Alleen voorin Pokerface Poco laat zich zien bij AZ PSV schuilt Excelsior zakelijk opzij en richt vizier nu op CSKA Van Tiggelen tevreden over Sparta Eerste thuiswinst voor FC Utrecht Ajax-fans zwaaien Jaap Stam uit 26 Maandag 26 november 2007 pzc Adri van Tiggelen ROTTERDAM - Adri van Tiggelen heeft bij Sparta weer strijdlust ge zien. Dat vond de tijdelijk opvol ger van de weggestuurde Gert Aan- dewiel gisteren het belangrijkste pluspunt na het i-i-gelijkspel te gen subtopper FC T\vente. Dat staartploeg Sparta ook na het duel met FC Twente nog de enige club in het betaald voetbal is zon der zege, achtte hij minder belang rijk. „Je speelt tegen een kwalitatief be tere ploeg. Door hard te werken probeer je dan overeind te blijven. Het is in de tweede helft een kwes tie van overleven. Dat is gelukt, dus mogen we tevreden zijn", al dus Van Tiggelen. De voormalig international nam het al eerder over toen Sparta in de problemen zat. In 2005 volgde hij in de nacompetitie Mike Snoei op en zorgde ervoor dat de Kasteel club terugkeerde in de eredivisie. Van Tiggelen: „De afgelopen we ken miste ik veel spelers door inter lands en blessures. Na twee oefen wedstrijdjes begon donderdag pas FC Twente te leven. Ik heb erop ge hamerd dat we die ploeg niet moesten laten voetballen. Met dit resultaat kan Sparta verder." utrecht - De toeschouwers en de thuisclub waren gisteren bij FC Utrecht-NEC de winnaars. Voor het eerst in zes thuiswedstrijden won FC Utrecht eindelijk eens in de Galgenwaard: 3-2. Verdediger Jonas Olsson kopte na ruim een kwartier spelen de 0-1 binnen. Lang mocht NEC de voor sprong niet koesteren, want mid denvelder Gregoor van Dijk from melde de bal twee minuten later langs NEC-doelman Gabor Babos, 1-1. Die stand stond bij rust nog steeds, hoewel beide teams best kansen kregen. In de tweede helft verprutste Lo renzo Davids een reuzenkans voor NEC. De middenvelder nam even later revanche door de bal in de kruising te schieten. Voor de tref fer van Davids had Leroy George Utrecht op voorsprong gezet. Na de gelijkmaker van NEC bleven beide ploegen hardnekkig probe ren af te rekenen met de gewraak te statistieken. Een minuut voor het aflopen van de officiële speel tijd slaagde Utrecht daar nog net in. Invaller Giuseppe Rossini kop te raak: 3-2. Afellay en Culina zijn fit genoeg om in Moskou in de basis te starten. door Frank van den Heuvel ROTTERDAM - De eerste overwin ning van Jan Wouters als hoofd coach van PSV vormde zaterdag avond in Rotterdam de ideale voor bereiding op de Champions Lea guewedstrijd tegen CSKA. PSV be sliste het duel met Excelsior kort na rust, waarna Jason Culina en Ibrahim Afellay probleemloos hun rentree konden maken. De twee middenvelders, die respectievelijk zes en acht weken uit de roulatie waren, zijn klaar om morgen avond vanaf de eerste minuut te spelen. De vrij eenvoudige overwinning op Excelsior kwam voor PSV niet alleen gelegen als opmaat naar de wedstrijd in Moskou, het belang stond ook op zichzelf. Om het ge moed te sterken had de ploeg weer eens een overwinning nodig, na de nederlagen tegen Heeren veen en Fenerbahce en het gelijk spel tegen AZ. Van dat drieluik heeft de kansloze avond in Istanbul de twijfels over de status van het huidige PSV nog wel het meest gevoed. In overle ven in de Champions League ge looft bij de landskampioen sinds dien bijna niemand meer. Uit gangspunt morgen is het veiligstel len van de derde plaats, die een vervolg in de Uefa Cup garan deert. Eén punt in Moskou is daar voor voldoende. PSV had zaterdagavond in Rotter dam een prima bezette bank. Be halve Afellay en Culina hield Wou ters ook de vermoeide Zuid-Ameri kanen Jefferson Farfan