£s9° Protest loopt uit op rel 'Geweld was zo onnodig' Aanvullende zorgpolis wordt duurder of kaler 9 42 en 43 Zaterdag 24 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 278 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00www-pzc.nl HET WEER: Bewolkt Zinken bij de Zuidpool is net wat riskanter Een politieman slaat in op de 16-jarige scholier Ole Thijs in Middelburg. foto Lex de Meester Stakende scholieren in Middelburg met harde hand uiteengedreven. door Selma Osman MIDDELBURG - De directies van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren en Nehalennia betreu ren het harde optreden van de po litie gisteren tijdens de scholieren- staking in Middelburg. Agenten met wapenstokken sloe gen om zich heen om de groep van zo'n vijfhonderd leerlingen uit elkaar te drijven. Zes scholieren werden_ gearresteerd Na yerh.qor móchten zij naar huis. De scholierenstaking waartoe lan delijk was opgeroepen, begon rus tig maar liep rond half één volle dig uit de hand. Dat gebeurde na dat CSW-scholieren spontaan in optocht naar Nehalennia aan de Breeweg waren gegaan. De schooldirecties hebben zowel de politie als de burgemeester op geroepen om niet op te treden. CSW-directeur Frida Steenblik kreeg 'pijn in de buik' toen zij hoorde dat een rij agenten met wa penstokken kwam aangelopen. _,Pedagogisch.gezien was het heter om de leerlingen te overreden weer de klas in te gaan. Dat kost even tijd. De politie heeft die tijd niet gegeven." Burgemeester Koos Schouwenaar verdedigt het besluit om in te grij pen. „Het verkeer werd belem merd, auto's bekrast en er werd met volle blikjes en vuurwerk PW Bij een uit de hand gelopen scho- lierenstaking in Middelburg zijn zes jongeren gearresteerd. De schooldirecties hekelen het poli- tiegeweld. -naar de politie gegooid." Schouwe naar betreurt de gebeurtenissen. Hij wil geen oordeel uitspreken over de hardheid waarmee de poli tie te werk ging. Dat doet hij pas als hij een duidelijker beeld heeft. Volgens de politie was een aantal scholieren uit op relletjes en raak ten burgers met hun auto's in het nauw. Ook werden onderweg win kelwagentjes meegenomen. De PvdA Middelburg heeft giste ren schriftelijke vragen gesteld. pagina 2 en 3: ik riep nog: niet slaan, maar het was al te iaat pagina 3: commentaar door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - „Die agenten gingen door het lint. Het leken wel wilde mannen", zegt de 16-jarige Ole Thijs (zie foto links). Hij zit in 5 vwo van de Middelburgse scholen gemeenschap Nehalennia. Hij bracht gisteren twee uur door in een politiecel. „Ik moest van de lo catie Kruisweg naar de Breeweg. Daar stond het vol scholieren, ook van de CSW. Op dat moment be gon de politie te slaan. Waarom weet ik niet, want ik heb geen en kele gewelddadige actie van een scholier gezien. We werden naar de Elzenlaan gedreven. Ik stond stil om een blauwe plek te inspec teren, toen een agent op me begon in te meppen. 'Loop door, tempo, tempo', riepen ze. 'Ik loop toch door', zei ik. Ik zag dat een meisje van een jaar of twaalf dat al weg fietste klappen kreeg op haar rug. 'Kun je wel tegen zo'n kleintje?', riep ik. Die agent wierp zich op mij en sloeg me op mijn hoofd en mijn benen. Dizzy rende ik weg, maat als een soort pitbull hing er één om mijn nek. Ik werd gearres teerd wegens het niet direct opvol gen van een bevel. Ik heb een klacht ingediend, omdat mijn i-Pod was vernield. Ik overweeg nog een klacht wegens mishande ling. Ik ben verontwaardigd. Dit politiegeweid was zo onnodig." Politie treedt te hard op tegen scholieren ïpw ÜÏÏHW Politicus blijft na seksuele escapade geloofwaardig «èns ÜÜ1? 42% oneens 58% aantal reacties: 402 Echtgenoot overleden, maar geen weduwe - WAARSCHUWING - BeerCooler, RETOURNAME KOELAPPARAAT BIERFUSTJES Bij een aantal BeerCoolers, een koelapparaat voor bierfustjes, is recentelijk een productiefout ontdekt. Vanwege deze fout kan de 220V/12V schakelaar onder bepaalde omstandigheden overbelast raken. Hierdoor kan een gevaarlijke situatie ontstaan, met in het uiterste geval mogelijk brand tot gevolg. Om alle risico's uit te sluiten hebben producent DITEMS PRODUCTS BV en distributeur Heineken Nederland besloten om alle producten per direct retour te nemen. De BeerCooler was te koop op de websites www.heineken.nl en www.beertender.nl plus een aantal via groothandels en winkels. Indien u in het bezit bent van dit product verzoeken wij u dringend de BeerCooler uit te zetten en de stekker uit het stopcontact te halen. Het product wordt zo spoedig mogelijk opgehaald voor reparatie of vervanging. Om hiervoor een afspraak te maken, kunt u vanaf heden contact opnemen met het servicecentrum van Ditems Products BV via telefoonnummer 0800- 0220220. Wij bieden onze welgemeende excuses aan voor deze situatie. door Berrit de Lange DEN HAAG - De nieuwe ziektekos tenpolissen die op de deurmat val len, zorgen voor veel onrust. Met name de hogere premie en de aan scherping van de aanvullende ziek tekostenverzekering roepen veel vragen op. De veranderingen ra ken vooral mensen met een maxi male aanvullende verzekering, on der wie veel chronische patiënten. De aanvullende verzekeringen worden duurder of kaler, maar chronisch zieken kunnen vaak niet overstappen, doordat zij el ders worden geweigerd. Mensen die wel proberen over te stappen, verdwalen in de vergelij kingen tussen de zorgaanbieders. Twee consumentenorganisaties openen komende week meldpun ten om de problemen in kaart te brengen. De Nederlandse Patiën ten Consumenten Federatie komt met het meldpunt Consument en Zorg voor knelpunten rond de aan vullende zorgverzekeringen. Ook het RIVM zal de opmerkin gen bundelen van mensen die rea geren op de website kiesbeter.nl. De meeste zorgen zijn er tot nu toe over de beperkte vergoedingen en hogere premies voor brillen en contactlenzen en fysiotherapie. pagina 6 en 7: chronisch zieke dupe nieuwe polis EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 10 t/m 12; Eco nomie: 16 en 17; Beurs: 18; Buiten gebied: 19 t/m 21; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 41; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen Spectrum en Pri ma, met daarin Televisie: v50 t/m v53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1