Weekagenda 38 j Donderdag 22 november 2007 PZC AGENDA OP PAD VRIJDAG 23 NOVEMBER Sint Nicolaas Ouwerkerk ontvangt Sinterklaas om 15.00 uur aan de Ring. Daarna is het feest in het dorpshuis. Familiebingo Terneuzen, buurthuis 't Schelpenhoekje, Dokweg 38, 20.00 uur. Stad en Lande Heemkundige vereniging Stad en Lande houdt najaarsvergadering en presenteert 32e jaarboek. Renesse, Dorpshuis, 19.30 uur. Herfstmarkt De Hervormde Gemeente van Ooster- land houdt herfstmarkt. Oosterland, kerk aan het Torenplein, 19-22 uur. Kerstmarkt Kerstmarkt met aandacht voor interieur, cadeautjes en koken. Vrouwenpolder, Kon. Emmaweg 4, vr 10-22 uur, za 10-18 uur en zo 12-18 uur. Wintermarkt Kloosterzande, hervormde kerkje, 18-22 ZATERDAG 24 NOVEMBER Ruiltafel in Ecoscope Start ruiltafel tijdens Niet-Winkel-Dag. Ongebruikte spullen kunnen worden inge bracht en geruild. Van 11 tot 17 uur. Keuring trekpaarden Samenwerkende bonden van paardenfok kers in Zeeland houden trekpaardenkeu ring. Goes, Zeelandhallen, 14.30 uur. Toneel voor 55-plussers Voorstelling van toneelvereniging Elle- meet, speciaal voor 55-plussers. Ellemeet, dorpshuis, 14 uur. Sinterklaas De stoomboot komt aan in Vlissingen. Vlissingen, Koopmanshaven, 13.15 uur; Optocht vanaf 14.00 uur. PopQuiz Quiz over de rock&roll- en beatperiode. IJzendijke, Café Les Amies, 21.00 uur. Wintermarkt Kloosterzande, hervormde kerkje, 13-17 uur. Aankomst Sint Renesse verwelkomt Sinterklaas om 13.30 uur bij de watermeter aan de Hoge- zoom. Bruinisse doet dat om 12.00 uur op het Havenplateau. En in Serooskerke (S) arriveert de goedheiligman om 15.00 uur bij het dorpshuis. Wintermarkt Terneuzen, Business Park, Haarmanweg, 9.30- 15.30 uur. Dubbele markt Kerstmarkt in de Protestantse kerk én winter- en hobbymarkt in het dorpshuis. Ouwerkerk, kerk en dorpshuis, 9.30 uur tot 16.00 uur. Herfstmarkt De Hervormde Gemeente van Ooster land houdt herfstmarkt. Oosterland, kerk aan het Torenplein, 10 tot 15 uur. Glühwein wandeling Vanaf vandaag start iedere zaterdag om 14.00 uur een wandeling met gids langs bijzondere monumenten. Inschrijven voor vrijdag 15.30 uur. Middelburg, Tourist Shop. 0118-674300. Sinterklaasbingo Sas van Gent, De Redoute, 18.30 uur. ZONDAG 25 NOVEMBER Tattooconventie De beste tattooartiesten uit binnen-en buitenland tonen hun kunsten. Ook treedt gitarist Tony Spinner en zijn blues band op en er is een freakshow. Middelburg, Hotel Arneville, 12-20 uur. Thuisdichtersfestival Beginnende dichters kunnen voordragen en hun werk laten beoordelen door vak- dichter Thom Schrijer en literair publicist Frans Meulenberg. Zierikzee, Filmtheater Fizi, 15.00 uur. PopQuiz Quiz over de rock&roll- en beatperiode. Terneuzen, Eetcafé Ter Nose, 15.00 uur. Schrijfwandeling Bezoekers kunnen een momentopname maken tijdens een schrijfwandeling. De wandeling gaat langs de veranderende Zeeuwse natuur rond de nog af te maken snelweg A4. Halsteren, Sportschool, Grondmolen 3, 9.30 uur. Ladakh Lies Wondergem en Joke Pais vertellen over hun reiservaringen in Ladakh ('Klein Tibet') in het noorden van India. Baarland, galerie G achttien 88, 15 uur. MAANDAG 26 NOVEMBER Alzheimer café. Trefpunt om vragen te stellen en ervarin gen uit te wisselen over dementie. Goes, Ter Valcke, 19.00-21.30 uur. DINSDAG 27 NOVEMBER Lezing In het kader van het Michiel de Ruyter- jaar houdt het Zeeuws maritiem Mu- zeeum samen met de Universiteit Leiden en het Nederlands Instituut voor Militaire Historie een reeks