en Edison Mendez buiten de basis. Met Car los Salcido (net hersteld van enkel blessure) en Danko Lazovic en Danny Koevermans (interlands in de benen) begonnen al drie spe lers die niet helemaal fit waren. PSV herbergde wel veel voetbal lend vermogen, maar de combina ties strandden voor rust te vaak in het drukke verdedigingscentrum van Excelsior. De ploeg maakte het karwei uitein delijk zakelijk af Nadat Bakkal in de 23e minuut voor 0-1 had ge zorgd, na een sublieme dieptepass van Perez, legden Koevermans en Lazovic het duel kort na rust in zijn plooi. Excelsior kwam terug via Sebasti an Pardo, die een penalty pas in tweede instantie voorbij Gomes kreeg, waarna Perez er kort voor tijd 1-4 van maakte, ook uit een strafschop. Aad de Mos noemt Amsterdammers een kampioenskandidaat. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Aad de Mos noemde Ajax gisteren een kampioenskandi daat. De trainer van Vitesse voelde zich met zijn ploeg in de Arena niet kansloos, maar verloor toch ruim: 4-1. „Ajax zal er wel komen op deze manier." De Mos is nooit te beroerd om een sappige mening te verkondi gen. Hij verwacht dat AZ het Ajax in de titelrace het moeilijkst zal maken. „AZ heeft de best voetbal lende ploeg. Hun spitsen scoren nu, die club verliest geen wed strijd meer." De Hagenaar was minstens zo complimenteus voor de aanvallers van zijn voormalige club: „Ajax heeft drie spitsen staan die kunnen scoren uit het niets. En dan hebben ze Dennis Romme- dahl en Kennedy Bakircioglü nog achter de hand." Luis Suarez (1-0), Albert Luque (3-0) en Klaas-]an Huntelaar (4-1) scoorden inderdaad tegen Vitesse, maar 'uit het niets' was wat zwaar aangezet. Bij de eerste twee tref fers (Gabri maakte 2-0) liet Yaku- bu Abubakari zich de bal ontfutse len. En Luque benutte een penalty nadat Remco van der Schaaf in het strafschopgebied op de rug van John Heitinga was geklommen. Het doelpunt van Vitesse kwam wél uit de lucht vallen, twintig se conden na de penalty van Luque. Er zijn Ajacieden die de treffer gis teravond op tv voor het eerst heb ben gezien. Vitesse trapte af, Sebas- tien Sansoni - hij raakte eerder al de lat met een fraai schot - stak on gehinderd het veld over en liet Mads Junker scoren: 3-1. De slechtste fase van Ajax, het eer ste half uur na rust, moest toen nog aanbreken. Zonder Gabri en Maduro, die geblesseerd uitvielen, was het Amsterdamse middenveld pover bezet. De schouders van Mitchell Donald, Siem de long en Robbert Schilder konden de zwaar ste lasten niet dragen. Toch kreeg Vitesse in die periode maar één kans: Junker gleed een voorzet van Paul Verhaegh voor langs het doel. Dat gebrek aan slag vaardigheid speelde Adrie Koster, trainer van Ajax, in de kaart. Hij hoefde Heitinga, die kampte met een pijnlijke knie, niet door te schuiven naar het middenveld. En een kwartier voor tijd kon hij met Rommedahl alsnog een 'verse' aan- valskracht (voor Suarez) binnen de lijnen brengen. Zes minuten la ter dribbelde de Deense internatio nal parmantig over de Arnhemse helft om vervolgens Huntelaar in stelling te brengen (4-1). Het is een rol die de razendsnelle Rommeda hl wel ligt; een wond bij de tegen stander nog wat verder openrijten. Een rol ook waarin hij zich schikt. „Toen ik jonger was maakte ik me druk als ik een keer op de bank moest zitten. Nu niet meer." En dan heeft Koster met Zweeds international Bakircioglü en pinchhitter Ismael Urzaiz nog wat aanvallende troeven achter de hand. Daar staat tegenover dat de spoeling in de laatste en middelste linie uiterst dun is. Te dun vermoe delijk om de slag met PSV en Feye- noord (én vergeet AZ niet, zegt De Mos) een heel seizoen vol te hou den. Het wachten