De schietstoel bij Bayern München SUSK€€NWISK€ DE EXCLUSIEVE VERZAMELBOX Kwalificatie WK voetbal 2010 in Zuid-Afrika ca H SOUTH AFRICA 2010 a o sa Zweden €3,- BN DeStem Vanaf 1 december in de winkel! PZC Maandag 26 november 2007 29 Dagen van Otmar Hitzfeld zijn geteld bij recordkampioen. door Leon ten Voorde den haag - Het is de meest begeer de, maar tegelijkertijd ook meest besmette trainersstoel van Duits land. Wie bij Bayern München de job aanvaardt, weet exact hoe het traject zal verlopen. Hij wordt allereerst gepresenteerd als de nieuwe grootvorst, wordt vervolgens bij alle doelpunten bij kans doodgeknuffeld door mana ger Uli Hoeness, waarna bij de eer ste de beste tegenslag de giftige pij len vanaf het ereterras richting dug-out worden gevuurd. De trai ner zal de aanval vanaf het pluche een tijdje kunnen overleven, maar uiteindelijk is er geen pantser meer bestand tegen de verbale mu nitie 'van boven'. En dan volgt het onvermijdelijke ontslag, omgeven door de krokodillentranen van Hoeness, die op de een of andere manier zelf altijd buiten schot blijft. Felix Magath hoefje de duistere ge heimen van Bayern München niet uit te leggen. Hij won de dubbel met de club, maar toen het vorig seizoen even tegenzat, werden de omhelzingen van Hoeness al snel veredelde judaskussen. Uiteraard werd Magath ontslagen en afgelo pen zaterdag keerde hij voor het eerst terug in de Allianz-Arena van München, waar hij als trainer van VfL Wolfsburg nipt met 2-1 verloor. Daarmee redde hij voorals nog en ongewild het hoofd van de man die hem opvolgde: Otmar Hit zfeld. Want die staat - o verrassing - onder druk 'van boven'. De gelouterde Hitzfeld bezweek aanvankelijk bijna onder de super latieven, maar na de flitsende start, volgde in de voorbije weken een slechte periode, waarna het be kende tafereel zich weer van voor af aan herhaalde. Uiteraard werd het vuur aangestoken op het ere terras. Vice-president Karl Heinz Rummenigge was het zwakke spel en het vele rouleren van de oefen- meester zo zat, dat hij Hitzfeld in het openbaar fileerde. Vervolgens blies Kaiser Franz Beckenbauer nog even vanuit zijn ivoren toren een onfrisse wind over het veld en voelde ook Hoeness op de bank opeens niet meer de behoefte om Hitzfeld na een treffer nog eens stevig vast te pakken. Het is dan ook helder: de dagen van Hitzfeld bij Bayern zijn geteld. Misschien dat hij dit seizoen nog mag afmaken, maar het zegt ge noeg dat de machtige mannen in de top op dit moment in de media aan het speculeren zijn over zijn opvolger. Zo gaat het nou eenmaal op de vulkaan die Bayern heet. Magath wist dat al en Hitzfeld weet het nu ook. Toch staan de op volgers alweer in de rij om plaats te nemen op de plek die oogt als een warme fauteuil, maar niets minder is dan een ordinaire schiet stoel. De Franse oud-international Christian Karembeu verricht de loting. PZC Willem Adriaansens j bron ANP, FIFA foto EPA groep 7 groep 8 f Frankrijk H Italië li Roemenië [B Bulgarije Servië [ffl Ierland B Letland Cyprus [Ml Oostenrijk Hg Georgië 90 Faeröer Eilanden El Montenegro groep 9 33 Nederland S3 Schotland SB Noorwegen Macedonië SB IJsland 204 landen strijden voor de 32 beschikbare plaatsen op het WK voetbal van 2010 in Zuid-Afrika. Dat is een record. Europa vaardigt dertien landen af. De negen groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks. De acht beste nummers twee spelen play-offs voor de overige vier plekken. Afrika heeft zes beschikbare plaatsen, inclusief die voor gastland Zuid-Afrika. Azië mag vier landen naar het WK sturen, en mogelijk één meer. De nummer vijf strijdt met de nummer één van Oceanië voor een ticket. Zuid-Amerika is ook met vier of vijf landen actief. Noord- Amerika, Midden-Amerika en het Caribisch gebied met drie of vier. De nummer vijf van Zuid-Amerika speelt tegen de nummer vier van Noord-Amerika, Midden-Amerika en het Caribisch gebied voor één plaats. In totaal worden er 861 kwalificatiewedstrijden gespeeld. ®De laatste wedstrijden van de kwalificatie zijn in november 2009. De loting voor het WK is in december 2009. Mexico speelde de meeste WK-kwalificatiewedstrijden (123) van alle landen. Duitsland is het succesvolste land in de geschiedenis van de WK-kwalificatie. Van de 64 wedstrijden verloren ze er slechts twee. £2^ De Iraniër Ali Daei is topscorer aller tijden in de WK-kwalificatie met 30 doelpunten in 47 duels. Italië plaatste zich het vaakst voor het WK (dertien keer). Duitsland en Spanje staan tweede met elf keer. De Ecuadoriaan Ivan Hurtado speelde de meeste WK- kwalificatieduels (56) van iedereen. groep 2 SI Griekenland m Israël Zwitserland Moldavië a Letland [i=srj'l Luxemburg groep 4 1^1 Duitsland !.:-i Rusland FR Finland B Wales F~1 Azerbeidzjan Liechtenstein groep 5 Q Spanje [Ml Turkije IB België BI Bosnië-Herzegovina Armenië B Estland groep 3 H Tsjechië Polen F0 Noord-lerland Ül Slowakije Slovenië San Marino m B groep 6 QQ Kroatië 93 Engeland H Oekraïne Wit-Rusland Kazachstan Andorra El In Durban (Zuid-Afrika) is gisteren de loting verricht voor de kwalificatie voor het WK voetbal. In Europa wordt in negen poules gestreden om dertien plaatsen. groep 1 Portugal Denemarken £33 Hongarije U Albanië j*J| Malta per box* r Prijs is voor de box zonder inhoud. Maak uw Suske Wiske verzameling helemaal compleet met deze mooie bewaarbox! Verkrijgbaar met de bon uit de krant van zaterdag 1 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51