lezingen. Het onder werp is 'Vlootvoogden en zeeslagen in beeld gebracht'. Vlissingen, Muzeeum, 19.30 uur. WOENSDAG 28 NOVEMBER Sinterklaasvoorstelling. Terneuzen buurthuis 't Schelpenhoekje, Dokweg 38, 14.30 uur. Lezing Geert Vergote, verbonden aan het Scienti fic Center in België, geeft een lezing over voedingssupplementen. Sas van Gent, cultureel centrum De Speye, 19.30 uur. MUZIEK VRIJDAG 23 NOVEMBER 2nd Influenz Op het podium voor nieuwe bands laten The Noah Situation, Parafinerade, Lyn en Outrage van zich horen. Ovezande, De Klomp, 20.00 uur. Stevie Ann Zangeres Stevie Ann zingt enkele num mers van haar tweede album Closer To The Heart tijdens de presentatie van het boek Fuck You Very Much, waarin de Berg se popjournalist Jean-Paul Heek zijn inter views met wereldsterren bundelde. Bergen op Zoom, De Waterput, 17.30 Rapalje Theaterconcert met Keltische folk, licht en vuur. Wissenkerke, Onder de Toren, 20.00 uur. Zeeuws Orkest Uitverkocht. Het Zeeuws Orkest speelt 'Ch'io mi scor- di di tè?... Non temer, amato bene' en 'Pia noconcert no. 21 in C' en 'Symfonie no. 4 in G' van Mahler. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Dichtbij Uitverkocht. Petra Berger en Jan Vayne presenteren 'Dichtbij'. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Schubert De Koninklijke Oratorium Vereniging olv Jan Hut verzorgt - in kader van openings festival Zeeuwse Concertzaal - een Schu- bertprogramma met Stabat Mater, Mis in as en Intende Voci. Middelburg, Concertzaal, 20 uur. Lucretia van der Vloot 'Altijd over liefde' is het tweede program ma van Lucretia van der Vloot. Bijgestaan door drie muzikanten brengt ze nieuwe en bestaande liedje. Goes, 't Beest, 20.30 uur. Perzische muziek Het Mohammad Motamedi Ensemble pre senteert klassieke muziek uit Iran. Middelburg, Doopsgezinde Kerk, 20 uur. Bluesroute In kader van Bluesroute Vlissingen ver zorgt Tony Spinner het openingsconcert in De Piek. Verder: met The Motel Kingz, Tims blues combo, JPK Band, Marcel Scherpenzeel band, Boyd Small Band, The Hidden Charms, Big Chief Sugar, Squeezy Scramble Coup de grace, The Barfly's en Big Pete the Backbones. Vlissingen, diverse locaties, 20.30 uur. Rock night String Riot uit Brabant speelt rockcovers. Goes, Heartbreak café, 22.00 uur. Night of the Proms Night of the Proms is een combinatie van pop met klassiek, met Donna Summer, Macy Gray, Di-rect, Roby Lakatos en Or chestral Manoeuvres In The Dark. Rotterdam, Ahoy, 20.00 uur. The Stranglers Unplugged Concert. Brugge, Stadsschouwburg, 20.00 uur. The Magic Platters Concert Oostende, Casino Kursaal, 20.30 uur. ZATERDAG 24 NOVEMBER Concertzaal Derde dag openingsfestival Zeeuwse Con certzaal. Jeroen van Veen geeft een uit voering van de Soloduivelsdans no 4 van componist Simeon ten Holt. Verder zijn er optredens van Meet5Reed (14.30 uur), Het Jasper van Damme Kwartet (15.00), Huibert-Jan Vader en Marja Smet (16.00 uur) en het Piano Ensemble met Canto Ostinato van Simeon ten Holt (16.30 uur). Middelburg, Concertzaal, 14 uur. Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest speelt 'Ch'io mi scor- di di tè?... Non temer, amato bene' en 'Pia noconcert no. 21 in C' en 'Symfonie no. 4 in G' van Mahler. Solisten: Klara Würtz (piano) en Renate Arends (sopraan). Diri gent: Joan Berkhemer. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Zeeland zingt voor Israël Zeeuwse koren houden een zangavond. Zeeland zingt voor Israël collecteert. De opbrengst gaat naar het Deputaatschap Is raël. 