Vlissingen toe aan rust Kabinet koerst aan op verlenging in Uruzgan 33 Politie ontmantelt grote hennepkwekerij in Colijnsplaat HET WEER: Bewolkt Zeeland wil directe spoorlijn naar Antwerpen Wachten op schone autotechniek Vrijdag 23 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 277 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Burgemeester Van Dok gaat per 1 januari met vervroegd pensioen. door Miriam van den Broek vlissingen - Een waarnemend bur gemeester die zo'n twee jaar kan blijven. Dat willen Vlissingse frac ties, nu duidelijk is dat burgemees ter Anneke van Dok per 1 januari 2008 opstapt. Van Dok besloot daartoe na overleg met commissa ris van de koningin Karla Peijs en minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken. Formeel gaat zij met vervroegd pensioen. Omdat zij zestig is, kan zij van die regeling gebruikmaken. Dat betekent dat zij geen wachtgeld krijgt. Het besluit van Van Dok vloeit voort uit een motie van wantrou wen die de gemeenteraad op 1 no vember heeft aangenomen. Die motie was gericht tegen het hele college. Omdat de burgemeester en wethouders altijd benadrukten dat zij gezamenlijk beslissingen na men, restte Van Dok niets anders dan haar functie neer te leggen. Karla Peijs praat binnenkort met de fractievoorzitters om te horen waaraan de interim-burgemeester moet voldoen. „Of er een waarne mer komt, is formeel nog niet be sloten", zegt Ernst van der Hoop van de provincie. „Dat hangt af van de gesprekken met de fractie voorzitters. Maar het is wel een reële optie. De nieuwe wethou ders wacht een zware taak. Die kun je niet opzadelen met het loco burgemeesterschap. Daar hoort ge woon een burgemeester naast." De waarnemer moet zich volledig voor Vlissingen kunnen inzetten, zeggen fractievoorzitters. Politieke kleur is niet van belang. De inte rim moet rust brengen en de neu zen dezelfde kant op zetten. Over zijn kwaliteiten en taken lopen de meningen uiteen. De Christen- Unie wil dat hij ervaring heeft met grote projecten. De Partij Souburg 1^ Een waarnemend burgemeester die zich twee jaar volledig voor Vlissingen kan inzetten, is vol gens een aantal fracties de beste oplossing voor dit moment. Ritthem vindt dat hij de afdeling personeelszaken onder zijn hoede moet nemen. En van het CDA moeten zijn kwaliteiten aansluiten op het nog te vormen college. Een waarnemend burgemeester wordt altijd aangewezen door de commissaris van de koningin. De vacature van burgemeester wordt niet meteen opengesteld, ver wacht Van der Hoop. „Voordat zo'n vacature vervuld is, zijn we al snel een half jaar verder. Eerst moeten de fracties nog een profiel schets opstellen. En zij hebben nu zo veel ander werk. De prioriteit ligt nu bij de continuïteit van het Vlissingse bestuur." pagina 2: nooit één dag chagrijnig pagina 3: commentaar colijnsplaat - De politie heeft gisterochtend een hennepkwekerij in een pand aan de Voor straat in Colijnsplaat ontmanteld. Rond half tien forceerden agenten een deur aan de achterzijde van de voormalige supermarkt. Op het moment van de inval was niemand aanwezig. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. De kwekerij be stond vermoedelijk nog niet lang, hooguit enkele maanden. In twee ruimtes achter de leegstaande voorkamer stonden tussen de zes- en zevenhon derd planten. Er werden geen sporen van eerdere oogsten aangetroffen. Door middel van koolstof filters en een goede isolatie waren de planten bui ten het pand niet te ruiken. De gemeente Noord-Beveland zorgt voor de vernietiging van al le apparatuur en planten. GS gaan door met voorbereiding WCT terneuzen - Het dagelijks provin ciebestuur wil door met de Wester- schelde Container Terminal. Dat betekent dat het milieueffectrap port en de maatschappelijke kos- ten-batenanalyse voor de WCT moeten worden aangepast in ver band met andere containerplan nen in Vlissingen. Die krijgen ook de ruimte. Onderzoek moet uitwij zen wat de beperkingen van de achterlandverbindingen zijn. pagina 30: tweesporenbeleid Nijmeegs raadslid stapt uit fractie na ophef nijmegen - Het Nijmeegse WD- raadslid Jolanda van Veluw is giste ren uit haar fractie gestapt. Aanlei ding is de ophef over wethouder Paul Depla, die in het fietsenhok van het gemeentehuis oraal zou zijn bevredigd door een vrouwe lijk raadslid. Volgens Van Veluw wil de WD op basis van een 'ge rucht' niet meer met haar verder. pagina 4 en 5: seksuele escapades maken soms chantabel Bisdom komt met 'echte' kerstkaarten breda - Het Bisdom Breda geeft een set kerstkaarten uit om de aan dacht te vestigen op de 'bood schap van Gods vrede en licht'. Op de kaarten staan drie gebrandschil derde ramen: van de basiliek in Hulst en twee Brabantse kerken. Bisschop Hans van den Hende be treurt het dat zelfs gelovigen hun toevlucht zoeken tot kaarten met sneeuwmannen en kerstballen om dat kaarten met 'echte kerstafbeel dingen niet altijd te krijgen' zijn. Politicus blijft na seksuele escapade geloofwaardig Afslanken is afzien eens 71% 29% aantal reacties: 403 In juni werden op Noord-Beveland ook al twee hennepkwekerijen ontmanteld: in een loods aan de Havenstraat in Colijnsplaat en in een tussen woning in Kortgene. De huurder van die tussen woning is uit zijn huis gezet en draaide op voor de kosten van de vernietiging. Hij tekende daar bezwaar tegen aan. Zijn bezwaarschrift is deze week door B en W afgewezen, foto Willem Mieras en mÊÊÊÊÊÊm Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9 Meningen: 10 en 11; Auto: 15 Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34 Agenda: 35; Economie: 38 en 39 Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 door Erwin Buter en Remko Tanis den haag - Het kabinet koerst aan op een verlenging van de militaire missie in de Afghaanse provincie Uruzgan. Vandaag praat de minis terraad over een plan om de mis sie na augustus 2008 met waar schijnlijk twee jaar op te rekken. De coalitiepartijen CDA, PvdA en Christenunie onderhandelen nog over de duur van de missie. Met name het CDA wil langer blijven dan de PvdA. Een compromis ligt op tafel om de missie te verlengen met twee jaar, tot 1 augustus 2010. Daarover is nog geen besluit geno men, zeggen ingewijden. Nederland heeft lang nagedacht of het zijn troepen langer dan de toe gezegde twee jaar in Uruzgan kon laten blijven. De missie legt een grote druk op het defensieappa raat. Nu een aantal landen, zoals Slowakije en Tsjechië, heeft toege zegd taken in Uruzgan over te ne men, is dat bezwaar weggenomen. Een scenario luidt dat Nederland dan nog anderhalf jaar langer de leiding in Uruzgan op zich neemt en het laatste halfjaar zich geleide lijk terugtrekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1