van het stadion in Kaapstad. Dat wordt nu vertoond als een promofilmpje." Het stadion in Kaapstad schijnt een prachtig bouwerk te worden. „Het wordt één van de mooiste stadions van de wereld. Aan de ene kant ligt de Atlantische Oceaan en aan de andere kant kijk je op de Tafel berg, het uithangbord van Kaapstad. En tegen die coulissen voetballen, dat is prachtig. Het is ook een echt voetbalstadion, dus niet met zo'n sin- telbaan ertussen." Zie jij Nederland het WK halen? „Als ze een goeie coach hebben mag het geen probleem zijn. Ik denk dat Nederland na het EK afscheid neemt van Van Basten. Dat is goed ook, want Van Basten is niet geschikt als coach. Hij mag dan een heel goede voetballer zijn geweest, hij is geen goede coach. Zijn ploeg speelt geen goed voetbal. Hij mist net dat beetje extra dat coaches als Mourinho en Hiddink wel hebben. Eigenlijk mag je het Van Basten zelf niet eens kwa lijk nemen. De KNVB had hem nooit mogen aanstellen. Ze hebben hem zomaar in het diepe gegooid. Heb je nog een advies voor supporters die het WK willen bezoeken? „Laat ze niet te lang wachten met boeken. Het wordt een gekkenhuis." Bij zijn afscheid van de sportkoepel SportZee- land keek Ton Kien- huis afgelopen donderdag te rug op een periode van ruim dertig jaar sport in de provin cie. De conclusie van de ver trekkend directeur was posi tief In Zeeland heerst tegen woordig een goed sportkli maat. Wie durfde hem in de week waarin het NK dammen voor vrouwen in Zoutelande net was afgerond en met het EK bandstoten in Domburg op komst tegen te spreken. Nie mand toch? Als het op organiseren aan komt, heeft Zeeland inder daad een prachtig klimaat. En als ergens de topsportgedach te wordt gehuldigd, dan is het wel onder de organisatoren. Alleen het beste is goed ge noeg. Ga maar na. Zeeland heeft de Kustmarathon, de wereldbeker driebanden, de Delta Tour (voorheen Delta Profronde en OZ Wielerweek- end), de ZLM-Tour, de Junio- rendriedaagse, de Strand- cross, de Indoorcross en de Ri de for the Roses. En dan heb ben we het nog niet over de Senior Games die in 2009 in onze provincie worden gehou den. Het evenement zal 4500 sporters uit de hele wereld op de been brengen. Kien hu is, die na zijn vertrek bij Sport Zeeland director van de Senior Games is gewor den, wees er donderdag in zijn betoog op dat de win naar op de 100 meter van de laatste Seniorenspelen goed was voor een tijd van 11,15 se conden. Voor de goede orde: de goede man, een Ameri kaan, was 60 jaar. 'Dat zie ik een Zeeuwse atleet nog niet zo snel halen', voegde Kien- huis er fijntjes aan toe. Dat had Kienhuis beter niet kunnen doen. Want van zijn stelling van die middag bleef nu maar weinig meer over. Zeeland heeft wel veel 'doe ners', maar weinig topspor ters. Hoek en Kloetinge spe len op het hoogste amateurni veau en in Goes spelen twee driebandenteams - overigens voornamelijk bestaand uit spelers van buiten de provin cie - in de eredivisie. En ver der kent Zeeland nog een aan tal individuele topsporters, die overigens veelal buiten de provinciegrenzen hun top moeten zien te halen. Het sportklimaat mag dan in de ogen van Kienhuis goed zijn, het levert al ruim dertig jaar lang veel te weinig vruch ten op. Hoe kan het ook an ders, bedacht ik me, toen ik het gekrakeel over de locatie voor een Cruyff Court in Vlis- singen in de krant las. De Vlis- singse Sportraad heeft wel een plek op het oog, maar die is te klein. En dus gaat men nu naar Rotterdam om te zien hoe daar de courts wor den gerealiseerd. Zeeland top sportland op zijn smalst. Jan Dagevos Tweede verlies op rij onder trainer Leushuis: 2-1 tegen Geinoord. door Frits Bakker GEINOORD - Hij wilde zo graag goedpraten wat eigenlijk weer on der de maat was. „Ik vond het in elk geval al veel beter dan vorige week", gaf Hoek-trainer Willem Leushuis een positieve draai aan het verlies in een zwakke partij te gen Geinoord (2-1). „We hebben weer kansen ge- creërd, dat is al heel wat", zei de coach. „En het voetbal was niet slecht, zoals vorige week tegen Ko zakken Boys." Maar toen kwam ineens een ande re voetbalkenner op hem af, die een heel ander beeld schetste. „Wat een klotewedstrijd, Willem", klonk het nogal meedogenloos. „Je mag nog van geluk spreken dat je bij de rust nog niet met 3-0 ach ter stond." Ze werden het niet eens, Willem Leushuis, trainer van Hoek en Ab de Boer, een vriend van de trainer die voor hem de scouting deed bij IJsselmeervogels en Kozakken Boys. Het deed er ook niet zo veel toe. Hoek is zonder enige twijfel al een paar weken van slag. Joan van Bel- zen, al tien wedstrijden uitblinker in de goal, kon het in het koude Geinoord ook niet verhullen. „We spelen niet anders, de inzet is niet minder en toch loopt het allemaal niet zo lekker als in het begin." Waarop Leushuis anticipeerde: „Het is dodelijk als je achter komt tegen dit soort ploegen, dan krijg je totaal geen ruimte meer om te voetballen." Maar natuurlijk mocht Hoek het zichzelf nog het meest aanrekenen dat het zaterdag mis ging in Gein oord. Twee keer kon de tegenstan- W* Hoek is van slag en raakt in twee weken tijd het zicht op de koppositie kwijt. Twee blunders worden handig afgestraft door Geinoord (2-1). Hans Groffen (links) kwam een remise overeen. foto Peter Nicolai Sasse schakers grijpen strohalm en hebben hoop op handhaving. door Koen de Vries HOEK - De schakers van Het Witte Paard grepen zaterdag de eerste en meteen de laatste strohalm. Na drie nederlagen in de meesterklas se versloegen ze LSG 2 met 7-3, waardoor de hoop op handhaving op het hoogste nationale niveau bleefbestaan. De overwinning op de reserves van het Leids Schaak Genootschap leidde niet tot juichtaferelen. Wil den de schakers uit Sas van Gent de kans op een langer verblijf in de meesterklasse levend houden, dan was winst immers noodzake- llIP lil® M utAüJi Maarten van Rosevelt (rechts) schiet vanaf de rand van het strafschopgebied een vrije trap in de muur van Geinoord-spek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58