'Meteen deden Goed en zuinig rijden valt nog vies tegen Verwarring rond monument predikant Bloemschikken 1 4 I Maandag 26 november 2007 PZC W Autodief komt de straat niet uit vrouwenpolder - In de Lepel straat in Vrouwenpolder is gepro beerd een bedrijfsauto te stelen. Dat gebeurde tussen vrijdagavond en zondagochtend. De auto werd een paar honderd meter verderop in de straat teruggevonden. De da der heeft geprobeerd de auto te starten door de bedrading door te verbinden. Dat lukte niet. Wel is uit de auto gereedschap gestolen. De waarde hiervan is niet bekend. Getuigen gezocht van gevaarlijk rijgedrag arnemuiden - De politie zoekt ge tuigen van gevaarlijk rijgedrag op de A58 bij Arnemuiden. En twin tigjarige man uit Yerseke reed vrij dag tussen 16.30 en 17.00 uur op de invoegstrook bij het tankstation van Arnemuiden richting Bergen op Zoom. Een auto kwam erg kort achter hem rijden en maakte het hem onmogelijk in te voegen. Daarna werd hij klem gereden, ra kelings ingehaald en vervolgens ge sneden. Getuigen kunnen bellen naar 0900-8844. serooskerke - Groei 8c Bloei houdt vandaag een bloemschikde monstratie met het thema Kerst. Ian van den Manacker en Hennie Wullems zullen de demonstratie verzorgen waar ideeën voor het aankleden van het interieur rond de kerstdagen worden besproken. De avond begint om 19.30 uur in De Zandput in Serooskerke. De en tree is vijf euro. Op 19-11-2007 is ten laste van J. de Vrieze, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces-verbaal betekend door N.A, Polderman, t.k.-gerechts deurwaarder. Middels dit exploot wordt kennis geving gegeven van een proces verbaal van gerechtsdeurwaarder J.C. Haak, waaruit blijkt dat ten laste van J. de Vrieze executoriaal beslag is gelegd onder de daarin genoemde derde. Een afschrift van dit exploot kan worden ver kregen bij onderstaand kantoor. Buys Partners Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Te jonge automobilist maakt brokken sint-jansteen - Een vijftienjarige jongen is zaterdagnacht met een auto tegen de gevel van een wo ning in Sint Jansteen gereden. De jongen reed in de auto van zijn ne gentienjarige vriend omdat die te veel had gedronken. Maar bij een test bleek dat ook de chauffeur te veel alcohol op had. De auto raak te beschadigd. De twee jongens uit de gemeente Hulst bleven onge deerd. Ze zijn aangehouden. Jongeren opgepakt wegens overlast vlissingen - Zes jongeren van 15 tot 23 jaar uit Vlissingen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aan gehouden omdat ze overlast ver oorzaakten. Ze hadden op de Paau- wenburgweg een fiets aan een ver keersbord gebonden en haalden die er omstreeks 0.50 uur weer af Dat deden ze luid pratend en la chend zodat er overlast ontstond voor omwonenden. Het zestal heeft op het politiebureau een ver klaring afgelegd en heeft daarna een bekeuring gekregen. Onduidelijk advies over verplaatsing van gedenkteken. door Willem van Dam WOLPHAARTSDIJK - Mag dominee Johannes ab Utrecht Dresselhuis nu wel of niet een paar metertjes worden verplaatst? In Wolphaarts- dijk is daarover verwarring ont staan. Oorzaak is een onduidelijk advies van de Rijksdienst voor Ar cheologie, Cultuurlandschap en Monumenten. De vereniging Gemeenschap Wolf- aartsdijk wil het monument ter na gedachtenis aan de predikant en historicus ab Utrecht Dresselhuis (1789-1861) een opvallender plek geven. Het staat nu aan het zicht onttrokken op een grasveldje bij de Nicolauskerk. De dorpsvereniging wil het plant soentje verfraaien en het ruim honderdvijftig jaar oude gedenkte ken (een obelisk) een meter of tien naar voren halen. Tholen wil meer ligplaatsen jachthavens sint-maartensdijk - De gemeente Tholen wil meer