voor bredere blik op wereld SPORT. IN STIJL. Kreekeitje gaat naar 't Verlaet Adventsconcert in Zaamslag Aanpassingen bestuurszaal Najaarsconcert in Meulengat Z pzc Vrijdag 23 november 2007 27 Martien Hissink-van der Hooft: „We voelen ons nog steeds 'aaneen verbonden', maar we hoeven dat niet zingend uit te dragen." foto's Camile Schelstraete Feestprogramma gouden afdeling Vrouwen van Nu De afdeling Zuidzande-Nieuwvliet-Cadzand is op 23 oktober 1957 opge richt en kwam op 27 november van dat jaar voor het eerst bijelkaar. Het gouden feestjaar sluit dinsdag 27 november met een knallend feest. In spelletjesschuur de Morelleput kunnen de dames genieten van een theatervoorstelling en koorzang uit eigen kring en laat Huib van Iwaarden de (verenigings)geschiedenis van de streek herleven Vijf leden van het eerste uur worden in het zonnetje gezet. VAN OEVEREN VERVAET B.V. Productiestraat 4 4538 BX TERNEUZEN Tel. 0115 - 62 04 00 Prijzen incL BPM/BTW, tenzij anders vermeld, exc3. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Schiphol-Rijk. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaard specificaties. Brandstofverbruik van 6,6 1/100 km lot 10,0 1/100 km, CG.-emissie 176 tot 237 g/km. Elke nieuwe Mitsubishi personenauto wordt geleverd met 3 jaar Multigarantie/Mitsubistu j Assistance Package. Imp.: MMSN B.V, Schiphol-Rijk, {020) 405 68 00 Wijzigingen voorbehouden. MITSUBISHI GRANDIS 1 .SIVE ALIVE —X— AL V.A.€ 28.999,- C www.MitsubishiZeeland.nl MITSUBISHI MOTORS niet' - kwam dik zeven jaar gele den naar Zuidzande, omdat haar Zeeuws-Vlaamse wortels zich niet langer lieten verloochenen. Ook natuurlijk omdat het leven goed is in het landje apart. De Vrouwen van Nu maken het leven nog be ter. Gezelligheid is tegenwoordig voor jong en oud belangrijker dan edu catie en emancipatie. Mooi dat de Gewonde bij aanrijding Grote Kreekweg Hulst hulst - Een 26-jarige automobilist uit de gemeente Hulst is woens dagmiddag rond kwart voor vijf ge wond geraakt bij een aanrijding op de Grote Kreekweg in Huist. Zij kon niet tijdig stoppen toen een voor haar rijdende 46-jarige automobilist, eveneens uit de ge meente Hulst, moest afremmen voor een auto die linksaf de Indus trieweg insloeg. De vrouw liep meerdere kneuzin gen op. Beide auto's raakten be schadigd. Kinderboerderij krijgt tienduizend euro terneuzen - De Stichting Kinder boerderij is tienduizend euro rij ker. De stichting is beheerder van de kinderboerderijen in Terneu zen en Clinge, waar cliënten van de stichting Tragel dagbesteding ge nieten. Witte Boussen Vastgoed doneerde het bedrag, dat wordt be steed aan een opknapbeurt van de speeltuin op de boerderij in Ter- neuzen. Eerder dit jaar gaf wethou der Cees Liefting aan dat de ge meente Terneuzen een deel van het jaarlijkse exploitatietekort (30.000 euro) op zich wil nemen. vrouwelijke achterstand is wegge werkt, maar Martientje en Jannet je hoeven er geen 'strijdlied' meer voor te zingen. Martientje la chend: „Het had natuurlijk wel wat, het gezamenlijk zingen van een bondslied voor aanvang van een vergadering of festiviteit. We voelen ons ook nog steeds 'aaneen verbonden', maar van mij hoeven we dat niet zingend uit te dragen." Sinterklaas bezoekt Plein in Zaamslag zaamslag - Sinterklaas deed de voorbije week al meerdere plaat sen in Zeeuws-Vlaanderen aan, maar nu heeft hij beloofd om za terdag 1 december ook de kinde ren in Zaamslag te bezoeken. Alle kinderen van het dorp worden om 13.00 uur verwacht op het Plein om met de goedheiligman