PAAUWE Wiegel vangt bot met liberale beweging zich er altijd uit Korting alle showmodellen 50% Sas Paauwe meubelen wordt TMC-Goes MEUBELEN GOES PZC Vrijdag 23 november 2007 7 mann-modeltreintje. Sinds gisteren is de tentoonstelling '120 jaar Fleischmann' te zien in het Spoor wegmuseum en zijn oude en nieu we modellen uit de collectie te be wonderen. Er is ook een grote spoor baan en op een kleiner baantje mag het publiek zelf rijden met de mo deltreinen. foto Erik van 't Woud/ANP Rutte, Verdonk, Wilders en Pechtold wijzen idee van oud-WD-leider af. door Fons Kockelmans DEN HAAG - Voormalig WD-leider Hans Wiegel wil dat de WD op gaat in een brede liberale bewe ging met onder meer de PW van Geert Wilders en Trots op Neder land (ToN) van Rita Verdonk. Als de gelederen op rechts zich slui ten, kunnen zij meer invloed uitoe fenen, zo heeft Wiegel in een brief aan het hoofdbestuur van de WD geschreven. Maar zijn voorstel, dat gisteren be kend werd, kreeg alleen negatieve reacties. WD-leider Mark Rutte voelt er niets voor om zijn partij na één tegenslag op te heffen, laat hij weten. PW-leider Wilders stapt 'in geen honderdduizend jaar' in een brede liberale bewe ging- Ook D66-leider Alexander Pecht old wijst het idee van Wiegel af Hij wenst niet in één partij te zit ten met Verdonk, Wilders en WD'ers als Henk Kamp. Volgens Verdonk bestaat de door Wiegel gewenste beweging al in de vorm Voormalig WD-leider Hans Wie- gel wil dat de WD opgaat in een brede liberale beweging met on der meer PW en ToN. Hij ont ving alleen negatieve reacties. van haar eigen ToN. Zij roept Wie gel dan ook op daar lid van te wor den. Erelid Wiegel is al langer ontevre den over de huidige koers van de WD. Woensdag werd bekend dat hij heeft aangedrongen op het ver trek van het hoofdbestuur van de partij. Dat heeft volgens hem on voldoende gedaan om Verdonk voor de WD te behouden. Hoewel er volgens de WD geen verband is, maakte partijvoorzitter Ian van Zanen eveneens woensdag bekend dat hij in mei vervroegd af treedt. De rest van het hoofdbe stuur stelt zijn functie dan ter be schikking. Van Zanen zegt na een aantal tropenjaren plaats te willen maken voor een ander. Voorstellen om een grote liberale beweging te vormen van partijen als de WD en D66 zijn niet nieuw. Voormalig WD-leiders Hans Dijkstal en lozias van Aart- sen kwamen enkele jaren terug al met dergelijke suggesties. Wilders, destijds nog Tweede Kamerlid voor de WD, voelde daar toen al helemaal niets voor. Wilders stapte in 2004 uit de WD uit onvrede over de koers. Ver donk werd enkele maanden terug uit de fraaie gezet na herhaalde ru zies met Rutte. Vervolgens zegde zij zelf haar lidmaatschap op. De kwestie-Verdonk komt nog aan de orde tijdens een WD-congres op 8 december. Philips-logo van weleer foto GPD ingewijden onder de taxatiewaar de) verkocht. „De beleggingscom missie kreeg nooit taxatierappor ten of verkoopcontracten te zien", bevestigt een insider. „De beleg gingscommissie heeft zich nooit druk gemaakt om prijzen. Het ging toch altijd goed?" Tot 2002. Toen de beleggingen van het pen sioenfonds in vastgoed plots veel minder opbrachten dan soortgelij ke beleggingen van andere vast goedfondsen. En toen het in 2003 nog slechter werd en het rende ment in 2004 opnieuw achterbleef bij dat van andere fondsen, begon nen alarmbellen te rinkelen. Nadat financieel deskundige Peter War merdam van Philips eind 2003 aan trad als lid van de beleggingscom missie werd ineens kritischer geke ken naar de afdeling vastgoedbeleg gingen (kortweg Preim) en het ei gengereide functioneren van de di recteur. De gewezen en inmiddels gearres teerde topman 'wist zich er bij de beleggingscommissie altijd uit te kletsen'. Resultaten zouden zijn achtergebleven omdat de markt te genzat of omdat extra moest wor den geïnvesteerd in onderhoud. De kost zou uitgaan voor de baat. „Twee jaar lang kwam hij met dat soort verklaringen weg." Maar in 2005 vond de beleggingscommis sie - inmiddels onder aanvoering van Philips Nederland-directeur Harry Hendriks - het welletjes. Er kwam een nieuwe 'verkoopnoti tie'. Voortaan moest onroerend goed worden verkocht via 'ten ders', een veiling. Inmiddels bereid de Jones Lang Lasalle op deze wij ze de verkoop voor van woningen voor een bedrag van 400 miljoen euro. En CB Richard Ellis de ver koop van kantoren en winkels voor 800 miljoen. De beleggingscommissie gelastte een intern onderzoek naar de ver koop van het Eurocenter door het Philips Pensioenfonds. Dat onderzoek werd verricht door dr. Aart Hordijk, hoogleraar waar debepaling en taxaties aan de uni versiteit voor bedrijfskunde Nyen- rode. De bevindingen van Hordijk lagen aan de basis van een externe navorsing door de accountants van Deloitte, die in een rapport concludeerden dat het toezicht van het Philips Pensioenfonds te kort schoot. Philips ontkent met klem dat de conclusies van Deloit te zijn doorgespeeld aan het Open baar Ministerie. Het OM deed on langs met meer dan 600 mensen invallen op meer dan vijftig plek ken en arresteerde achttien men sen op verdenking van vastgoed fraude. Vooralsnog is het Philips Pensioenfonds daarin de spil. Aan de tientallen jaren lange meubelhistorie van Paauwe/Sas Paauwe in Goes komt per 1 januari 2008 een einde. Sas Paauwe gaat met pensioen. De naastgelegen woonwinkel TMGGoes neemt de zaak over, inclusief het personeel. Ook de garantie- en service op geleverde meubelen en de uitlevering van bestellingen worden doorTMC uitgevoerd. De uitgebreide capaciteit van TMC en de deskundigheid van het personeel betekenen dat er voor klanten in de Marconistraat een woonwereld om uit te kiezen aanwezig blijft. Reden genoeg om te blijven komen, kijken, kopen. De nog resterende Sas Paauwe collectie gaat wel in de uitverkoop, want TMC voert nu eenmaal een ander assortiment. Daar kan iedereen dus mooi van profiteren! Marconistraat 15B Goes, 01 1 3 - 22Ó962 www.saspaauwe.nl zitmeubelen - relax-fauteuils eetkamers - kasten slaapkamers - tienerkamers matrassen en bedbodems verlichting - woonaccessoires

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7