Jongeren snakken naar hangplek Big-S voorlopig niet van de hand PZCI25 31 T Provincie: stal bouwen mag Koeien oorzaak van hoofdpijn Verbijsterd De wind moet de rest van het werk doen pIKMIil Zeeland dankbaar decor voor Kapitein Rob Vrijdag 23 november 2007 Exotische schatten naar Zeeuws Museum Tip? redzzee@pzc.nl Jongerenraad moet van jeugdige inwoners van vele markten thuis zijn. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Veel jongeren op het ei land snakken naar een eigen hang plek. Dat blijkt uit een enquête van de Jongerenraad Schouwen- Duiveland. Die stuurde de dik drieduizend jonge inwoners (13- tot 21-jarigen) van de gemeente begin deze maand een vragenlijst. Honderd drieëndertig jongeren namen de moeite het formulier (op internet of papier) in te vullen. „Daar zijn we erg tevreden mee", geeft voor zitter Mark Kloosterboer aan. „Het percentage lijkt misschien niet zo hoog, maar met het aantal inzen dingen kunnen we zeker aan de slag." Over de missie van de Jongeren raad lopen de meningen van de Schouwen-Duivelandse jeugd uit een. 'Zorgen voor voorzieningen' krijgt de meeste stemmen. Bij de open vraag wat de raad specifiek voor de individuele jongere kan be tekenen, haakt een flink aantal in- vulllers daarop in door te begin nen over de realisatie van hang plekken. „Dat vinden we opval lend", zegt Kloosterboer. „We wis ten wel dat een aantal daarmee be zig was, maar niet dat die wens zo breed en in zoveel kernen speelt." De jongeren, die zich over het alge meen positief uitlaten over het be staan van de raad, roepen de leden ook op iets te doen aan de 'verve lende' bustijden op het eiland, on der meer op uitgaanstijden. Meer hangplekken en beter openbaar vervoer zijn wensen van de jeugd op het eiland. Dat blijkt uit een enquête van de Jon gerenraad Schouwen-Duiveland. Uitslag enquête jongerenraad Schouwen-Duiveland 1Er is een jongerenraad. Wat vind jij hiervan? - Er gaat eindelijk 2. Waarvoor zou een jongerenraad zich vooral moeten inzetten? Voorzieningen-i iets gebeuren. realiseren.I Uitgaansleven. 38% Enquête verstuurd: 3362 f reacties: 133 4% .Te gek! Het boeit me niet. Waar hebben we een jongerenraad voor nodig? ?1% :«r' Organiseren van activiteiten. Aanpak vandalisme en geweld. PZC Willem Adriaansens ZIERIKZEE - De provincie Zeeland is het eens met de gemeente Schouwen-Duiveland dat de eige naar van het perceel in de hoek Vroonweg/Trampad in Burgh- Haamstede een paardenstal mag bouwen. De buren van mini-cam ping d'Ouwe Veiling hadden daar bezwaar tegen aangetekend. De eigenaar legde zo'n twee jaar geleden het ontwerp voor een nieuwe stal voor aan de gemeente. Het bestemmingsplan voorziet ter plekke in gebouwen van ten hoog ste 15 vierkante meter. De nieuwe stal moet vier keer zo groot wor den. Toch gaf de gemeente vrijstel ling, onder meer omdat de huidige twee verouderde stallen samen ook al 63 vierkante meter beslaan. De buren, bang voor stank, onge dierte, lawaai en vies grondwater, dienden bezwaar in tegen de om vang en de plek van de stal. Die komt 20 meter van hun perceel. De gemeente wees de zienswijze af, onder meer omdat de stal vanaf de camping niet zichtbaar is dank zij een aarden wal en begroeiing. De provincie kan zich daar prima in vinden. Dé gemeente kan nu de bouwver gunning afgeven. Ook daar is weer bezwaar tegen mogelijk. WESTENSCHOUWEN - Plaggen, snoeien, rooien: met man en macht wordt gewerkt om het duinge bied in de Kop van Schouwen weer een 'jeugdige' uitstraling te geven. Wilgen en duinriet moeten plaatsmaken voor de parnassia of orchideeën die deel uitmaken van de oorspronkelijke vegetatie. Daarnaast moeten weer de ouderwetse stuifdui- nen terugkomen, zoals hier op de rand van bos en duin bij Westenschouwen. Daar zijn bomen ge kapt en struiken weggehaald zodat de wind de rest van het werk kan doen: de duinen weer la ten verstuiven. foto Marijke Folkertsma HOMPELVOET - Een trauma- helikopter heeft gisterochtend een man van het eiland Hompelvoet in de Grevelingen gehaald. Hij was met een aantal anderen bezig koeien te verplaatsen. Daarbij kwam hij in de knel tussen twee beesten en viel hij op zijn hoofd. De helikopter bracht de man naar de haven van Ouddorp, waarna hij per ambulance naar het zieken huis in Dirksiand werd gebracht. De schade leek mee te vallen: het bleef bij een hersenschudding. Verkoop pand uitgesteld tot gemeente nieuw jeugdbeleid heeft. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Jeugdsoos Big-S in Haamstede wordt voorlo pig niet afgestoten. Dat heeft het college besloten. Het college wil wachten tot een nieuw jeugdbe leid op de rails is gezet zodat het toekomstperspectief van de soos helder is. „Dat hebben we gedaan omdat we beter beslagen ten ijs willen komen", zegt wethouder R. van der Wekken. „Zodat we de juiste argumenten hebben om een beslissing te kunnen nemen want de uitkomst van het jeugdbeleid zal bepalend zijn hoe we met Big-S omgaan." Het Welzijnshuis is inmiddels be gonnen om te onderzoeken hoe Jeugdsoos Big-S gaat voorlopig niet in de verkoop. De gemeente wil eerst afwachten hoe het toe komstig jeugdbeleid er uit gaat het jeugdbeleid op Schouwen-Dui veland verder vorm moet krijgen. Er ligt inmiddels een eerste inven tarisatie waarin de mogelijkheden en wensen van de jeugd zijn opge nomen. „En nu komt de verdie ping", zegt J. Portier van het Wel zijnshuis. „Wij gaan kijken waar ligt nu echt de behoefte en daar mee gaan we advisering in de rich ting van een nieuw jeugdbeleid." Onlangs werd bekend dat de ge meente enkele toren en travailles heeft verkocht aan stichting Monu menten Schouwen-Duiveland. Tip? redactie@pzc.nl Wie binnen een dorpsraad wil functioneren, moet eelt op zijn ziel kweken. Dat hoefje haar niet meer te vertellen. Zij zit al jaren binnen die club in Ooster- land. Altijd zijn er plannen of projecten waar de dorpsraad 'wat aan moet doen'. Neem nu het nieuwe parkje bij de visvij ver. Daar moeten tenslotte nog bankjes geplaatst, er moet een lik verf over de omheining en er moet voer komen voor de dieren. Dus heeft ze een oproepje voor donaties gelanceerd. „Tweemaal een tientje, tweemaal een tien tje", herhaalde ze met theatrale uithalen over zoveel Oosterland- se zuinigheid. „En daar moetje het mee doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27