ligplaatsen in haar jachthavens. Tot 2015 hebben Gedeputeerde Staten 2950 ligplaat sen in het Oosterscheldegebied te vergeven. Binnenkort spreken ze over hoe dat verdeeld moet wor den. Tholen wil graag over vijftig extra plaatsen in de haven van Sta- venisse, maar heeft ook plannen om ergens bij Gorishoek een jacht haven te maken. Jongen zet café onder water in Hulst hulst - Een twaalfjarige jongen uit de gemeente Hulst is zaterdag om 1.40 uur in Hulst aangehou den. Hij had in een café de leiding van de spoelbak van het toilet op de eerste verdieping vernield. Het vrijkomende water kwam via de vloer naar beneden en liep in de verlichting. Voor de veiligheid is de elektriciteit afgesloten en ging de zaak dicht. De jongen had bij zijn aanhouding een mes en vuur werk op zak. Hij is overgebracht naar Torentijd in Middelburg. De gemeente Goes heeft inmid dels toestemming verleend, maar de rijksdienst betwijfelt of dat zo'n goed idee is. Medewerkers van de dienst - zo schrijft de dorps vereniging in dorpskrant De Schalm - zijn van mening, 'dat door verplaatsing van het monu ment het groene karakter van de voorziening zal worden aangetast'. „Daarnaast stellen zij 'dat het mo nument zich in een technisch zwakke staat bevindt omdat er scheuren zijn waargenomen'." Hoewel de rijksdienst negatief ad viseert, stelt zij ook dat verplaat sing van het gedenkteken in princi pe mogelijk is, mits er voldoende voorzorgsmaatregelen worden ge troffen. Het advies is bij de dorps vereniging 'wat vreemd overgeko men'. „Of je adviseert negatief, of je adviseert positief Nu zit het er ergens tussenin." De vereniging weet daardoor niet waar zij aan toe is en vindt dat B en W van Goes de knoop maar moet door hakken. Verbouwing van café Seventy Seven leidt tot onrust onder klanten. door Miriam van den Broek middelburg - Lichte paniek brak afgelopen week uit onder de vaste bezoekers van het Middelburgse bruine café Seventy Seven. De kroeg aan de Markt werd vier da gen gesloten voor een kleine ver bouwing. Omdat het café in tien jaar tijd niet één dag is dichtge- weest en trouwe klanten stukken van het interieur naar buiten za gen komen, deden meteen de wild ste verhalen de ronde. „Mensen maakten zich echt zor gen", zegt bedrijfsleider Bob Roos dorp. „Ze waren bang dat het een ander café werd. Dat er andere mu ziek gedraaid zou worden en het dus 'hun' café niet meer zou zijn. Het meest opmerkelijke verhaal dat ik heb horen waaien, is dat er witte plavuizen op de vloer zou den komen. Maar dat was meer een grap." De onrust heeft Roosdorp verrast. „De eigenaar van dit café heeft een goed draaiboek gemaakt om de verbouwing zo strak mogelijk te la ten verlopen. Ook is een mailing rondgegaan onder de vaste klan ten waarin werd uitgelegd wat we gingen doen. Toch was dat niet ge noeg. We hadden hier wel een in- fo-desk kunnen installeren. Tij dens de verbouwing was het een komen en gaan van mensen die wilden weten wat et gebeurde of die gewoon even kwamen kijken." De verbouwing was nodig omdat Seventy Seven is overgestapt naar een andere brouwer. „Dat hield in dat de grote duizend liter-tanks die onder de vloer liggen, eruit moesten. Omdat we daarvoor toch dicht moesten, hebben we meteen de boel een beetje opgeknapt. We hadden achterin de zaak een echte bottle-neck. Dat was de trap naar boven. Die stond behoorlijk in de weg. De trap werd nooit gebruikt. )a, als opslagplaats. We hebben hem weggehaald. Daar zal de brandweer wel blij om zijn." Verder is alles schoongemaakt en geschilderd. Roosdorp wijst naar de donkerbruine, houten panelen tegen de muur. Er zitten diepe krassen in. „Je zou het niet zeggen, maar die hebben we bijvoorbeeld allemaal in de lak gezet." Waar het verschil wel goed te mer ken is, is in de toiletten. „We heb ben de deuren vervangen. Die hin gen er al meer dan twintig jaar. Complete generaties hebben er hun beklag op gedaan. Door iets tastbaars achter te laten op bijvoor beeld een toiletdeur, gaan stamgas ten hun kroeg zien als het verleng de van hun woonkamer. We heb ben de deuren wel bewaard. Een ondernemer wil ze misschien ge bruiken in zijn interieur." Maagdelijk zijn de nieuwe toilet deuren al niet meer. 