Zeeland 'Pa, wat ga je Advocaat: Roxy verkocht niet te veel drugs, klant sloeg al elders in Camping Valkenisse wordt vernieuwd Het mobieltje van de middeleeuwen 'De Piraat' Wandeling 26 Vrijdag 23 november 2007 PZC Eigenaar Middelburgse koffieshop bestrijdt overtreden van regels. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Middelburgse koffieshop Roxy bestrijdt dat te veel drugs aan dezelfde klant zijn verkocht. Die klant zou een deel van de drugs in Vlissingen hebben gekocht, maar dat niet aan de poli tie hebben verteld. Om deze reden is sluiting van de koffieshop door de gemeente Mid delburg niet terecht, vindt de advo caat van Roxy, G. Beckers. Giste ren vroeg hij de bestuursrechter in Middelburg om het besluit van de gemeente om de zaak te sluiten, te schorsen. Hij wil dat eerst een defi nitieve uitspraak wordt gedaan over het bezwaarschrift van Roxy. Dat wordt op 13 december door de commissie bezwaarschriften van de gemeente behandeld. Burge meester K. Schouwenaar wil zo lang niet wachten. „Ik stel de zorgvuldigheid voor op", benadrukte Beckers tijdens de zitting. „Het moet niet alleen aannemelijk zijn dat Roxy de re gels heeft overtreden, dat moet vaststaan." Een burgemeester mag niet blindvaren op wat hem wordt aangedragen, merkte hij op, maar moet extra onderzoek doen naar de feiten en omstandigheden als daarover twijfels bestaan. En volgens Beckers zijn er twijfels. De twee klanten van Roxy die zijn betrapt met tien gram softdrugs per persoon hebben de drugs na melijk niet allemaal bij Roxy ge kocht. In hun eerste verklaring bij de politie op de dag van hun aan houding, 1 september van dit jaar, hebben zij niet verteld dat een deel uit Vlissingen kwam. Daar wa ren ze namelijk ook al gecontro leerd door de politie en die zou de drugs niet hebben gevonden. Om geen problemen te krijgen hebben de klanten daarover daarna in Mid- fJJ Koffieshop Roxy heeft de rechter gevraagd open te mogen blijven totdat het bezwaarschrift tegen de sluiting is behandeld. De rech ter doet vandaag uitspraak. Nieuwe eigenaar maakt camping aantrekkelijker voor gezinnen. door Forra de Jong valkenisse - Camping Valkenisse wordt komend seizoen vernieuwd en uitgebreid. Ook moet iedereen meer ruimte krijgen om zijn cara van neer te zetten. De camping heeft een nieuwe eigenaar: familie den Boer gaat vanaf januari 2008 de camping runnen. Boudewijn den Boer geeft aan dat de camping een echte familiecam ping gaat worden. „Ons familiebe drijf is lid van KinderKampeerWe- reld, een samenwerkingsverband van verschillende campings die veel waarde hechten aan animatie voor kinderen. Het is de bedoeling dat vooral gezinnen bij ons vakan tie komen vieren. Onze camping is niet bedoeld voor jongeren." Met ingang van het kampeersei- zoen krijgt de camping een nieuw sanitairgebouw. De horecavoorzie- ningen op de camping, zoals de snackbar, worden verbeterd. „We willen wat luxere meeneem-me- nu's aanbieden en een terrasje aan leggen", vertelt Den Boer. Camping Valkenisse wordt ook uit gebreid en de staanplaatsen voor de caravans worden ruimer ge maakt. Den Boer: „De uitbreiding gaat wel langer duren. Ik weet nog niet wanneer we dat voor elkaar hebben. We willen ook dat de.cara- vans minder dicht op elkaar moe ten staan zodat iedereen genoeg ruimte heeft." De uit Zeeland afkomstige familie Den Boer heeft in de jaren negen tig een mini-camping op Schou- wen-Duiveland gehad. Acht jaar geleden kocht de familie Camping Latour in Oirschot. Maar Zeeland bleef trekken en de familie is nu te ruggekeerd. De camping in Oirschot is verkocht. Uitnodiging receptie Paul de Waard Op maandag 26 november 2007 krijgt Paul de Waard de hoogste onderscheiding van het Carnegie Heldenfonds uitgereikt, omdat hij in juni met gevaar voor eigen leven in de bres sprong voor een Australische vrouw. De besloten bijeenkomst vindt plaats in aanwezigheid van de Australische ambassadeur in Nederland en een aantal genodigden. Om iedereen in de gelegenheid te stellen Paul en zijn familie te feliciteren, wordt hem op die dag een receptie aangeboden. Van 15.45 tot 17.00 uur bent u van harte welkom in het Partycentrum de Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan. Het gemeentebestuur van Middelburg delburg niks verteld. Pas twee maanden later hebben zij dat ken baar gemaakt, in hun verklaringen die zijn toegevoegd aan het be zwaarschrift van Roxy dat bij de gemeente is ingediend. De gemeente hecht minder waar de aan deze laatste uitleg. Er zit zo veel tijd tussen de eerste en de late re verklaring, dat het mogelijk is dat de klanten en de koffieshop- houder hebben overlegd en hun verhalen op elkaar hebben afge stemd, merkte J. Groenenberg gis teren namens de gemeente op. „De vraag is in hoeverre die verkla ringen geloofwaardig zijn. En waar om zouden mensen die in Frank rijk wonen en voor wie de zaak al is afgehandeld, ineens hun eerdere verklaringen intrekken?" Beckers bleef wijzen op het belang van een zorgvuldig besluit voor zijn cliënt. Omdat deze volgens de gemeente voor de vierde keer in vijf jaar de regels heeft overtreden, moet hij zijn zaak definitief slui ten en mag hij in Middelburg geen koffieshop meer openen. De rechter doet vandaag uitspraak. