Zeeland PZC Pallethandel toch naar Molenpolder Dief valt in Kapelle eist garanties van NS-top if BEVELANDEN-THOLEN 20 13 17 Terneuzen: snel parallelwegen langs de N6i Voordeeltje slaap in woning r r Zeventig trekpaarden op hun paasbest t\ J Zeeland prominent aanwezig in speelfilm Kapitein Rob Voldoen aan Europese waterregels vergt tot 2027 veertig miljoen Maandag 26 november 2007 Tip? redgoes@pzc.nl B en W Reimerswaal: andere locaties zijn niet haalbaar. door Luc Ogge] yerseke - Hoewel een deel van de raad bedenkingen heeft, moet de pallethandel van D. van der Jagt in Yerseke toch naar de Molenpolder worden verplaatst om te kunnen uitbreiden. Andere locaties zijn volgens burgemeester en wethou ders van Reimerswaal niet haal baar. De firma Molenpolder Vastgoed BV van Van der Jagt diende bij de gemeente al geruime tijd geleden een aanvraag in om een bedrijfster rein te mogen realiseren in het zui delijk deel van de Molenpolder. Van der Jagt zit nu met zijn bedrijf aan de Grintweg/Steeweg, maar moet daar in de loop van 2008 weg vanwege woningbouw. De ge meente heeft de gronden al in 2004 aangekocht, in ruil voor de toezegging om mee te zoeken naar een nieuwe locatie. Begin oktober had de raad al kunnen instemmen met het in gang zetten van de be nodigde planologische procedures, ware het niet dat de raad verrast werd door bezwaren van Molen dijkbewoner J. Verwijs. Hij keerde zich tegen de komst van bedrijven tegenover zijn woning. Hij beweer de dat er onder meer een 127 me ter lange en tien meter hoge muur zou worden geplaatst. Diverse raadsleden vroegen het college daarop te kijken naar alternatieve locaties: de Grintweg en de Olzen- depolder. Uit onderzoek is geble ken dat de alternatieve locaties (55 De raad van Reimerswaal praat volgende week over verplaatsing van pallethandel Van der Jagt in Yerseke; het bedrijf moet wijken voor woningbouw. niet haalbaar zijn. Zo is uitbrei ding op de gronden die grenzen aan het huidige bedrijf van Van der Jagt aan de Grintweg, onder meer gelet op de structuurschets Kernen Reimerswaal en het be stemmingsplan Kom Yerseke, niet wenselijk. Ook de Olzendepolder biedt, althans op korte termijn, geen soelaas. Weliswaar is in het voorontwerp-bestemmingsplan Ol zendepolder een bedrijfsbestem- ming opgenomen, maar de ver wachting is dat het nog geruime tijd duurt voordat het bestem mingsplan wordt vastgesteld. Het college komt nu dus toch weer uit op Molenpolder. Dat is 'accepta bel', zeker nu de brand- en ver keersveiligheid volgens B en W ge waarborgd zijn. Van der lagt wil twee bedrijfsge bouwen, een werkplaats, een kan toor en twee overkappingen voor de opslag van pallets neerzetten met een totale oppervlakte van 5500 vierkante meter. Er is geen sprake van een gesloten bebou- wingswand, het perceel krijgt een groenstrook. Hoewel rekening wordt gehouden met nieuwe be zwaren van Verwijs, legt het colle ge het plan dinsdag 4 december weer voor aan de raad. door Conny van Gremberghe terneuzen - De provincie Zeeland en Rijkswaterstaat moeten snel de N61 tussen Zaamslag en Terneu- zen-Zuid voorzien van parallelwe gen voor het langzaam verkeer. Dit stelt de Terneuzense verkeers wethouder Co van Schaik. „Het moet er nu echt van komen. Wordt er gewacht met de aanleg van extra verbindingen totdat de werkzaamheden voor de kanaal tunnel beginnen, dan krijgen we problemen bij Terneuzen-zuid en die moeten we niet hebben." De aanpassingen zijn nodig om de N61 te optimaliseren. Die weg blijft, ook na aanleg van de kanaal