'Mooi bruin is echt wel lelijk', staat er nu. „Het is gek", zegt Roosdorp. „De afgelo pen jaren schreven mensen omdat 'Nu moeten ze alleen nog wennen aan het nieuwe bier. Maar dat zal wel lukken' ze iets kwijt wilden. Nu wordt er geschreven om het schrijven zelf Omdat de deuren nog zo leeg zijn." De leukste spreuk van vóór de verbouwing, is volgens Roos dorp 'Als je dit leest, pies je op je schoenen'. „Die tekst stond op het plafond", zegt hij. Inmiddels zijn de vaste gasten weer gerustgesteld. „Als ik vraag of ze een verschil zien met hoe het eerst was, halen ze hun schouders op. Pas als ik zeg: 'Kijk eens naar de trap', dan zien ze het. Dat was precies onze bedoeling. Het moest Seventy Seven blijven. Nu moeten sommigen alleen nog wennen aan het nieuwe bier. Maar dat zal wel lukken. Een flesje is zelfs goedko per geworden." Seventy Seven Seventy Seven bestaat 37 jaar Het is een bruin café Bob Roosdorp werd tien jaar geleden de nieuwe bedrijfslei der Overdag bestaat het publiek uit 25-plussers die er een kop je koffie of thee drinken r- In de avonduren in het week eind ligt de leeftijd lager. Dan zijn het vooral zestienplussers De muziek wordt daar op aan gepast Het publiek in Seventy Seven houdt van bier uit flesjes Op een zaterdagavond gaan er wel vijftig kratjes doorheen Sinterklaasinkopen voor publiek belangrijker dan klimaatweek. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De mensen in de Ter- neuzense Noordstraat hebben het zaterdag druk met inkopen doen voor het Sinterklaasfeest. Het kli maat? Ach, dat is er morgen ook nog wel. Toch weet klimaatko miek Theodoor Braaksma wat pu bliek te verleiden om in de Grote Kerk hun rijstijl te testen op de simulator van het Verkeers- veiligheidscentrum Roosendom (WCR). Mech Strang uit Deventer is een van de eersten die achter het stuur van de namaakauto plaatsneemt om een tochtje te maken door de virtuele wereld. Een rijbewijs heeft ze niet. „Wel een paar keer opgeweest, maar het werd niets." Toch legt ze het parcours zonder ongelukken en op spaarzame wij ze af met een gemiddeld benzine verbruik van een liter op ruim achttien kilometer. „Dat is netjes", zegt Hans Haar- bosch van WCR. „Dit zie je vaker, hoor, mensen zonder rijervaring die achter de computer beter sco ren dan kilometervreters. Het heeft te maken met de omgang met de computer." Kees de Kubber uit Terneuzen (76) heeft er meer moeite mee. Een kleine zestig jaar rijervaring blijkt zich niet zomaar in een zuinig rijgedrag te vertalen. „Het valt vies tegen", zegt hij na zijn rit je- Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen merkt ook dat het nog niet zo eenvoudig is om een ritje op te computer tot een goed einde te brengen. „Doortastend gasge- ven", zegt de virtuele instructrice Burgemeester Lonink geeft gas en eindigt frontaal tegen een tegenligger. als Lonink bij een kruispunt weg moet rijden. De burgemeester geeft gas en eindigt frontaal tegen een tegenligger. Zijn tweede po ging rondt hij af met een gemiddel de van 1 op 16. De bedoeling van de simulator in de Grote Kerk was om een zo zuinig mo gelijk ritje af te leggen. Dat viel soms niet mee. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14