's-Gravenpolder, Elimkerk, 20.00 uur. Bennewitz Quartet Het Praagse Bennewits Quartet (vilen en cello) geeft concert samen met klarinet tist Harry-lm re Dijkstra. Noordgouwe, Driekoningenkerk, 20 uur. Pluis Pluis de Struikrovers, kortweg Peds, tre den op in Jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede. Burgh-Haamstede, Big S, 20 uur. Najaarsconcert Muziekvereniging Sluiskil o.l.v. dirigent Eric Provoost verzorgt een najaarsconcert met de klezmergroep Mayn Shtetle Sas en een combo met zang van Maureen Verhoeven. Sluiskil, Meulengat, 20.00 uur. Dubbelconcert Vocaal Ensemble Sint-Laurens en de St. David's Minstrels uit Zeeuws-Vlaanderen verzorgen een dubbelconcert. Middelburg, Gasthuiskerk, 20.00 uur. Made in Holland The Young Ones en Bert Heerink presen teren Made in Holland II. Bert Heerink maakte deel uit van de rock groep Vandenberg, was zanger bij Kayak en speelde mee in de rockmusical Tom my. Het programma bevat een mix van Nederpop tot smartlap. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Soul MotownHead presenteert soulklassiekers uit de jaren 60. Met Brandon DelaGrean- tiss, mr. Eddy Taylor en Joyce Stevens Bergen op Zoom, Stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur. Popaanzee Vierde avond van het Zeeuwse project Popaanzee, met deze keer de Goese band Sense Forward. De internationale acts van deze avond zijn Flatcat (België) en Vera Cruz (UK). Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Punkrock The Riplets zijn drie Rotterdamse meiden die samen vrolijke punkrock spelen. Sup port-act zijn The Nuclear Brothers uit Goes. Goes, Podium 't Beest, 21.00 uur. Metal De Argentijnse metalband Jesus Martyr treedt op. Support act is Collateral Dama ge uit Terneuzen. Oostburg, The Lane, 21.00 uur. Quatre-mains Concert door de quatre-mainsgroep Zee land n.a.v. het tweede lustrum. Nieuw-en St. Joosland, Theater De Weg wijzer, 14.00 uur. Hond op Reis Het programma is getiteld Hond op Reis. De bezetting: Karei Bosman (zang en gi taar), Mark Sohngen (accordeon en zang) en Jitze Kopinga (contrabas, gitaar en zang). Oost-Souburg, Razzmatazz, 21.00 uur. The Marshmellows Jazz, blues en rock 'n' roll. Terneuzen, Porgy Bess, 21.30 uur. The New Rope String Band Concert met traditionele muziek uit alle delen van de wereld en Engelse humor. Heinkenszand, Dë Stenge, 20.00 uur. Koffieconcert Mannenkoor De Westhoekzangers o.l.v. Eliva Vos geeft een gevarieerd koffiecon cert met onder meer Oost-Europese en Russische liederen. Renesse, Jacobuskerk, 15.30 uur. Kiekieris DJ Wes. 's-Heerenhoek, Kiekieris, 22.00 uur. ChampagNoise De dj's Rocstar, Bleephead en Noisylois draaien electro, minimal en techno. Middelburg, Café De Geere, 22.30 uur; Praise Concert van de EO-Ronduit Praiseband. Reserveren via www.eo.nl. Zierikzee, Sportcentrum Onderdak, 19.30 uur. Night of the Proms Night of the Proms is een combinatie van pop met klassiek, met medewerking van Donna Summer, Macy Gray, Di-rect, Roby Lakatos en Orchestral Manoeuvres In The Dark. Rotterdam, Ahoy, 20.00 uur. The Four Tops The Temptations Dubbelconcert met twee van de grootste soulgroepen van het legendarische Mo- town-Records. Antwerpen, Koningin Elisabethzaal, 20.00 uur. Cristina Branco Ensemble Concert met hedendaagse fado. Antwerpen, De Singel blauwe zaal, 20 ZONDAG 25 NOVEMBER Akoestisch trio Het akoestisch trio JAB brengt covers van Marvin Gay, Aretha Franklin en Stevie Wonder. Het trio