Verzet tegen huisvesting (ex)patiënten STEVENS Wintermarkt levert duizend euro op Sint Baafskerk krijgt culturele functie Inbreker doet tukje tijdens het werk Brugklassers geven een show op maat Z PZC Maandag 26 november 2007 15 Wonen Psychiatrie stuit op problemen in gemeente Terneuzen door Conny van Gremberghe terneuzen - Gemeenten en organi saties hebben in Zeeuws-Vlaande- ren steeds meer moeite om huis vesting te vinden voor specifieke doelgroepen. Worstelden de ge meente Hulst en de stichtingen Tragel en Het Gors vorig maand met de huisvesting voor twaalf Tra- gelbewoners met afwijkend sek sueel gedrag, nu ondervindt de stichting Wonen en Psychiatrie grote problemen om zes ex-psy- chiatrische patiënten aan een ge schikt onderkomen te helpen. Pogingen om in de Terneuzense wijk Oude Vaart een woning in te richten liepen op niets uit. Wet houder Cees Liefting (welzijn) van Terneuzen zegt 'alles in het werk te zullen stellen om de stichting te helpen een oplossing voor het pro bleem te vinden'. „Het is een mooie zaak dat het kabinet inzet op een zogeheten vermaatschappe lijking van bepaalde groepen men sen. Patiënten, cliënten, mensen met een beperkingen: ze moeten allemaal uit de instellingen en zo gewoon mogelijk in de samenle ving zien te wonen. Al dan niet met begeleiding. Ik ben daar groot voorstander van, maar als je als ge meente- of stichtingsbestuurder met zo'n operatie geconfronteerd wordt, dan blijkt het steeds moeilij ker te worden om geschikte huis vesting te vinden. Telkens wellen er bezwaren op." Ook burgemeester Jan Frans Mul der, tevens bestuurslid van Wonen en Psychiatrie, heeft dit de voor bije tijd gemerkt. „Veel bezwaren tegen mensen met een beperking of ex-psychiatrische patiënten zijn natuurlijk niet terecht. Bezwaarma kers houden er waanbeelden op na. Ik durf de stelling aan dat deze mensen veel minder bedreigend voor de samenleving zijn dan het gros der mensen dat zonder bege leiders woont of op straat loopt." Dat de stichting Wonen en Psy chiatrie nu met de gemeente Ter neuzen in de clinch ligt over een woonlocatie heeft volgens Liefting niet alleen met weerstand van om wonenden te maken, maar ook met een beperking in het bestem mingsplan. Liefting: „De stichting bestaat voor een deel uit enthou siaste ouders van (ex)patiënten, die snel en resoluut willen hande len. In dit geval was het beter ge weest dat de stichting eerst met de gemeente had overlegd over de lo catiebeperkingen. Uitvoerig over leg met de buurt kan wel eens ver helderend werken. Dat blijkt in Axel. Daar wordt 6 december - na een proces van vier jaar - een woonvoorziening voor (ex)psy- chiatrische patiënten geopend." Stichting Wonen en Psychiatrie kocht in Terneuzense wijk Oude Vaart woning voor (ex)psy- chiatrische patiënten, maar dit stuit op bezwaren van gemeente. Monumentaal kerkje laatste tijd vaak het doelwit van vandalen. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - De wintermarkt in het Hervormde kerkje in Kloos- terzande heeft dit weekeinde ruim ïooo euro opgebracht voor het res tauratiepotje van het bedehuis. „Dat geld hebben we hard nodig", zegt Loes van der Beek, één van de initiatiefnemers van de winter- GOES - Inbreken is kennelijk ver moeiender dan menigeen denkt. De politie heeft; namelijk afgelo pen vrijdagavond laat een inbreker ingerekend, die tijdens zijn werkzaamheden in slaap was ge vallen. De man, een veertigjarige inwoner van Vlissingen, was een woning aan de Koningin Wilhelmina- straat in Kloetinge binnengedron gen. De Vlissinger werd later door een van de bewoners slapend in een stoel in de slaapkamer aangetrof fen. De politie heeft de indringer aan gehouden