Zeeland mobieltje van middeleeuwen Eigen sportclub zo lang mogelijk behouden Geen subsidie vlindergroep S pzc Vrijdag 23 november 2007 2 7 Michael Troost componeert en vertolkt Franse jachthoornmuziek en leidt twee gezelschappen trompe de chasse. foto Dirk-Jan Gjeltema Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Alles over Magix Video de Luxe op clubavond zierikzee - Computerclub HCC Zeeland houdt dinsdag haar maan delijkse bijeenkomst in het Multi functioneel Centrum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Walter Meerbeek geeft een lezing over Magix Video de Luxe 2008. Verder is er een leesmap met re cente computertijdschriften aanwe zig, net als een internetverbinding. De avond, waarop ook niet-leden welkom zijn, begint om 19.30 uur. Kleinkoor twee keer in gedachtenisdienst renesse - Het Kleinkoor Renesse krijgt zingt komende zondag zo wel tijdens gedachtenisdiensten in de Jacobuskerk in de eigen plaats als in de Corneliuskerk in Noord- welle. Daarbij wordt iedereen her dacht die het afgelopen jaar is over leden. Het koor staat onder leiding van Cor van Eek, voorganger is domi nee Piter Goodijk. De dienst in Renesse begint om 9.30 uur, die in Noordwelle om 11.00 uur. Opnieuw twee vissers vast voor de kust stellendam - Twee vissersboten die samen vastlopen voor de kust; het lijkt mode te worden. Zat er vorige week nog een duo vast op het strand bij Renesse, gisteren lie pen er voor de Goereese kust twee op een zandbank. De GO 32 was de eerste, nadat er een net in de schroef was gekomen. De OD 3 wilde te hulp komen, maar liep ook vast. Toen het hoog water werd, kwamen beide boten los. zierikzee - De Vlinder- en libellen- werkgroep Zeeland krijgt geen sub sidie van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Die club is in sa menwerking met stichting Het Zeeuwse Landschap net begonnen met een zes jaar durend veldonder zoek naar nachtvlinders in de pro vincie. Ze vraagt aan alle Zeeuwse gemeenten een bijdrage in de vorm van sponsoring van observa tieposten. Op Schouwen-Duive- land ging het om 2620 euro. De gemeente geeft aan dat het geen subsidie verleent voor boe ken. En dat is wel de insteek van het onderzoek, want de werk groep wil de resultaten uiteinde lijk bundelen. Ook zijn de activitei ten niet specifiek gericht op Schou- wen-Duiveland, stelt de gemeente. Samenvoegen met naburig dorp alleen als echt niet anders kan. door Ali Pankow OOSTERLAND - „Onze leden willen de ogen niet sluiten voor de ont wikkelingen, maar gaan uit van het voortbestaan van onze eigen vereniging, zolang we zelf onze ta ken kunnen regelen." Voorzitter Joop van der Laan van Sportver- ening Duiveland zegt dat in een reactie op het vaak geuite advies dat Oosterland en Nieuwerkerk maar gewoon samen moeten gaan om een sterke vereniging te heb ben. Het voortbestaan van sportclubs op Schouwen-Duiveland is volop in discussie. Het gemeentebestuur laat met regelmaat weten zelf niet het initiatief te kunnen en zullen nemen voor opheffing van sport verenigingen, maar geeft de clubs wel in overweging zelf goed naar de mogelijkheden voor overleven in de toekomst te bezien. Fusies tussen verenigingen van naburige dorpen zouden soelaas kunnen bieden. Van der Laan sluit niet uit dat samenvoeging ooit nodig zal zijn, maar voor de leden van SV Duiveland is het zover nog lang niet. „Vooral de oudere leden hech ten zeer aan behoud van eigen identiteit. Bij de jeugd ligt dat wat minder gevoelig", constateert de voorzitter. Hij ziet een duidelijke relatie tussen het imago van een sportvereniging op het eigen dorp en de vrijwillige inzet die de bewo ners daar voor willen leveren. „SV Duiveland zit in het hart van een groot aantal Oosterlanders en kiest er daarom nog niet voor de accommodatie weg te halen uit het hart van het dorp. De gevulde koek van vroeger op zaterdagmid dag tijdens de rust van de voetbal wedstrijd heeft plaats gemaakt voor een brede sociale functie en die koek is nog lang niet op", aldus Van der Laan. Hij kreeg er deze week tijdens de dorpsraadsvergade ring in Oosterland de handen mee op elkaar. Ook schetste hij daar wat die sociale functie onder meer inhoudt: SV Duiveland telt 240 le- Sportvereniging Duiveland koes- tert zolang mogelijk de eigen identiteit. Er is nog geen sprake van samenvoeging met Nieuwer kerk. den die voetbal of gymnastiek be oefenen. Dat betekent dat tien pro cent van de dorpsbevolking betrok ken is bij de sportvereniging. Ove rigens wil Van der Laan daar niet alleen maar euforisch over doen. Volgens hem valt er ook nog wel wat na te streven. „Ik vind het wel eens jammer dat er niet veel meer jongeren zijn die zich aansluiten. Als ik zie hoeveel jeugd op het trapveldje naast de school bezig is en hoeveel jongeren op het veld lo pen op zaterdag, die geen lid zijn. Wat dat betreft kunnen we nog wel wat meer body krijgen." Ter versterking van de positie wil SV Duiveland het werkgebied bre der maken met gym voor vrou wen van twintig plus en door aan te haken bij het zogeheten Galm-project voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29