tunnel bij Sluiskil in 2012/2013 de belangrijkste oost-westverbinding in Zeeuws-Vlaanderen. De tunnel weg - de N62/Tractaatweg - gaat die functie straks niet overnemen. Van Schaik: „Uit het ontwerp-tra- cébesluit dat binnenkort de in spraak ingaat blijkt duidelijk dat de nieuwe tunnel onder het ka naal Gent-Terneuzen en de aanslui tende wegen een verbetering van de noord-zuidverbinding in Zee land inhouden. Op zich is dat lo gisch. Ik kan daar wel mee leven." ZEEUWSE GEEüHHi Tip? redactie@pzc.nl De opening van een nieuwe su permarkt in Vlissingen werd ge vierd met een aantal leuke acties voorde klanten. Ook omliggen de neringdoenden doen mee. Een van hen biedt oliebollen aan. Een voorbijganger vraagt naar de prijs. Ze zijn 40 cent per stuk, zegt het meisje achter de toonbank, of zes voor 2,jo. De man denkt dat het meisje zich vergist en zegt gekscherend: „Dan wil ik graag zes maal één oliebol. Dat scheelt mij tien cent." Maar die vlieger gaat niet op. De rekenmachine geeft de man weliswaar gelijk, maar het blijft 2,so voor zes stuks. Die aanbieding was gemakkelijk te weerstaan! goes - inbreken is kennelijk ver moeiender dan menigeen denkt. De politie heeft vrijdagavond laat een inbreker ingerekend, die tij dens zijn werkzaamheden in slaap was gevallen. De man, een 40-jari- ge Vlissinger, was een woning aan de Koningin Wilhelminastraat in jKloetinge binnengedrongen. Hij werd later door een van de bewo ners slapend in een stoel in de slaapkamer aangetroffen. De poli tie arresteerde de indringer. Uitstel van invoering nieuwe dienstregeling 'enorme tegenvaller'. door Willem van Dam kapelle - De gemeente Kapelle heeft in een brief aan de directie van de Nederlandse Spoorwegen officieel protest aangetekend tegen het uitstel van de invoering van een nieuwe dienstregeling op de Zeeuwse lijn. In de brief, ondertekend door wet houder J. Herselman, eist Kapelle van de NS de 'harde garantie' dat de nieuwe dienstregeling uiterlijk met ingang van 2009 van kracht gaat. Vorige week werd bekend dat de NS een jaartje wacht met het in voeren van een nieuwe dienstrege ling. In plaats van begin 2008, wordt de dienstregeling pas eind 2008 ingevoerd. Het uitstel houdt verband met de vertraging rond de ingebruikname van de hoge snelheidslijn. Daardoor moeten de Thalys en de Beneluxtrein nog een tijdje gebruik maken van het be staande spoor. Het gevolg is dat er te weinig capaciteit is om elk uur met twee intercity's tussen Vlissin gen en Amsterdam te rijden. In de brief schrijft Herselman dat hij 'zeer ontstemd' is over het uit stel. Bovendien neemt Herselman het de NS-leiding kwalijk dat ze 'niet de moeite heeft genomen om de gemeenten hierover te informe ren'. Herselman vindt de handel wijze van de NS 'onverteerbaar'. goes - Sjieke namen hebben ze: freule van 't Zee gat, Axel van 't Westhof, Supra van 't Baeneind. Zo'n zeventig trekpaarden verschenen zaterdag op hun paasbest in de Goese Zeelandhallen. Voor veel fokkers is de traditionele najaarskeuring het hoogtepunt van het jaar. Uit alle delen van Zee land waren ze met hun robuuste paarden naar Goes gereden, om met spanning het oordeel van de jury af te wachten. Ze letten overal op, die ju ryleden: de bouw, het hoofd, de nek en natuur lijk de benen. Er waren zaterdag veel prijswin naars, maar als er één tot parel van de keuring zou moeten worden uitgeroepen, dan was dat wel de ruim twee jaar oude bruinschimmel Jas mijn van 't Domineeshof. foto Willem Mieras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27