Hiddink richting heldenstatus Dick Jaspers krijgt 7650 euro voor een dagje biljarten in Straatsburg Thamar Zweistra vijfde in Odense Luis Fabiano reddende engel voor Brazilië PZC Vrijdag 23 november 2007 43 Nu nog een goede loting en Rusland zit gebakken. door Remco Reiding moskou - Een dubbelzege van Sla vische broedervolken. Zo voelen Russen en Kroaten de kwalificatie van hun nationale voetbalploegen voor het EK ten koste van Enge land. En oh ja, die buitenlander Guus Hiddink is toch zo slecht nog niet. Hvala vam, Hrvatska! In het Kroa- tisch en in koeienletters bedankte het Russische dagblad Sovetski Sport de voetballers van Kroatië. 'Dankzij de overweldigende ver plettering van Engeland door broe- derslaven' gaat Rusland alsnog naar de Europese kampioenschap pen in Oostenrijk en Zwitserland, kopte Komsomolskaja Pravda. Het meesterbrein achter de Russi sche plaatsing, bondscoach Hid dink, speelt vooralsnog een be scheiden rol. In Andorra la Vella, waar de Russen zelf moeizaam met i-o wonnen, werd Hiddink al vast door zijn spelers gejonast. Nu moet de algehele erkenning van zijn meesterschap door het Russi sche volk nog volgen op de aanvan kelijke scepsis. Een buitenlander aan het roer van de nationale voet- baltrots, dat kon toch niet? De twijfel is overwonnen, de ban ge broken met de verrassende kwalifi catie. Hiddink zelf heeft het bovendien naar zijn zin in Moskou, waar hij vaker verblijft dan hij vooraf voor mogelijk had gehouden. De ultra- kapitalistische hoofdstad van Rus land bevalt hem wel. De trainer woont in het peperdure Ararat Hyatt, een hotel schuin tegenover het Kremlin, want geld is in het huidige Rusland geen probleem. Onlangs verlengde hij zijn con tract tot en met het WK van 2010, het ultieme doel. Op Koreaanse taferelen is Hiddink in Rusland nog niet getrakteerd. Toen hij vorig jaar zomer foto's liet maken en daarna in een koffie zaak ging zitten, had slechts één passant de brutaliteit naar hem toe te komen. Een Zuid-Koreaan, die om een handtekening vroeg en in ruil daarvoor zijn visitekaartje achterliet. Het Russische volk heeft ook te veel respect voor gezag om de bondscoach van de nationale voet- ra^ Na de verrassende kwalificatie van Rusland voor het EK heeft bondscoach Guus Hiddink de twijfel rond zijn aanstelling over wonnen. balploeg zomaar aan te schieten. Hiddink kan dus nog gewoon over straat in Moskou. Maar de Achter hoeker is hard op weg ook in Rus land een held te worden. De natio nale ploeg komt ervaring en hard heid tekort, maar loopt over van ta lent. Een verrassing op het EK be hoort tot de mogelijkheden en in Moskou kijkt men niet op een standbeeld meer of minder. Hiddink heeft het ook in zich uit te groeien tot een icoon. Zijn inne mende persoonlijkheid koppelt hij aan respect en begrip voor de zucht naar waardering en erken ning van de Russen. Het lijkt er bo vendien op dat hij vedetteneigin gen grotendeels heeft uitgeroeid in de van oudsher wispelturige spe lersgroep. Aan geluk heeft het Hid dink nooit ontbeerd. Nu nog een goede loting en Rusland zit ko mende zomer gebakken. ADO Den Haag legt 28 stadionverboden op den haag - ADO Den Haag heeft 28 supporters een stadionverbod opgelegd naar aanleiding van mis dragingen in de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch op zondag 11 no vember. Na afloop van het duel be traden supporters van beide clubs het veld en gooiden voorwerpen naar elkaar. De overtreders krijgen in eerste instantie allen een lokaal stadionverbod opgelegd. Igor Sijsling naar halve finale challenger SHREWSBURY - Tennisser Igor Sijs ling heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finale van het chal- lengertoernooi in het Engelse Sh rewsbury. De 20-jarige Nederlan der versloeg de Slowaak Kamil Capkovic in twee sets: 7-5 7-6. Michel Koning, een andere Neder landse deelnemer in Shrewsbury, strandde in de kwartfinales. Hij verloor van de Rus Igor Koenitsin: 6-4 6-2. SAO PAULO - Een gemaskerde Braziliaanse fan Fabiano maakte in het stadion van Sao Paulo Ecuador pakte voor het eerst punten door Peru viert de 2-1-zege van zijn land op Uruguay in een eerst een 1-O-achterstand goed