ben je eigenlijk nooit klaar Proef met controle op drankgebruik jeugd Wandeltocht met snert na S PZC Maandag 26 november 2007 15 HAAR VAN BOVEN Goeree-Overflakke stuurt handhavers naar horeca en winkeliers. door Piet Kleemans ouddorp - Jongeren drinken meer en vaker dan tien jaar geleden en ze beginnen er op steeds jongere leeftijd mee. Een project van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en het ministerie van Binnenlandse Zaken moet daar paal en perk aan stellen. In ja nuari 2008 gaat het proefproject op Goeree-Overflakkee - één van de vijftien geselecteerde regio's - van start. Eén van de manieren om het steeds verder oplopende drankge bruik onder jongeren aan te pak ken, is een strenge controle op leef tijdsgrenzen. Officieel mag geen al cohol verkocht of geschonken wor den aan kinderen onder zestien jaar. De vier gemeenten op Goe ree-Overflakkee wijzen voor het project twee gekwalificeerde loka le toezichthouders aan. Die moe ten gaan controleren of horecaon dernemers en winkeliers zich wel aan de regels houden met betrek king tot het verstrekken van alco hol aan kinderen onder de zestien jaar. De toezichthouders krijgen de sta tus van buitengewoon opsporings ambtenaar. Ze worden onderge bracht bij het Intergemeentelijk sa menwerkingsverband Goeree- Overflakkee (Isgo). Daar is voor ge kozen omdat het Isgo over veel lo kale kennis geschikt en ruime erva ring heeft met het opzetten van een handhavingstaak. Het Isgo is onder meer verantwoordelijk voor het professionaliseren van het toe zicht op de milieuregels de afgelo pen jaren. Het proefproject duurt twee jaar. Aanbieding, zolang de voorraad strekt: TOOLS PANNENSET 1 kookpan 5 liter 1 kookpan 3 liter 1 kookpan 2 liter 1 steelpan 2 liter, met deksel Normaal 852,= Nu 699,= ZIJ VAN BENEDEN Oiittala Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 w w w. b oven e n b e ne den n I ouddorp - Wandelliefhebbers kun nen zaterdag december hun hart ophalen in Ouddorp. Voor de tien de keer worden op initiatief van VW Ouddorp aan Zee, Hotel Akershoek en het Nederlandse Ro de Kruis de zogeheten Ouddorpse Snertwandeltochten gehouden. Er zijn speciale wandelroutes van 10, 25 en 35 kilometer uitgezet langs dijken, door duinen en een klein stukje over het strand. De start is bij Hotel Akershoek: voor de 10 kilometer van 10.00 tot 12.00 uur en voor de langere afstanden van 8.00 tot 10.00 uur. Deelnemers worden na afloop ge trakteerd op goedgevulde snert. Omdat mede-organisator VW Ouddorp het 75-jarig bestaan viert, krijgt iedereen ook een jubi leumherinnering mee. Op 21-11-2007 is ten laste van A. van Rossum, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als bui ten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt betrokkene gedagvaard om op 03-03-2008 om 10.00 uur te verschijnen voor de rechbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand kantoor. Buys Partners Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SLTholen Dichter Thom Schrijer leidde zijn toehoorders door de wereld van de poëzie. Daarbij gaf hij zijn toehoorders de nodige tips. Zoals: veel lezen. „Want je ziet nu vaak dat er veel geschreven wordt maar weinig gelezen. Dat zou anders moeten." foto Marijke Folkertsma Zwarte Pieten Disco in Driehoek Zierikzee ZIERIKZEE - Voor de jeugd van zes tot vijftien jaar wordt zaterdag de cember in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zie rikzee een Zwarte Pieten Disco ge houden. Bezoekers staat een speciaal feest programma te wachten. Uiteraard mét muziek. Het evenement is een initiatief van CJV Samen Ver der. De Zwarte Pieten Disco be gint om 19.30 uur. Documentaire over wondergenezer zierikzee - In gebouw De Drie hoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee wordt zaterdag i decem ber een documentaire vertoond over 'wondergenezer' Bruno Grö- ning. De documentaire geeft een beeld van de gebeurtenissen in de herfst van 1949 in het Duitse West- falen. Voor door de oorlog gebro ken en door artsen opgegeven zie ken was Gröning de laatste hoop. Gröning slaagde er in verlamden weer te laten lopen. De documentaire begint om 11.00 uur. Bestuur Kaaskenshof weer op sterkte zierikzee - Het bestuur van volks tuinvereniging Kaaskenshof is weer op sterkte. Tijdens een goed bezochte jubileumvergadering werd Freek Hullekes gekozen tot nieuwe voorzitter. Scheidend secretaris Daan Schiettekatte wordt opgevolgd door Bram van Assen. Beide nieuw benoemden zijn al ge ruime tijd lid van de Zierikzeese volkstuinvereniging. Bij NADER In het artikel 'Huis van Nassau gaat niet tegen de vlakte' in de PZC van afgelopen zaterdag is een fout gemaakt in het onderschrift bij de foto. Daarin wordt gesteld dat het de Stichting Dierenvrien den zou zijn die in het pand is ge vestigd. Dat is niet juist. Het gaat uiteraard, zoals in het artikel staat, om de Stichting Dierenhulp. www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35