en zijn Zwarte Pieten een feestje te vie ren. De Stichting Jeugdactiviteiten Zaamslag en middenstand teke nen voor de organisatie van de in tocht. Leger des Heils houdt kerstdiner Terneuzen terneuzen - Het Leger des Heils Terneuzen roept mensen met een krappe beurs op zich aan te mel den voor een kerstdiner op don derdag 20 december in Terneuzen. Het diner in het personeelsge- bouw van Dow op sportpark Vlie gende Vaart wordt gesponsord door het bedrijfsleven. Belangstel lenden kunnen toegangskaarten aanvragen via telefoonnummer 06-43404852. Twee dagen later houdt het Leger haar traditionele kerstnachtdienst in de Grote Kerk in Terneuzen. Aanvang: 23.00 uur. zaamslag - In 'Het Podium' in Zaamslag is zaterdag een advents concert. Aanvang 20.00 uur. 'Het Podium' is gevestigd in de voormalige gereformeerde kerk, die recent particulier is verbouwd. Uitvoerenden bij het adventscon cert 2007 zijn Sabine de Groot (dwarsfluit) en de organist lohan Hamelink. De toegangsprijs bedraagt vier eu ro, kinderen tot en met twaalf jaar gratis. De zaal is al open vanaf 19.15 uur. door Joeri Wisse westdorpe - De nieuwbouw van zorgcentrum 't Verlaet in Westdor pe, die komend voorjaar van start moet gaan, zal ook ruimte bieden aan het kinderdagverblijf van het dorp. Eerder was al bekend dat ook de maaltijdvoorziening en de thuiszorg een plaats zullen krijgen in de nieuwbouwplannen. Ook fy- sotherapeut M. Wisse is een ruim te in 't Verlaet aangeboden. Het huidige gebouw stamt uit 1963 en is aan vervanging toe. „De sloopvergunning is binnen. We wachten nu nog op een aantal goedkeuringen van het Rijk", zegt Benny Saman van Stichting Oude renzorg Kanaalzone. Met de nieubouw moet 't Verlaet een centrumfunctie gaan vervui len in Westdorpe. „Ouderen die nog prima zelfstandig kunnen wo nen, maar wel hulp nodig hebben of gezelligheid zoeken, kunnen straks nog meer dan nu het geval is terecht in 't Verlaet", zegt locatie manager Ilse de Croock. De nieuwbouw van het zorgcen trum, waarin 25 intramurale zorg- plaatsen en 18 zorgappartementen gaat ook onderdak bieden aan kin derdagverblijf 't Kreekeitje. Ellen van Dijk van 't Kreekeitje: „We zit ten nu in een woningbouwhuis dat op de nominatie staat om ge sloopt te worden. We moesten dus al opzoek naar een nieuwe lo catie." Saman verwacht eind dit jaar een definitief plan met bijbehorende planning te kunnen presenteren. terneuzen - De vergaderzaal van het Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren wordt het komend aangepast. De akoestiek van de bestuurszaal is niet al te best. Wie zich tijdens de (schaarse) debatten verstaan baar wii maken moet daar echt moeite voor doen. Zeker als wind en regen tegen de grote glazen bui tenwand beuken. Het bestuur van het schap vindt dat de akoestiek nu snel verbeterd moet worden, wat de ingreep kos ten gaat is niet bekend. Wel be kend is dat het beveiligen van het dak van het kantoor ruim 23 mille kost. Het algemeen bestuur van het schap vergadert over het voor stel donderdag 6 december in Ter neuzen. Aanvang 14 uur. sluiskil - De Muziekvereniging Sluiskil houdt zaterdag en zondag twee najaarsconcerten in gemeen schapscentrum het Meulengat in Sluiskil. Zij krijgt daarbij medewerking van klezmergroep Mayn Shtetle Sas en een combo met zangeres Maureen Verhoeven. Dirigent Eric Provoost van de Sluiskilse muziekvereni ging zet zijn muzikanten op zater dag vanaf 20.00 uur aan het werk. Op zondag begint het optreden om 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43