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle oostkapelle - Museum voor na tuur en landschap Terra Maris, houdt op zondag 25 november de activiteit 'Wandelen met de bos wachter'. De wandeling begint om 14.00 uur vanaf Terra Maris, Duin- vlietweg 6 in Oostkapelle. De kos ten van wandeling inclusief erw tensoep zijn 6,95 euro, kinderen 5,95 euro. Aanmelden 0118-582620. lOp zoek naar een I stoere skelter? Juwelier Minderhoud, boerderij Pitteperk en hotel Green White zijn de drie kanshebbers op de titel Beste familiebedrijf van Veere. Op 10 december wordt in Domburg bekendgemaakt wie de ondernemersprijs van de Federatie van Ondernemersverenigingen Veere (FOV) mee naar huis mag nemen. Voor de FOV-trofee waren meer dan dertig bedrijven aangemeld. www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 door Selma Osman Boerderij Pitteperk, Koudekerke Wat de uitslag ook wordt, Peter en Marjan Dreessen voelen zich nu al winnaar. „We zijn voorgedragen door de ondernemersvereniging van Koudekerke. Dat vinden we een hele eer." Het echtpaar runt een melkveehouderij, kaasmakerij en -winkel en minicamping, heeft de weilanden van landgoed Ter Hooge in beheer en vangt als zorg boerderij kinderen met een ver standelijke handicap op. In 2000 verhuisden ze vanwege de ruilver kaveling van Serooskerke naar Kou dekerke. Vijftien jaar oud is hun bedrijf De agrarische tak is al heel wat langer in de familie. Peter omschrijft Pitteperk als een écht familiebedrijf „Mijn zoon werkt nu al heel graag mee. 's Mor gens vraagt hij: 'Pa wat ga je doen vandaag?' Of tiener Sebastiaan de gedroomde opvolger is, zal over een paar jaar blijken. Zus Manon wordt zeker geen boer: zij trekt lie ver een doktersjas aan. Een familie bedrijf is hard werken, geeft Drees sen aan. „Ie kunt er ook je voor deel mee doen; onze kinderen hoefden niet naar een kinderdag verblijf" Hotel Green White, Oostkapelle Ook )an en Annemiek van de Vel de lopen warm voor de onderne mersprijs. Zij stapten vijftien jaar geleden vanuit het niets in de ho telbranche. Buitenplaats Ipenoord waarin het hotel/restaurant is ge vestigd werd in 1910 gekocht door Van de Veldes grootvader, een Rot terdamse industrieel. Twintig ka mers en drie zaaltjes kwamen er in het hotel dat Jan en Annemiek in 1993 openden onder de naam Green White. „Nadat de erfpacht aan de stichting verpleeg- en rust huizen was afgelopen, zijn mijn vrouw en ik gaan kijken wat we met dit familiebezit konden doen", verklaart Van de Velde. Daarmee gaven ze een belangrijke wending aan hun leven en moge lijk zelfs aan dat van hun kinde ren. Dit voorjaar nodigde vader Van de Velde zoon (26) en dochter (28) uit om een paar maanden mee te lopen in het familiebedrijf. „Daarmee hebben we een start ge maakt om het eens serieus over de opvolging te hebben. Het hotelbe- drijf is op zichzelf heel erg leuk." Toch vindt hij dat zijn kinderen -net afgestudeerd- eerst hun eigen weg moeten gaan. „We kijken hoe zij zich verder gaan ontwikkelen. Hoe dan ook hebben mijn vrouw en ik een prima klankbord." Juwelier Minderhoud, Westka- pelle De familie Minderhoud kent van de drie genomineerden de langste traditie. Het Walcherse juweliersge slacht houdt het al 132 jaar vol, heeft twee zaken en drie Minder- houds aan het roer staan. „Ge pusht is niemand", vertellen Piet (40), zijn vader Lou (64) en oom Hans (61) Minderhoud. „Je groei de er gewoon in." Piet weet nog hoe hij als kind al over de werk bank kroop. „Dan zei mijn moe der: hé je haar is verschroeid; was ik weer langs een vlammetje gekro pen." Grondlegger van het bedrijf Huibrecht Gabriëlse ging als goud smid met een kar de boer op. Te genwoordig hebben de Minder- houds hun handen vol aan het ver vaardigen en restaureren van Zeeuwse en andere streeksieraden. In 1988 openden zij een tweede fi liaal in Arnemuiden. Opvolgers zijn er op dit moment niet. „Maar hij is nog jong", wijst Lou op zijn zoon. Om twee zaken in stand te houden, investeren de Westkappelaars in goed personeel. „Want dit filigrainwerk leer je al leen van vader op zoon." BURGH-haamstede - De lage, rau we klanken van het middeleeuw se natuurinstrument grepen hem naar de keel in de Ardennen. „Daar jaagde een baron met paar den, honden en hoornblazers." Sindsdien is de Franse jachthoorn de passie van Michael Troost uit Burgh- Haamstede. Hij compo neert muziek voor het koperen blaasinstrument. „De Franse jachthoorn is het mo bieltje van de middeleeuwen. Tij dens de jacht werden korte fanfa res gebruikt om de deelnemers te informeren over het wild. Er zijn klanken voor ree, wild zwijn, haas, vos en das. Ook de jachtom- standigheden werden via hoorns doorgegeven, bijvoorbeeld wan neer het wild het water opzocht." foto Dirk-Jan Gjeltema Michael Troost met zijn passie, Franse jachthoorn. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50