Zeeland Goed en zuinig rijden valt vies tegen Gemeente Terneuzen wil snelle aanleg van parallelwegen N6i Terneuzenaren aangehouden Voordeeltje Nieuwbouw ROC niet in wijk Lievenspolder Minderjarige joyrider ramt gevel in Steen 14 j Maandag 26 november 2007 PZC Z Sinterklaasinkopen voor publiek belangrijker dan klimaatweek. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlamin- gen lopen zaterdag niet echt warm voor de activiteiten in het kader van de eerste regionale klimaat- week. Klimaatkomiek Theodoor Braaksma kan daar weinig aan ver helpen. De mensen in de Terneu- zense Noordstraat hebben het druk met inkopen doen voor het aanstaande sinterklaasfeest en het klimaat ja, dat is er morgen ook nog wel. Toch weet Braaksma wat kooplustigen te verleiden om in de Grote Kerk hun rijstijl te testen op de simulator van het Verkeers- veiligheidscentrum Roosendom (WCR. Mech Strang uit Deventer, een paar daagjes op vakantie bij vrien den in de Scheldestad, is een van de eersten die achter het stuur van de namaakauto plaatsneemt om een tochtje te maken door de vir tuele wereld. Een rijbewijs heeft ze niet. „Wel een paar keer opge weest, maar het werd niets." Het gebrek aan rijervaring in de realiteit blijkt geen invloed te heb ben. Sterker nog, ze legt het par cours zonder ongelukken en op spaarzame wijze af met een gemid deld benzineverbruik van een liter tje op ruim 18 kilometer. „Dat is netjes", zegt Hans Haarbosch van WCR. „Dit zie je wel vaker hoor, mensen zonder rijervaring, die achter de computer beter blijken te scoren dan echte kilometervre ters. Het heeft vooral te maken met de omgang met de computer. Ook kinderen, die veel computer spelletjes spelen blijken vaak goed met deze simulator om te gaan." Kees de Kubber uit Terneuzen (76) heeft er meer moeite mee. Een kleine zestig jaar rijervaring ver De simulator laat zien hoeveel brandstof de bestuurder verbruikt. taalt zich niet zomaar een zuinig rijgedrag. „Het valt vies tegen", zegt hij na zijn ritje. Burgemeester Ian Lonink van Terneuzen merkt dat even later ook. „Doortastend gasgeven", zegt de virtuele instruc- trice tegen Lonink als-ie bij een kruispunt weg moet rijden. De burgemeester geeft gas en eindigt frontaal tegen een tegenligger. Hij mag zijn ritje opnieuw doen en eindigt zijn tweede poging met een gemiddelde van 1 op 16. Zijn partner Annique, in het dagelijks leven gewend aan een 'PC-Hooft- tractor', rijdt nog iets zuiniger het traject af Dat kan niet gezegd worden van Jan van Seters, de ZMF- voorzitter. Hij haalt niet eens 1 op 15. „Ja maar", sputtert hij tegen, „in het dagelijks leven fiets ik veel." Marco de Bakker van de afdeling Milieu van Terneuzen, een van de organisatoren, is niet ontevreden over de uiteindelijk opkomst. Voor de excursies met de aardgasbus foto Wim Kooyman naar het windmolenpark melden zich een kleine twintig mensen. Ook in Schoondijke bekijkt zo'n aantal het windmolentestveld. „De komende week zijn er nog tal van activiteiten. Ik denk dat we daarmee nog wel veel aandacht zullen trekken. Alle begin is moei lijk", zegt De Bakker. BRESKENS - De politie heeft vrij dagnacht bij het appartementen complex Port Scaldis in Breskens twee inwoners van de gemeente Terneuzen aangehouden. Een getuige meldde de politie dat de twee, 20 en 28 jaar oud, een ruit hadden vernield van een be drijf op het bedrijventerrein De Deltahoek in Breskens. Of het duo van plan was in te breken is niet duidelijk. De twee mannen zijn in gesloten, de politie heeft de zaak nog in onderzoek. ALMANAK De opening van een nieuwe super markt in Vlissingen werd gevierd met een aantal leuke acties voor de klanten. Ook omliggende ne ringdoenden zijn niet te beroerd om de kooplust aan te wakkeren. Een van hen biedt oliebollen aan. Een voorbijganger vraagt naar