Zeeland 'Panoramaweg is gevaarlijk' mist carillon Kapelle eist garanties van NS-top over nieuwe dienstregeling WALCHEREN 17 Nieuwsgierig naar tatoeages Inbreker doet een tukje Voordeeltje Zeeland prominent aanwezig in speelfilm Kapitein Rob Voldoen aan Europese waterregels vergt tot 2027 veertig miljoen Maandag 26 november 2007Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - Tatoeages uit de taboe-sfeer trekken. Dat was het hoofddoel van de Tattoo Conventie die gisteren in Middel burg plaatsvond. En volgens organisator Andy Spaan is dat goed gelukt. „Mensen zijn soms best nieuwsgierig naar ta toeages, maar durven niet zo snel bij een shop naar binnen te gaan. De drempel is hoog. Hier is dat niet en dat zie je aan het publiek. Het is heel divers. Echt niet alleen de mensen die we al kennen uit de scene. Er zijn ook veel bezoekers die geen tat too hebben. En er zijn opmerkelijk veel mensen met kinde ren." Volgens Spaans heeft de conventie overdag achthonderd tot negenhonderd bezoekers getrokken. „We zitten aan onze grens." foto Lex de Meester Dorpsraad Westkapelle houdt pleidooi voor vrijliggend fietspad. door Miriam van den Broek WESTKAPELLE - De Panoramaweg in Westkapelle mag niet zo in het nieuws komen als de Koekoeks- weg in Aagtekerke en de Kaasboer- weg in Meliskerke. Dat zegt de dorpsraad Westkapelle in een hartstochtelijk pleidooi voor een vrijliggend fietspad op de Westka- pelse Zeedijk. Het waterschap Zeeuwse Eilanden wil volgend jaar op de Westkapel- se Zeedijk tussen Westkapelle en Domburg een Panoramaweg aan leggen. Die weg maakt deel uit goes - Inbreken is kennelijk ver moeiender dan menigeen denkt. De politie heeft vrijdagavond laat een inbreker ingerekend die tij dens zijn werkzaamheden in slaap was gevallen. De 40-jarige Vlissin- ger was een woning aan de Konin gin Wilhelminastraat in Kloetinge binnengedrongen. Hij werd later door een bewoner slapend in een stoel in de slaapkamer aangetrof fen. De politie arresteerde hem. van een plan om de kust te verster ken. Van de Panoramaweg moeten zowel voetgangers als fietsers en automobilisten gebruikmaken. Nu alle zienswijzen geïnventari seerd zijn, wil het waterschap de snelheid op de weg terugbrengen naar dertig kilometer per uur en fietssuggestiestroken aanbrengen. Maar in die stroken ziet de dorps raad geen heil. Het bestuur heeft daarom op nieuw een brief gestuurd naar het waterschap. Deze keer is de brief vanuit het hart geschreven, bena drukt voorzitter Bessel van den Ha zel. „Hoewel de fietsstroken in mo delstudies qua verkeersmaatregel als 'technisch goed' bestempeld door Willem van Dam KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft in een brief aan de directie van de Nederlandse Spoorwegen protest aangetekend tegen het uit stel van de nieuwe dienstregeling op de Zeeuwse lijn. In de brief eist Kapelle van de NS de 'harde garan tie' dat de nieuwe dienstregeling uiterlijk in 2009 van kracht wordt. worden, scoren ze in de belevings wereld van de gebruikers bedui dend lager. Het gaat ons dan ook niet om de regels, maar om het vei ligheidsgevoel van de gebruikers", zegt de dorpsraad. Want de Pano ramaweg is nu eenmaal geen gewo ne weg. „Essentieel is dat de gebruikers van de Panoramaweg primair ge nieten van het uitzicht, de omge ving: het panorama. De realiteit is dat er (logisch) minder aandacht is voor het overige verkeer. Eén slin- De dorpsraad van Westkapelle ageert tegen plannen om op de Panoramaweg fietsstroken aan te leggen. Zij vindt die onveilig en ijvert voor vrijliggende paden. Vorige week werd bekend dat de NS een jaar wacht met de nieuwe dienstregeling. Door de vertraagde ingebruikname van de hogesnel heidslijn moeten de Thalys en de Beneluxtrein nog gebruik maken van het bestaande spoor. Daar door kunnen er niet elk uur ook nog twee intercity's tussen Vlissin- gen en Amsterdam rijden. In de ger van een rondkijkende automo bilist naast een fietser. Wat zijn de risico's? Dat moeten we niet wil len riskeren. Dan kan je wachten op het eerste slachtoffer. Wij zet ten alles in om te voorkomen dat de fantastische Panoramaweg in het nieuws komt zoals de Koe- koeksweg en de Kaasboerweg." De dorpsraad haalt aan dat er op andere wegen wel gekozen wordt voor een vrijliggend fietspad, ter wijl daar het aspect 'afleiding door het uitzicht' helemaal niet geldt. „We pleiten voor een scheiding tussen fietsers en auto's in welke vorm en variant dan ook. We zijn bereid mee te denken over de mo gelijkheden. Want: beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald." brief schrijft wethouder Hersel- man dat hij 'zeer ontstemd' is over het uitstel. Hij noemt dat 'een enorme tegenvaller'. Ook neemt hij het de NS-leiding kwalijk dat ze 'niet de moeite heeft genomen om de gemeenten hierover te in formeren'. Herselman vindt de handelwijze van de NS 'onverteer baar'. TERNEUZEN - Het carillon van de Willibrordustoren in de Terneu- zense binnenstad moet weer naar hartelust kunnen klingelen, vindt de CDA-fractie. Het klokkenspel werd zes jaar geleden bij rechterlij ke uitspraak het zwijgen opgelegd, nadat omwonenden hadden ge klaagd over geluidsoverlast. Het CDA vindt het ontbreken van de achtergrondmuziek in de aanloop naar de feestdagen een gemis. WSE Tip? redactie@pzc.nl De opening van een nieuwe su permarkt in Vlissingen ging ge paard met de nodige feestelijkhe den. Ook omliggende nering doenden pakken extra uit. Een van hen biedt oliebollen aan. Een voorbijganger vraagt naar de prijs. Ze zijn 40 cent per stuk zegt het meisje achter de toon bank, of zes voor 2,so. De man denkt dat het meisje zich vergist en zegt gekscherend: „Dan wil ik graag zes maal één oliebol. Dat scheelt mij tien cent." Maar die vlieger gaat niet op. De rekenmachine geeft de man weliswaar gelijk, maar het blijft 2,50 voor zes stuks. Die aanbie ding was gemakkelijk te weer staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13