is op de terug keer van Edgar Davids, Thomas Vermaelen en Gregory van der Wiel, en op de gewenste verster kingen: een centrale verdediger en een aanvallende middenvelder. ppi Adrie Koster blijft dankzij een 4-1-overwinning op Vitesse op koers met Ajax. Zijn collega Aad de Mos is nogal te spreken over de Amsterdammers. De spitsen Danko Lazovic (links) en Danny Koevermans vieren de derde treffer van PSV. foto Robert Vos/EPA AMSTERDAM - In het bijzijn van zijn vrouw en hun vier kinderen nam Jaap Stam voorafgaand aan het duel Ajax-Vitesse afscheid van de fans. Begeleid door vuurwerk en applaus liep hij een ereronde. Een maand geleden stopte Stam (35) abrupt met voetbal. Hij voel de zich geestelijk en lichamelijk niet meer fit voor sporten het hoogste niveau. Het publiek gaf gis termiddag in de Arena een ovatie aan Stam. „Ik voel me één van jul lie", sprak Stam. „Ik heb fantas tische clubs gehad. Ik ben trots dat ik mijn loopbaan bij Ajax heb mo gen afsluiten. Een mooiere club in Nederland bestaat niet." Hoofdrol voor Belg Pocognoli bij duel met Willem II (2-0). door Theo Brinkman ALKMAAR - Hij stond erbij of hij helemaal niet tevreden was. Een gemakkelijke overwinning op Wil lem II (2-0) en een grote bos bloe men in zijn hand als 'man of the match', en toch keek Sébastien Po cognoli strak voor zich uit. Het typeert de jonge Belg van AZ. Aan zijn gelaatsuitdrukking valt doorgaans niets af te lezen. Blij of boos, de blik van Pocognoli is doorgaans dezelfde: serieus, een beetje 'moeilijk'. Na afloop is hij ook niet te vangen voor zijn colle ga's die hem proberen af te leiden als hij radio en televisie te woord staat. Pokerface Poco houdt zijn ge zicht in de plooi. Zaterdag was hij blij, dat wel. Daar had hij ook alle reden toe. In het niemendalletje tegen Willem II ('een rare wedstrijd in beesten weer', aldus trainer Louis van Gaal) trok hij als helft van het duo Opdam-Pocognoli bekijks. Beide linkspoten waren aanvallend zeer actief Maakte Pocognoli ruimte, dan ging Opdam op avontuur. Bleef Opdam achterin, dan zocht Pocognoli de achterlijn. Het is een opmerkelijk duo, daar aan de linkerkant van AZ. De een (Barry Opdam, 31) behoort tot het meubilair in Alkmaar, de ander (Pocognoli, 20) is nieuw en begint de laatste weken zijn draai te vin den. Aanvankelijk waren ze con currenten van elkaar in de strijd om de positie van linksback. Met z'n tweeën moesten ze uitvechten wie daar zou gaan spelen. Sinds kort echter vormen ze gezamenlijk de linkerflank, omdat Pocognoli een maand geleden de plek van de Barry Opdam: 'Het is lekker spelen met Poco. Je kunt van hem op aan' geblesseerd geraakte middenvelder Maarten Martens overnam. „De samenwerking gaat geweldig", zeggen de twee in koor. „Niet al leen aan de bal, maar ook wat be treft loopacties", zegt Pocognoli. „Het is lekker spelen met Poco", vindt Opdam. „Omdat hij verdedi ger is, weet ik dat het achter mij goed zit als ik naar voren ga. Je kunt van hem op aan." Opdam leek het seizoen te moe ten beginnen als reserve. Hij zat niet bij de pakken neer, ging de strijd aan en won. Al het hele sei zoen is hij eerste keus als links back. „Nieuwkomers hebben toch vaak tijd nodig om te wennen bij een club. Misschien heb ik daar ook wat profijt van gehad." Het duo kreeg van Willem II ruim schoots de gelegenheid zich te la ten zien. Aan de linkerkant kwam veel ruimte te liggen en op slag van rust leverde dat AZ de 2-0 op. Pocognoli rukte op, gaf hard voor, doelman Maikel Aerts liet de bal los, waarna Moussa Dembele kon scoren. Daarmee was het eenzijdi ge duel (na de eerdere 1-0 van club topscorer Ari) al bij rust beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48