de prijs. Ze zijn 40 cent per stuk, zegt het meisje achter de toonbank, of Op 19-11-2007 is ten laste van J. de Vrieze, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces-verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechts deurwaarder. Middels dit exploot wordt kennis geving gegeven van een proces verbaal van gerechtsdeurwaarder J.C. Haak, waaruit blijkt dat ten laste van J. de Vrieze executoriaal beslag is gelegd onder de daarin genoemde derde. Een afschrift van dit exploot kan worden ver kregen bij onderstaand kantoor. Buys Partners Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Tip? redactie@pzc.nl zes voor 2,50. De man denkt dat het meisje zich vergist en zegt gek scherend: „Dan wil ik graag zes maal één oliebol. Dat scheelt mij tien cent." Maar die vlieger gaat niet op. De rekenmachine geeft de man welis waar gelijk, maar het blijft 2,50 voor zes stuks. Die aanbieding was gemakkelijk te weerstaan. Langer wachten met aanpassingen kan leiden tot problemen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De provincie Zeeland en Rijkswaterstaat moeten snel de N61 tussen Zaamslag en Terneu- zen-Zuid voorzien van parallelwe gen voor het langzaam verkeer. Dit stelt de Terneuzense verkeers wethouder Co van Schaik. „Het moet er nu echt van komen. Wordt er gewacht met de aanleg van extra verbindingen totdat de werkzaamheden voor de kanaal tunnel beginnen, dan krijgen we problemen bij Terneuzen-zuid en die moeten we niet hebben." De aanpassingen zijn nodig om de N61 te optimaliseren. Die weg blijft, ook na aanleg van de kanaal tunnel bij Sluiskil in 2012/2013 de belangrijkste oost-westverbinding in Zeeuws-Vlaanderen. De tunnel weg - de N62/Tractaatweg - gaat die functie straks niet overnemen. Van Schaik: „Uit het ontwerp-tra- cébesluit dat binnenkort de in spraak ingaat blijkt duidelijk dat de nieuwe tunnel onder het ka naal Gent-Terneuzen en de aanslui tende wegen een verbetering van de noord-zuidverbinding in Zee land inhouden. Op zich is dat lo gisch. Ik kan daar wel mee leven." Jarenlang werd door standsorgani saties in Zeeuws-Vlaanderen en ge meentebesturen gepleit voor verbe teringen aan de N61 en de aanleg van een kanaaltunnel om de oost-westverbinding in de streek te verbeteren. De aanleg van de Westerscheldetunnel heeft echter de verkeersstromen in de regio doen veranderen, waardoor de nu voorgestelde oplossing volgens Van Schaik wel te begrijpen valt. De Terneuzense wethouder hoopt wel dat de instanties straks kiezen voor een geboorde tunnel, omdat die versie minder bouwwerken als viaducten vergt. Terneuzense wethouder Van Schaik pleit voor aanleg geboor de kanaaltunnel, omdat die va riant minder aanvullende bouw werken als viaducten vergt. TERNEUZEN - Mocht het ROC Wes- terschelde toestemming krijgen om een nieuwe school te bouwen, dan verrijst die vrijwel zeker niet in de Terneuzense wijk Lievenspol der. De werkgroep nieuwbouw ROC die voor het eind van dit jaar met plannen moet komen, bestu deert nu alternatieve locaties in de Koegorspolder (bij de skihal) en Kennedylaan-West achter het wa terschapskantoor. Het ROC wor stelt op de huidige locatie aan de Vlietstraat in Terneuzen-Zuid met een aanzienlijk ruimtegebrek. SINT-JANSTEEN - Een 15-jarige jon gen, die als bestuurder in de auto van zijn 19-jarige vriend reed, is za terdagnacht met deze auto tegen de gevel van een woning in de Hoofdstraat in Sint-lansteen gere den. De 15-jarige zat achter het stuur omdat zijn vriend teveel had gedronken, echter bij een ade manalyse bleek dat ook hij ruim schoots de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken had. De auto raakte beschadigd, de twee jon gens uit de gemeente Hulst bleven ongedeerd. Ze zijn allebei aange houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40