Sport Van de modder naar de zon De goedkoopste zorgpolis van Nederland? BenZeker.nl 30 I Maandag 26 november 2007 PZC Niels Albert, drievoudig Europees kampioen bij de beloften, maakte in Gieten een einde aan de zegereeks van Sven Nys in de Super Prestige. foto Robert Vos/EPA Jonge Belg Niels Albert winnaar van veldrit in het sombere Gieten. door Harm Vonk GIETEN - Terwijl harde wind en re gen zijn besmeurde hoofd gesel den, was Lars Boom met zijn ge dachten bij de zon. Meteen na zijn derde plaats in de Super Presti- ge-cross van Gieten pakte de 19-ja- rige Brabander zijn koffer voor een trainingskamp op Lanzarote. „De zon was constant in mijn ge dachten", knipoogde de jonge Ne derlandse hoop in bange Belgische dagen gisteren in een somber Gie ten waar de Belg Niels Albert win naar werd. De veldrit van gisteren, alweer de 32ste internationale die Gieten or ganiseerde, had een heroïsch karak ter: regenbuien en windvlagen maakten het parkoers rondom de Staatsbossen tot een échte koers. De helden van de cross waren nog slechts herkenbaar aan de rugnum mers, die ondanks het blubberge- weld nog enigszins zichtbaar wa ren. Ondanks het mooie wedstrijdver loop zat het de organiserende stichting Oostermoer niet mee: na dat de NOS zelfs voor een korte sa menvatting afhaakte, bleef ook het publiek liever thuis. Waren er vo rig jaar nog zo'n vierduizend toe schouwers, gisteren was het aan merkelijk rustiger. Zij die het slechte weer trotseer den zagen dat Niels Albert na drie ronden Sven Nys en Lars Boom passeerde en de koppositie niet meer uit handen gaf. Klassement sleider Nys won op korte achter stand het sprintje om de tweede plaats van Boom, die een dag eer der in Koksijde ook derde werd. „Twee keer op het podium, twee keer tevreden", concludeerde de Nederlander. „Een mooie afslui ting van de eerste helft van het sei- De Belg Niels Albert doorbreekt in Gieten de hegemonie van Sven Nys. Lars Boom wordt keurig derde en vertrekt daarna naar zonnige oorden. Superprestige Sven Nys moest in de Super prestige in Gieten na dertien zeges op rij in deze competitie genoegen nemen met de twee de plaats achter Albert. De jonge Niels Albert was al in de tweede ronde weggere den bij de concurrentie. De Nederlander Wilant van Gils verraste met de vijfde plaats. Sven Nys won zaterdag wel de wereldbekercross in Koksijde. Wereldkampioen Erwin Ver- vecken werd tweede, Lars Boom finishte in de Belgische plaats als derde. zoen. Ik heb gewonnen en po diumplekken gehaald en me in ei gen land laten zien." Albert, drievoudig Europees kam pioen bij de beloften, maakte in Gieten een einde aan de zegereeks van Nys in de Super Prestige: de Rabo-renner won maar liefst der tien koersen op rij. „Het moest een keer gebeuren", haalde Nys de schouders op. Nys erkende in Gieten de suprema tie van de uitgeruste Albert, die de dag daarvoor niet in Koksijde had gereden. En Nys weet zich nog al tijd onbedreigd in de Super Presti ge. Maar wat Gieten wél aantoon de is dat de Belg niet meer de al leenheerser in de cross is, dat we reldkampioen Erwin Vervecken ab soluut niet uit de verf kwam en de dagen van Richard Groenendaal (die toch knap tiende werd) geteld zijn als toprenner. De youngsters Albert (21) en Boom (19) drukken hun neus steeds nadrukkelijker aan het venster. Waar Boom vooruit mocht kijken naar een trainingskamp op Lan zarote, trakteerde Albert zichzelf en zijn ploegmaten op een diner in het luxueuze hotel De Koperen Hoogte, de voormalige watertoren aan de A28. „Wat een prachtig ge bouw", zei Albert. „Toen we er langs reden, heb ik gezegd: als ik win, trakteer ik." En zo gebeurde het ook voor de jonge Belg. vergelijkt en helpt u op weg! Kapitale zege mister darts Phil Taylor WOLVERHAMPTON - Mister darts Phil Taylor heeft in Wolverthamp- ton de Grand Slam of Darts, een nieuw kapitaal toernooi van zijn eigen profbond PDC, gewonnen. Hij versloeg in de eindstrijd land genoot Andy Hamilton met 18-11. Taylor kreeg een cheque van ruim 110.000 euro. De verslagen finalist nam bijna 50 mille mee naar huis. lelie Klaasen verloor in de kwartfi nale van McDine. Vierde plaats voor Zweistra in Odense ODENSE - Thamar Zweistra heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Odense een vierde plaats gehaald bij de kür op muziek. Met Hexa gons Truppa haalde ze een score van 70,50%. „Het ging echt heel fijn", keek ze tevreden terug. „Truppa was het jongste paard op het concours. Ze liep misschien iets minder contant, maar het was een prima proef" Zege Keisse en Bartko in Gentse zesdaagse GENT - De Nederlandse baanwiel- renners Danny Stam en Robert Slippens zijn als derde geëindigd in de zesdaagse van Gent. De Zwit sers Bruno Risi en Franco Marvul- li moesten hun koppositie op de slotdag afstaan en werden tweede met een ronde achterstand. De eindoverwinning ging naar het Belgisch/Duitse koppel Iljo Keisse en Robert Bartko, die eindigden met 402 punten. Skiër Axel Lund wint de Super G in Canada LAKE LOUISE - De Noor Aksel Lund Svindal heeft de eerste Super G van het skiseizoen gewonnen. Hij was in het Canadese skioord Lake Louise bijna een halve seconde sneller dan de Oostenrijker Benja min Raich. Voor Svindal, tweevoudig wereld kampioen, was het zijn tweede sei zoenszege. De Noor won ook al de reuzenslalom in Solden. Theo de Rooij spreekt over zaak-Rasmussen RIJSWIJK - Theo de Rooij zal maan dag 3 december in het IKON-pro- gramma Spraakmakende Zaken voor het eerst reageren op de affai re rond de door Rabobank ontsla gen wielrenner Michael Rasmus sen. De Rooij, die manager was in de Tour en zelf ontslag nam, wilde eerder nog niet reageren. In het programma van Paul Rosenmöller verbreekt hij het stilzwijgen. Meseret Defar en Gay atleten van het jaar MONTE CARLO - Sprinter Tyson Gay en langeafstandsloopster Me seret Defar zijn bij een verkiezing van de internationale atletiekfede- ratie gekozen tot atleten van het jaar 2007. De Amerikaan en de Ethiopische atlete kregen tijdens een gala in Monte Carlo de onder scheiding en een bedrag van 100.000 dollar voor hun prestaties in 2007.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52