en meegenomen naar het politiebureau. Op 21-11-2007 is ten laste van A. van Rossum. thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als bui ten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt betrokkene gedagvaard om op 03-03-2008 om 10.00 uur te verschijnen voor de rechbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand kantoor. Buys Partners Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SLTholen markt. „Het dak is dringend een opknapbeurt toe. De leien hebben hun beste tijd gehad. Je kunt beter op tijd ingrijpen voordat er lekka ge ontstaat. Daarnaast is het kerkje de laatste tijd nogal eens het doel wit van vandalen. Zo zijn enkele glas-in-lood glaasjes van het grote raam boven de ingang ingegooid. Onlangs is het interieur van het kerkje opnieuw in de verf gezet." Het bedehuisje ademde met de groenversiering en lichtjes een war me knusse sfeer uit met alvast een Aardenburgs bedehuis beter geschikt voor doel dan oud stadhuis. door Frank Gijsel AARDENBURG - Het kerkbestuur van de Sint Baafskerk in Aarden burg is blij met de mogelijke plan nen van het college van burge meester en wethouders van de ge meente Sluis om de kerk een cultu rele functie te geven. Zowel de stadsraad als de Vereniging Onder nemend Aardenburg gaven eerder aan die plannen te kunnen steu nen. Galeriehoudster Beatrix Mein- dersma blijft echter actie voeren voor een culturele invulling van het voormalige stadhuis van Aar denburg. Ze heeft hiervoor een handtekeningactie opgezet. knipoog naar de komende kerst tijd. Ook buiten brandden lamp jes. Een tiental hobbyisten bood produkten aan. Dit varieerde van houtbranden en tiffany tot bloem werken en sieraden. De belangstel ling voor de wintermarkt was groot. Vooral kerstartikelen von den gretig aftrek. Tevens verkoch ten leden van de hervormde kerk gemeenschap zelfgemaakte artike len en er werd een verloting ge houden. Voor de inwendige mens waren er wafels. Griffier D. de Pooter van het kerk bestuur toont zich verheugd met de stap van het gemeentebestuur. „We zijn erg enthousiast en we proberen de plannen te doen door gaan. Bij culturele evenementen is het al vele jaren behelpen. Voor de bezoekers beschikken we niet eens over fatsoenlijke toiletten. Laatst moest iemand die in een rolstoel zit naar het toilet worden ge bracht. De voorzieningen zijn niet meer van deze tijd en erg gebrek kig. Uit de plannen blijkt dat er in de kelder een mogelijkheid bestaat voor het onderbrengen van het ar cheologisch museum en toiletten. - Ook de sarcofagen uit de kerk kun nen daar dan een goede plaats vin den. Voor het VW-kantoor zou m de consistorie een uitstekende loca tie zijn", aldus de griffier. HULST - Twaalf brugklassen van het Reynaertcollege Hulst, in totaal 286 leerlingen, traden dit weekend op voor ouders en bekenden. De sfeer zat er meteen in tijdens het brugklasshowlied dat waarmee de show begon. Dit lied werd in de pauze ingestudeerd door het publiek, zodat het slot spette rend werd. Uit honderden kelen klonk: Move, jump, high and low, omhoog en dan weer naar benee. De arrangementen voor de liedjes waren geschre ven door docenten en het live orkest (gitaren, saxen, trompet, trombone, toetsen en slagwerk) begeleidde met verve. Het publiek zat met open mon den van bewondering te kijken. foto Wim Kooyman INTERIEUR STERK IN HET BETERE WERK/MERK Al bijna 60 jaar. Ruime keuze in alle prijsklassen. Verl. v. Steenbergenlaan 5, Terneuzen. T.: 0115-695498. Voor aanbiedingen zie onze website: www.stevensinterieur.nl De wintermarkt leverde de kerkgemeenschap een aardig bedrag op voor het restauratiefonds, foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41