Raad eist uitleg politie Urennorm scholen soepeler H/C V 25 A Oranje krijgt met klassieker type voetbal te maken Tweede korvet voor Indonesische marine overgedragen en derde gedoopt 10° HET WEER: Bewolkt Feyenoord gaat Bouwleges onderuit tegen in 2010 overal Groningen even hoog IMfl Maandag 26 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 279 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Tien scholieren hebben klachten ingediend tegen optreden politie. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad eist uitleg over het po litieoptreden tijdens het scholie renprotest afgelopen vrijdag. Mor genavond is er een extra commis sievergadering Algemeen Bestuur. Het optreden van de politie heeft er toe geleid dat er bij de politie tien klachten zijn ingediend van scholieren die geraakt zijn door de wapenstok. „We hebben hun na men en telefoonnummers geno teerd en benaderen ze deze week", aldus woordvoerster Mirja Vis van de Politie Zeeland. Het scholieren comité Laks heeft tientallen klach ten ontvangen en een advocaat in de arm genomen. Om objectief te blijven, worden.de meldingen onderzocht door agen ten die niet betrokken zijn. „Dat kunnen inderdaad collega's uit Vlissingen zijn. Maar daarover heb ben we nog geen besluit geno men", aldus de politiewoordvoer ster. Naar het optreden van de politie wordt een onderzoek ingesteld. „Dat is een standaardprocedure die we uitvoeren als er gebruik is gemaakt van de wapenstok", zegt Vis. „Het onderzoek draait om de vraag of de inzet proportioneel was. Het is een onderzoek dat in tern wordt uitgevoerd en daarna geëvalueerd wordt. Ik kan niet zeg gen wanneer de conclusie ver wacht wordt." Minister Plasterk van Onderwijs riep voor de NOS-radio scholieren en andere betrokkenen op 'nor maal te blijven doen'. Plasterk noemde de beelden van meppen de agenten in Middelburg 'onwen selijk', zonder overigens een oor deel uit te spreken over de nood zaak van het politieoptreden. De politie zegt dat vrijdag drie au- Morgenavond bespreekt een commissie van de Middelburgse gemeenteraad het politieoptre den tijdens het scholierenprotest van afgelopen vrijdag. to's beschadigd zijn bij het scholie renprotest. Volgens woordvoerster Vis hebben de eigenaren van de auto's op het politiebureau mel ding gemaakt van vernieling. Op één auto zouden blikjes drinken zijn leeggegooid. Een andere auto raakte beschadigd toen er op de carrosserie werd geslagen en de derde auto werd bekrast. Formele aangifte is er nog niet gedaan. „We hebben de meldingen opgenomen en gaan daar deze week goed naar kijken." Waar de auto's stonden toen ze vernield werden, kon Vis gisteren niet zeggen. pagina 2 en 3: scholen en raad willen feiten boven water pagina 3: commentaar pagina 11: lezers schrijven Staatssecretaris houdt wel vast aan verplichte aantal van 1040 lesuren. door Laurens Kok DEN HAAG - Scholen mogen voortaan ook mentoruren en sta ges meerekenen om aan de ver plichte norm van 1040 lesuren te voldoen. Staatssecretaris Marja van Bijsterveldt van Onderwijs 'specificeert' daartoe de definitie van begeleide onderwijstijd, zo hebben het ministerie van Ónder wijs en de VO-raad, de koepel van scholen in het voortgezet onder wijs, gisteravond bekendgemaakt. Tijdens mentoruren krijgen leerlin gen geen lesstof uitgelegd maar wordt hen verteld hoe zij het bes te hun huiswerk kunnen maken of hoe zij hun agenda moeten bij houden. Deze uren staan wel in het rooster, maar zij telden aanvan kelijk niet mee voor de urennorm Hetzelfde gold voor stages die bui ten de school onder schooltijd worden gelopen. Deze uren mo gen nu tot maximaal veertig uur worden meegerekend als begeleide onderwijstijd. De activiteiten zijn toegankelijk voor alle leerlingen, maar hóéven niet door alle leerlin gen te worden gevolgd. Scholen hebben grote moeite om te voldoen aan de urennorm. Zon der te tornen aan de norm, zegt Van Bijsterveldt de scholen nu te gemoet te komen. de gg Oranje kan WK-kwalificatie niet ontlopen reageer op www.pzc.nl UW gg Politie treedt te hard op tegen scholieren 64% oneenfSH 36% aantal reacties: 922 VLISSINGEN - Na een reeks succesvolle proefvaar ten heeft Schelde Marinebouw (SMB) zaterdag de KRI Hasanuddin overgedragen aan de Indonesi sche Marine. Het is het tweede korvet dat SMB voor Indonesië heeft gebouwd. Het derde, de Sul tan Iskandar Muda, is direct erna gedoopt. Ratna Sinar Sari, echtgenote van Djoko Suyanto, de be velhebber van de Indonesische strijdkrachten, gaf het schip zijn naam. Maria Endang Wuryaningsih, echtgenote van admiraal Didik Heru Purnomo, be vrijdde het korvet van de laatste tros. foto Lex de Meester Fransman huwt jonge blom van 88 PARIJS - In het Franse Cler mont-Ferrand heeft de bijna eeu wige vrijgezel Maurice Lecoq toch uiteindelijk besloten te trouwen. De Fransman stapte dit weekeinde op 96-jarige leeftijd in het huwe lijksbootje. De gelukkige bruid luis tert naar de naam Louise Margueri te Emilie Janin en is een blom van 88 lentes jong. De locoburgemees ter voltrok het huwelijk. DURBAN - Marco van Basten was gisteren goed te spreken over de lo ting voor de WK-kwalificatie, waarin Oranje het opneemt tegen Schotland, Noorwegen, Macedo nië en IJsland. „De afgelopen jaren troffen we vooral veel landen uit Oost-Europa. Nu niet. We krijgen te maken met een ander type voet bal, het klassiekere voetbal." Volgens Van Basten ontmoet Ne derland tegenstanders die zich de laatste tijd hebben ontwikkeld. „Schotland deed tot het laatst toe mee in de EK-kwalificatiestrijd. Ook Noorwegen was lang in de ra ce. IJsland heeft zich niet voor het EK geplaatst, maar hield wel Span je op een gelijkspel." Doelman Edwin van der Sar, die zijn interlandcarrière na het EK in 2008 afsluit, deelde, wat de spelop vatting van de tegenstanders be treft, de mening van de bonds coach. „Deze landen, zijn bedui dend minder verdedigend inge steld en hebben de intentie te voet ballen. Oranje heeft gunstig ge loot." KNVB-directeur Henk Kesler mop perde ook niet. „Deze loting biedt een goed perspectief. Zeker als je het afzet tegen andere groepen, hebben we een goede kans door te gaan." pagina 29: loting WK-kwalificatie EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Cultuur: 20; Agen da: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i mi il 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1