bestaat uit de zangeres sen Josie en Alise en gitarist/zanger Budy. Goes, theater De Mythe, 12 uur. Trio Cantorum Trio Cantorum verzorgt een Cineconcert. De bezetting: Pierre Lafay (klarinet), Lin da Skride (altviool) en Anastacia Gold berg (piano). Op het programma staan o.a. het Kegelstatt - trio van Mozart, het Klarinet trio van Brahms, Acht Stücke van Bruch en Fantasie Stucke van Schumann. Vlissingen, CineCity, 11.30 uur. Beatriz Aguia Latijns Amerikaanse muziek met zang van de Uruguayaanse Beatriz Aguia. Nieuw- en St. Joosland, Theater De Weg wijzer, 15.00 uur. Concertzaal Laatste dag openingsfestival Zeeuwse Concertzaal. De laarzen van Lento door Opera Tralala is een opera voor kleuters. Verder zijn er uitvoeringen door Syrinx (12.30 uur), de Middelburgse drummer Arnold Marinissen met zijn so loprogramma Traces of Cultures (13.00 uur), Duodali (14.00 uur), het Van Ding stee Kwartet met werk van Ravel en ver sterkt met vier blazers het Octet van Schubert (14.30 uur), Trombonata (16.00 uur) en het Middelburgs Muziek korps olv Richard Vrijhoef (16.30 uur). Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 11.30 Najaarsconcert Muziekvereniging Sluiskil o.l.v. dirigent Eric Provoost verzorgt een najaarsconcert met de klezmergroep Mayn Shtetle Sas en een combo met zang van Maureen Verhoeven. Sluiskil, Meulengat, 14.30 uur. 't Kliekske De Vlaamse volksmuziekgroep 't Kliekske speelt Nederlandse en Vlaamse volkslied jes. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Will Tura Will Tura viert zijn 50-jarige carrière als zanger en componist. Terneuzen, Scheldetheater, 15.00 uur Sequentia Sequentia o.l.v. Benjamin Bagby presen teert 'Visioenen van de Apocalyps', het einde der tijden in de Bijbel, Edda en Beo wulf. Middelburg, Doopsgezinde Kerk, 15.30 Peekluts Muziek, gedichten en om 15.00 uur ope ning van de wintertentoonstelling met verrassingsgeschenken. Aardenburg, Galerichel, 14.00 uur. Coverband Backslash speelt covers. Goes, Heartbreak café, 16.00 uur. Chili Peppers Grandpa Nick Sessieband speelt num mers van de Red Hot Chili Peppers, met Monique de Bruin als gastzangeres. Middelburg, café 't Schuttershof, 17 uur. Jazz Sessie Jazz Sessie Zeeuwse Muziekschool Middelburg, eetcafé Desafinado, 21.30 uur. Four Tops/Temptations Twee legendarische soulgroepen van Mo town in een programma. Oostende, Kursaal, 20.00 uur. Night of the Proms Night of the Proms is een combinatie van pop met klassiek, met medewerking van Donna Summer, Macy Gray, Di-rect, Roby Lakatos en Orchestral Manoeuvres In The Dark. Rotterdam, Ahoy, 20.00 uur. MAANDAG 26 NOVEMBER Kerkkoor Het Kerkkoor Lammerenburg treedt op. Vlissingen, Ter Reede, 19.30 uur. DINSDAG 27 NOVEMBER Jaren '70 en folk De Zeeuwse muzikanten Naomi de Keij- zer (viool en zang), Werner van de Velde (cajon, percussie) en Ruben de Keijzer (gi taar, zang en mondharmonica) brengen een mix van populaire jaren '70 liedjes, Ierse en Amerikaanse fiddles en swingen de folk. Middelburg, De Mug, 21.30 uur. Spinvis Spinvis presenteert het theaterconcert 'Op een avond in het heelal'. In het voorprogramma de Zuid-Afrikaan se zanger Chris Chameleon. Goes, theater De Mythe, 20.00 uur. Golden Earring Golden Earring presenteert de Theater tour 2007/2008 In Concert. Uitverkocht. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. WOENSDAG 28 NOVEMBER UB40 De Britse reggaeband UB40 staat op het podium. Roterdam, Ahoy, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64