en bezorgde ver- met 5-1 te verslaan. PSV'er Edison Mendez maak- Zuid-Amerikaans kwalificatieduel voor het we- volgens de 'Goddelijke kanaries' de winst. Bij Uru- te twee doelpunten voor Ecuador. Paraguay leidt reldkampioenschap van 2010 in Zuid-Afrika. Luis guay speelde Ajacied Luis Suarez mee. in de kwalificatiepoule. foto Andre Penner/AP goes - Thamar Zweistra is op de Horseshow in Odense als vijfde geëindigd in de klasse Prix Saint George. De amazone uit Schore kwam met haar paard Hexagons Truppa tot een score van 76.55 pro cent. De wedstrijd werd gewon nen door de Duitse wereldkam pioene Isabel Werth met Fuchsber- ger. Ook de Denen Anne Bendix, Joachim Thomsen en Thit Vester- gaard bleven Zweistra en Truppa net voor. Truppa was met zijn ze ven jaar het jongste paard. In een wedstrijd op Grand Prix-niveau eindigde Zweistra met Hexagons Kyrain in de middenmoot. De combinatie haalde 66,041 procent. door Frits Bakker STRAATSBURG - Op één dag biljar ten in het Franse Straatsburg ver diende Dick Jaspers de jackpot. De Brabantse driebander speelde mee in de voorronden van de Agipi Eu ropean Masters, een prestigieus in- vitatietoernooi met vrijwel alle spelers uit de top van de wereld. Voor drie ultrakorte partijen en se ries van 22 en 20 kreeg Jaspers op één dag 7650 euro uitgekeerd. Het toernooi, verspreid over een viertal maanden, begon deze week met de poule van vier waarin Jas- ytri'6peelt. Hij versloeg de Belg Ed dy Leppens (50-29 in 22 beurten), de Fransman Jeremy Bury (50-34 in 18) en speelde gelijk tegen Ro land Forthomme (50-50 in 22). Vooral in de partij tegen Bury ex celleerde Jaspers. Na vijftien beur ten keek Nederlands beste drieban der tegen een achterstand van 29-15 aan, maar met drie opeenvol gende series van 7, 6 en 22 was hij drie beurten later aan de finish. Daarmee was hij de grootverdie ner van de openingsdag. Forthom me moest het met 3500 euro doen, Bury met 1250 en Leppens n»et 900. Jaspers en Forthomme plaatsten zich voor de finaleronde met acht spelers, die pas in maart wordt gespeeld. Topspelers als Blomdahl, Sayginer, Caudron en Sanchez komen in de cember in actie. Forthomme kon in de schaduw van Jaspers ook terugkijken op een uitstekende kwalificatieronde. De Belg, speler van Delta/Frans Be vers, bedwong niet alleen Jaspers, maar was een klasse te sterk voor Bury (50-25) en Leppens (50-34). Zijn toaalmoyenne over drie par tijen was 2.000. Jaspers finishte met 2.419. FC Lisse overweegt gang naar de rechter LEIDEN - FC Lisse overweegt een gang naar de rechter als de KNVB het alcoholverbod langs de lijn handhaaft. De vereniging gaat daar mee het verst in het verzet van voetbalclubs tegen de maatregel. „Wij hebben een vergunning van de gemeente gekregen om alcohol te mogen schenken", motiveert voorzitter Rob Faas van FC Lisse zijn bezwaar. „Wie is er nou de baas op ons sportpark?" Danko Lazovic is beschikbaar voor PSV EINDHOVEN - PSV's interim-trainer Jan Wouters kan morgen in het duel bij Excelsior een beroep doen op aanvaller Danko Lazovic. De Servische international mag het EK-kwalificatieduel van zijn land met Kazachstan, dat even eens morgen wordt gespeeld, laten schieten. Bondscoach Javier Cle mente riep gisteren tien debutan ten op. Wielrenner Moreni twee jaar geschorst ROME - De Italiaanse wielrenner Cristian Moreni is voor twee jaar geschorst vanwege het overtreden van de dopingwetgeving. Dat heeft de Italiaanse wielerbond FCI gisteren bekendgemaakt. Moreni werd afgelopen zomer in de Ron de van Frankrijk positief getest op testosteron. Moreni bekende on middellijk en vroeg niet eens een contra-expertise aan. Zijn ploeg Cofidis trok zich volledig terug uit de Tour en ontsloeg de Italiaan. Dutch Open verhuist naar de maand mei AMERSFOORT - Het Dutch Open tennistoernooi van Amersfoort verhuist in 2009 van juli naar mei. De wijziging op de kalender houdt in dat tennissers zich bij het oudste Nederlandse ATP-toernooi kunnen voorbereiden op Roland Garros. Beide toernooien worden op gra vel afgewerkt. „We zijn enorm blij met deze verhuizing", zei toernooi directeur HansaFsüus^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73