ZeeEan PZCI Miljoenenbod op seniorenwoningen Amper ouders op uitgaansmarkt BEVELANDEN-THOLEN Vrachtwagen schept vrouw Verkeer N664 wordt gescand Verbijsterd Weer toekomst voor Vlissingse jugendstilpanden Vrijdag 23 november 2007 Zeeland dankbaar decor voor Kapitein Rob Exotische schatten naar Zeeuws Museum Tip? redgoes@pzc.nl R B Wonen wil ruim 140 woningen in Borsele overnemen. door Willem van Dam HEINKENSZAND - De woningcorpo ratie R B Wonen heeft een bod van ongeveer vier miljoen euro uit gebracht op ruim 140 ouderenwo ningen in de gemeente Borsele. De woningen zijn nu nog eigen dom van de zorginstelling Poel- wijck-De Kraaijert. Als de overname doorgaat, zal een aantal van die woningen worden gerenoveerd, andere worden ge sloopt om plaats te maken voor nieuwe bejaardenwoningen. Het gaat om seniorenwoningen in Heinkenszand (25), 's-Gravenpol- der (25), Nieuwdorp (25), Botssele (25), Oudelande (8), 's-Heeren- hoek (16) en Lewedorp (20). Ze zijn vrijwel allemaal in de jaren zestig gebouwd en voldoen vol gens R 8c B Wonen-directeur C. Krijger niet meer aan de heden daagse eisen. De huizen zijn te klein, slecht geïsoleerd, het kozijn- werk laat te wensen over en de sa nitaire voorzieningen zijn geda teerd. Zowel de stichting Poelwijk - De Kraaijert als R 8c B Wonen vindt dat er iets met de woningen moet gebeuren. En omdat een woning bouwvereniging meer verstand heeft van bouwen en renoveren dan een zorginstelling, wordt er sinds enkele maanden onderhan deld over een overname. De be trokken bewoners zijn daarover in middels geïnformeerd. Volgens Krijger beraadt de stich- Woningbouwcorporatie R B Wonen wil een groot aantal be jaardenwoningen in diverse dor pen in de gemeente Borsele ver vangen of renoveren. ting Poelwijck-De Kraaijert zich op dit moment op een bod van vier miljoen euro dat door R 8c B is uitgebracht. Waarnemend-direc teur W. van Santen van Poel wijck-De Kraaijert wilde gisteren de hoogte van dat bod niet bevesti gen. Krijger hoopt dat beide par tijen er nog voor het einde van dit jaar uitkomen. Daarna zal het nog zeker één tot anderhalf jaar duren voordat een begin gemaakt kan worden met de uitvoering van de (ver)nieuwbouwplannen. Daarbij blijft Poelwijck-De Kraaijert een rol spelen. Volgens Krijger is nu nog volstrekt onduidelijk welke woningen wor den gesloopt en welke worden ge renoveerd. Vast staat wel, dat de bewoners in de toekomst meer huur moeten gaan betalen. De ge middelde huurprijs bedraagt op dit moment - gemiddeld - 275 eu ro per maand. Dat is exclusief ser vicekosten. Krijger gaat er vanuit dat de huur 'absoluut' hoger wordt. „Maar daar staan niet on aanzienlijke besparingen op bij voorbeeld de energiekosten tegen over." R 8c B bezit op dit moment onge veer 400 seniorenwoningen in de gemeente Borsele. NIEUWDORP - Een vrouw uit de ge meente Borsele is gistermiddag rond 13.30 zwaargewond per trau mahelikopter naar het academisch ziekenhuis in Antwerpen ge bracht. De vrouw was met haar arm onder de vrachtauto van een 34-jarige man uit de gemeente Oude Ijsselstreek gekomen, nadat ze met haar fiets was gevallen. Het ongeval vond plaats op de Lewe- dijk in Nieuwdorp. Burgemeester vindt dat opzet volgende keer anders moet. door Lilian Dominicus GOES - Waar het precies aan ligt, dat blijft voor burgemeester Dick van der Zaag een gok. „Maar de op zet waar we voor hebben gekozen, is geen succes. Dat moeten we de volgende keer anders doen", con cludeert hij. Gisteravond kwamen op de mani festatie Gezond en Veilig Uitgaan in de Grote of Maria Magdalena- kerk slechts zo'n zestig mensen af. De bijeenkomst was bedoeld voor ouders met kinderen die in de leef tijd zijn dat ze willen uitgaan. Doel was te laten zien wat onder meer gemeente, politie, scholen en GGD doen om de veiligheid van het uitgaansleven in Goes te bevorderen. Zo was er een demon stratie met opnames van de politie- camera's die overal in de stad han gen, zoals op de Grote Markt en in de Sint Jacobsstraat. Voorzitter Yannick de Potter van de Goese jongerenraad had een suggestie voor de volgende mani festatie. „Combineer het met ouderavonden", aldus De Potter. 'Goed idee', vindt ook Van der Zaag. „Vorig jaat deden we dat op het Goese Lyceum en dat was een succes. Maar dat moet dan wel voor elke school apart." door Luc Oggel GOES - De provincie registreert vanaf maandag zeven dag lang de kentekens van alle voertuigen die over de Nieuwe Rijksweg (N664) tussen Goes en Heinkenszand rij den. Daarmee moet inzicht wor den verkregen in welk deel van de verkeersstroom onder de noemer gewenst, ongewenst of bestem mingsverkeer kan worden ge schaard. Aanwonenden klagen al jaren over sluipverkeer dat gebruik maakt van de weg, terwijl het eigenlijk over de A58 zou moeten rijden. De verdubbeling van de Sloeweg - met een aansluiting op de A58 bij de Drieweg - is dé oplossing, maar omdat die nog jaren op zich laat wachten, heeft de provincie een pakket maatregelen genomen om ongewenst (sluip)verkeer tot die tijd te ontmoedigen. Om erachter te komen hoeveel sluipverkeer er daadwerkelijk over de N664 rijdt, worden de kentekens geregis treerd. Dat gebeurt met masten die op elf plekken langs de weg worden geplaatst. Vrachtauto's kunnen worden herkend. Aan de hand van de resultaten wordt beke ken of extra maatregel nodig zijn, zoals een vrachtwagenverbod. f.'.M nI Tip? redactie@pzc.nl Wie binnen een dorpsraad wil Jiinctioneren, moet eelt op zijn ziel kweken. Dat hoefje haar niet meer te vertellen. Zij zit al jaren binnen die club in Ooster- land. Altijd zijn er plannen of projecten waar de dorpsraad 'wat aan moet doen'. Neem nu het nieuwe parkje bij de visvij ver. Daar moeren tenslotte nop bankjes geplaatst, er moet een lik verf over de omheining en er moet voer komen voor de dieren. Dus heeft ze een oproepje voor donaties gelanceerd. „Tweemaal een tientje, tweemaal een tien tje", herhaalde ze met theatrale uithalen over zoveel Oosterland- se zuinigheid. „En daar moet je het mee doen." VLISSINGEN - Er lijkt eindelijk een einde te zijn ge- en die makelaar maakt in januari bekend wat er komen aan de jarenlange verpaupering van ju- met de huizen gaat gebeuren. De vier panden gendstilpanden aan de Vlissingse Spuistraat. zijn in 1910 gebouwd voor vier Belgische lood- De panden zijn verkocht aan De Pagter Vastgoed sen. De in Vlissingen geboren en in Antwerpen opgeleide architect Petrus Fransicus Smagge heeft de loodshuizen ontworpen en noemde de ze naar de kinderen van de loodsen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31