maken soms chantabel' Oudere WAO'er krijgt garantie bij werk Sanering visserij van start Nijmeegse wethouder Paul Depla laat zich niet uit het veld slaan Collegegeld stijgt en beurs blijft De Hond gaat in beroep tegen voorwaardelijk t t ,aW óe \a9eV pzc Vrijdag 23 november 2007 5 Moeten seksuele escapades van politici de publiciteit halen? „Als het iemand chantabel maakt, kom je er niet onderuit dat te melden", stelt media-ethicus Huub Evers. foto Reyer Boxem/GPD De Nijmeegse PvdA-wethouder Paul Depla heeft helemaal geen zin om te reageren op de geruch ten die de ronde doen over een buitenechtelijke escapade in het stadhuis. Hij blijft herhalen wat hij eerder zei: dit is een privé- kwestie. „Het gaat om roddels. Al les wat ik erover zeg, leidt alleen tot nieuwe reacties." Depla wei gert verder journalisten te woord te staan. Hij vindt dat de media door hun berichtgeving roddels tot een poli tiek probleem maken. „Privé-kwes- ties zijn plotseling nieuws." Depla vindt dat de geruchten geen enke le reden zijn om niet te kunnen blijven functioneren als wethou der. „Het is de gemeenteraad die mij naar huis kan sturen. Aan de raad ben ik politieke verantwoor delijkheid verschuldigd. Ik zelf zie geen redenen waarom ik niet ver der kan functioneren als wethou der." Depla kwam woensdag in op spraak door een publicatie op de geruchtensite GeenStijl.nl. den haag - Het collegegeld gaat omhoog, maar de basisbeurs blijft bestaan. Oudere leraren moeten langer doorwerken. Met de opbrengst van deze maatre gelen wil minister Ronald Plasterk van Onderwijs de lerarensalaris sen verhogen. Dat hebben ingewij den bevestigd. Hoeveel extra collegegeld studen ten straks moeten betalen is nog niet duidelijk. Er zijn twee opties: of er komt een verhoging voor alle studenten die tot enkele honder den euro's kan oplopen in 2015. Of alleen de masteropleiding - het af sluitende specialisatiejaar dat niet verplicht is - wordt fors duurder. Plasterk heeft de afgelopen weken koortsachtig gezocht naar 1,1 mil jard euro in zijn begroting om de lerarensalarissen te laten stijgen. Hij beloofde die loonsverhoging na de verschijning van het rapport van de Commissie Leraren. Die stelde vast dat de positie van de le raar sterk onder druk is komen te staan, onder meer door te lage be loning en gering carrièreperspec tief Plasterk wil met deze maatregelen het lerarentekort een halt toeroe pen. Het tekort aan leraren dreigt steeds groter te worden. Het eerder uitgelekte plan van de PvdA-minister om de basisbeurs voor studenten af te schaffen, heeft Plasterk definitief ingeslikt. Vooral bij coalitiegenoot CDA viel dit voorstel verkeerd. den haag - Om oudere WAO'ers te verleiden te gaan werken, krij gen zij bij de acceptatie van een baan de garantie dat zij vijf jaar kunnen terugvallen op hun uitke ring als zij opnieuw uitvallen we gens arbeidsongeschiktheid. De WAO'ers die niet direct volle dig aan de slag kunnen, mogen van elke euro die zij naast hun uit kering bijverdienen ten minste 30 cent houden. Minister Piet Hein Donner van So ciale Zaken zei gisteren dat hij hier voor de regels nog voor komend voorjaar wil aanpassen. Hij voert daarmee een motie uit die Tweede Kamerlid Ton Heerts van de PvdA eerder dit jaar had ingediend om werk aantrekkelijker te maken voor oudere WAO'ers die door het kabinet zijn vrijgesteld van de her keuringen volgens nieuwe, strenge re criteria. Volgens Heerts worden oudere WAO'ers die bij de invoering van de aangescherpte WAO-keuringen per 1 juli 2004 45 jaar en ouder wa ren, nog te weinig geholpen bij het vinden van een baan. Het gaat volgens hem om een groep van 450.000 mensen. Duitsland populairste vakantieland leidschendam - Voor het eerst in mensenheugnis geldt Frankrijk niet meer als het favoriete vakan tieland voor Nederlanders. Duits land is de nieuwe nummer één. Nederlanders brachten in dit buur land 2,9 miljoen vakanties door, te gen 2,6 miljoen in Frankrijk. Duits land is vooral in trek voor steden trips en korte vakanties. pagina 38: Zeeland minder in trek Financieringstekort valt iets lager uit den haag - Het financieringste kort van de overheid komt dit jaar uit op 0,2 procent van het bruto binnenlands product. Op Prinsjes dag was nog gerekend op een te kort van 0,4 procent. Dat blijkt vol gens bronnen uit de Najaarsnota, die vandaag in het kabinet wordt besproken. Het lagere tekort is vooral te danken aan hogere aard gasbaten en belastinginkomsten. Moeder doodde haar Scholier dreigt meisje kind uit 'vermoeidheid' om leven te brengen Amsterdam - De rechtbank in Am sterdam heeft gisteren een 41-jari- ge vrouw veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vijf jaar en tbs met dwangverpleging. De vrouw heeft op 2 mei haar vierjarige zoontje Lucas met een kussen doodgedrukt. De vrouw zag vol gens eigen zeggen geen andere uit weg, omdat zij altijd moe was en niet van hem kon genieten. Vanaf maandag kan worden ingetekend op een sloopregeling. DEN HAAG - De saneringsregeling voor de kottervloot wordt maan dag opengesteld. Tot en met 10 de cember krijgen vissers de gelegen heid daarop in te schrijven. Dat heeft minister Verburg (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwa liteit) gisteren meegedeeld aan de Tweede Kamer. Het is de bedoeling de platvisvloot met 15 procent te reduceren. Dat betekent de sloop van 25 vaartui gen. Hoge brandstofprijzen en krimpende vangstquota hebben er voor gezorgd dat vissers de laatste jaren steeds moeilijker hun boter ham konden verdienen. Om de stand van tong en schol te bescher men en de visserijsector gezond te maken, is besloten de vloot in te krimpen. Voor de sanering heeft Verburg 30 miljoen euro beschikbaar. Daarvan is één miljoen euro bestemd voor sociaal-economische maatregelen - zoals bijscholing en omscholing - in de vissersdorpen die door de sa- mering worden getroffen. Verder is het de bedoeling een vervroegde uittreding mogelijk te maken voor vissers van 58 jaar en ouder. Deventer - De rechtbank in Am sterdam heeft opiniepeiler Mauri ce de Hond gisteren veroordeeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden we gens smaad en smaadschrift. De Hond wees klusjesman Michael de Jong herhaaldelijk in het openbaar aan als de moordenaar van de we duwe Wittenberg in 2999. Tegen De Hond was een werkstraf van 240 uur geëist en een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand. Hij gaat in beroep. De rechtbank heeft er begrip voor dat De Hond zoveel moeite doet om politie en justitie in de gerucht makende Deventer moordzaak kri tisch te volgen. Zeker omdat hij streeft naar vrijlating van de in zijn ogen onschuldig veroordeelde Ernst Louwes. De rechtbank vindt wel dat hij is doorgeschoten. A holten - De leiding van scholenge meenschap De Waerdenborch in Holten (Overijssel) heeft de politie ingeschakeld na een dreiging van een scholier om een meisje te do den. De jongen zou op msn heb ben gezegd, dat hij van plan was de scholiere in het vijfde uur op te zoeken. Dat bericht is bij school en politie terechtgekomen en die hebben ingegrepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5