Feyenoord gaat opnieuw onderuit PZCI25 36 en 37 31 Juniorenduel in Middelburg ontaardt in een massale vechtpartij Negentien man Hoek zakt weg uit de top na nederlaag tegen Geinoord Maandag 26 november 2007 De Feyenoorders Giovanni van Bronckhorst (links) en Jonathan De Guzman proberen de zittende Rasmus Lindgren de bal te ontfutselen. foto Dennis Beek/ANP Sterk optreden van Van Lieren en Ollright in Denemarken Tip? sport@pzc.nl Doelman Henk Timmer gewond door scherpe rand in Groningen-doel. door Hans Leber GRONINGEN - Feyenoord moet op passen voor een Euroborg-com plex. Sinds FC Groningen in janua ri 2006 de 'groene kathedraal' be trok, wonnen de Rotterdammers er niet één keer. Gisteren leek het stadion zich daadwerkelijk tegen Feyenoord te keren: doelman Henk Timmer verwondde zich aan één van de doelen. Door het verlies (3-2) zakte Feyenoord naar de derde plaats op de ranglijst. Of een incident tijdens een wed strijd doorslaggevend is, valt nooit te zeggen. Vast staat echter wel dat Feyenoord met 1-0 leidde door een vroeg doelpunt van Roy Ma- kaay toen Timmer, met nog een half uur te spelen, een vleeswond aan de linkerknie opliep. Hij ver wondde zich aan een scherp on derdeel van het doel. Timmer werd op het veld gehecht, kreeg een pilletje tegen de pijn, en koos er voor om door te spelen. Vast staat ook dat de Feyenoord- defensie vanaf dat moment onze ker oogde. Marcus Berg maakte ge lijk, waarna Timmer - gehinderd door de pijnlijke knie - een bal on nodig over de zijlijn trapte. Uit die ingooi scoorde Erik Nevland de 2-1. Wat de doelman precies ver wondde wist hij zelf niet. „Ik heb er verder niet naar gekeken. We hebben het bij FC Groningen ge- Feyenoord heeft nog nooit ge wonnen in de Groningse Euro borg. Deze keer verliest het met 3-2 en loopt Henk Timmer een vleeswond aan de knie op. meld, ze zullen het wel onderzoe ken." Het net bleek op de plaats waar Timmer met zijn knie viel, beves tigd met zogeheten 'tie-raps'. Deze plastic 'aantreksnoeren' worden in heel Nederland gebruikt. Naar het zich laat aanzien heeft een scherpe rand aan één van deze snoeren Timmer verwond. Feyenoord-trainer Bert van Mar wijk moest bij Timmers blessure kiezen of hij zich door de hond of door de kat liet bijten; Timmer la ten staan of de jonge, onervaren re servedoelman Erwin Mulder in brengen. Feyenoords tweede doel man Sherif Ekramy zat niet op de bank wegens een slepende schou derblessure. Omdat Timmer aan gaf verder te kunnen spelen, koos Van Marwijk („Henk is ervaren ge noeg om dat zelf te beslissen") voor het eerste. Nuri Sahin maakte nog wel de 2-2, maar na Kevin Hof land en Theo Lucius ging in de 93e minuut ook André Bahia in de fout. Ron Jans' gouden wissel Mar cus Berg profiteerde en schoot FC Groningen naar de winst. Van Mar wijk noemde de verdedigersfouten achteraf „amateuristisch". door Rudy Boogert GOES - Voetballer Niels Bakker uit Goes heeft zaterdag bij de politie aangifte van openbare geweldple ging gedaan. Dat deed de vijftienja rige B-junior naar aanleiding van een massale vechtparij bij het duel tussen zijn team Kloetinge B3 bij Zeelandia Middelburg B3, waarbij hij twee blauwe ogen opliep. Na een kwartier in de tweede helft staakte de (club)scheidsrech ter het duel. Hij had een rode kaart aan een speler van Kloetinge gegeven na een overtreding. „Toen werd hij door het hele elftal van Kloetinge belaagd", zegt Zeelandia Middelburg-trainer )ohan Be- suyen. Daarop staakte de arbiter het duel en verliet het veld. Volgens Kloetinge werden de Kloe- tinge-spelers vervolgens belaagd door A-junioren van Zeelandia Middelburg die als toeschouwers aanwezig waren. Die hadden tij dens het duel al vuurwerk op het veld gegooid en liepen met alcohol langs de lijn, wat door Zeelandia Middelburg ontkend wordt. Bij de vechtpartij die ontstond, kreeg Niels Bakker een klap in zijn nek en klappen op zijn gezicht. Daar bij liep hij twee blauwe ogen op. De lezing van Zeelandia Middel burg luidt dat de spelers van Kloe tinge na het staken achter de scheidsrechter aan renden, waarna de spelers van Zeelandia Middel burg de arbiter wilde beschermen. Daarbij zou Bakker de klappen hebben opgelopen. Ook andere spelers liepen letsel op, maar de den geen aangifte. Zeelandia Middelburg-voorzitter Carel Peterson liet weten dat enke le spelers van zijn club een schor sing opgelegd hebben gekregen naar aanleiding van het gebeurde. MOSKOU - PSV is gisteren met een selectie van negentien spelers ver trokken naar Rusland, waar de ploeg morgen in de Champions League tegen CS.KA Moskou speelt. Trainer Jan Wouters heeft uit voorzorg de Braziliaan Fagner aan de spelersgroep toegevoegd. Timmy Simons en Tommie van der Leegte, beide verdedigende middenvelders, zijn geblesseerd. pagina 26: zakelijke zege PSV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47