'WRR speelt onder één hoedje met kabinet' NU KOPEN, beico Vertrek van Van Zanen en het complete WD-bestuur was onvermijdelijk 'CWI benadeelt werknemer bij ontslagzaken' 2009 EETA1EN! Land van Ooit in Drunen is failliet ÉtfËSMI I aantrekkelijk shoppen pzc Donderdag 22 november 2007 5 drunen - Het Land van Ooit is failliet. Dat heeft een woordvoerster van het themapark in Drunen gisteren laten weten. Het Land van Ooit ging in 2006 al eens over de kop. Na een doorstart bleef het aantal bezoekers tegenvallen. Als oorzaken worden onder meer de negatieve publiciteit over de Belgische evenknie 'Ooit Tongeren' genoemd en het slechte weer van de afgelopen zomer. Vol gens het Land van Ooit is er onvoldoende reser ve om de winterperiode tot aanvang van het sei zoen in april 2008 te overbruggen. Het faillisse ment betekent het ontslag voor zestien vaste werknemers en 250 seizoensmedewerkers. Het Land van Ooit werd in 1989 opgericht door Mare Taminiau, voormalig directeur van De Efte- ling. Afgelopen zomer opende hij met zoon Tobi as 'Ooit Tongeren' dat slechts twee maanden draaide tot het in augustus op de fles ging. De Belgische justitie onderzoekt of de familie Tami niau overheidssubsidies heeft verduisterd. archieffoto Robert Vos/ANP door Wierd Duk den haag - De Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) wordt beschuldigd van 'een-tweetjes' met het kabinet. De belangrijkste adviesraad van de re gering, die vandaag zijn 35-jarig be staan viert, zou zijn onafhankelijk heid onder het voorzitterschap Nationale Ombudsman is verbaasd over vele gebreken. den haag - De werknemer is de dupe van de ontslagprocedure via het Centrum voor Werk en Inko men (CWI). De procedure is meer gericht op de belangen van de werkgever dan op die van de werk nemer. Dat concludeert de Natio nale Ombudsman Alex Brennink- meijer. Zo krijgt de werkgever veel al meer informatie. Brenninkmeijer stelde na klachten over de procedure een onderzoek in. Het verbaast hem dat er zo veel gebreken zijn. Ook merkt hij op dat er al tientallen jaren kritiek is, waar weinig mee is gedaan. Volgens het CWI spoort het oor deel van de ombudsman niet met het onderzoek en zijn er juist wei nig klachten. Sinds 2002 heeft het CWI 390.000 ontslagaanvragen be handeld. Bij de ombudsman zijn daarover maar zestig klachten bin nengekomen en de helft daarvan was ongegrond. van CDA'er Van de Donk hebben verloren. „De WRR bedrijft eerder politiek dan wetenschap", vindt WD-Ka- merlid Halbe Zijlstra. Hij verwijst naar de rapporten 'Dynamiek in is lamitisch activisme' en 'Identifica tie met Nederland' - gepresenteerd door prinses Maxima - die hevige Onder aanvoering van voor zitter Jan van Zanen stapt het voltallige VVD-bestuur per 1 mei volgend jaar op. Een logische stap. Nog geen dag nadat Hans Wiegel in een uitgelekte brief het vertrek van het partijbestuur van de WD bepleit te, heeft hij zijn zin. Verrassend is de beslissing niet, wel het tijdstip. Van Zanen en het bestuur lagen al lange tijd onder vuur, omdat zij de crisis in de partij niet in de hand konden houden. Van Zanen be dacht de verkiezingsstrijd om het lijsttrekkerschap en dat is hem flink opgebroken. En met hem het hele bestuur. De leiding was niet in staat botsingen tussen Mark Rutte en Rita Verdonk te voorko men en daarna liepen de Kamer verkiezingen uit op een fiasco. Een commissie onder leiding van oud-minister Sybilla Dekker con- kritiek uitlokten. De WRR zou 'onwetenschappelijk' en 'politiek correct' te werk zijn gegaan. Van de Donk (45) is bestuurskun dige, CDA'er, katholiek en liefheb ber van de teksten van paus Bene- dictus XVI. Dat zijn politieke voor keur een rol heeft gespeeld bij zijn benoeming in 2003 sluit Van de ANALYSE door Dick Hofland dudeerde dat eigenlijk alles fout is gegaan. „Er is het beeld ontstaan van een verscheurde partij en daar door liepen kiezers bij ons weg." Specifiek Van Zanen werd verwe ten dat hij Verdonk veel te weinig complimenten had gemaakt met haar enorme aantal voorkeurstem men. Mede daardoor legde Ver donk zich nimmer neer bij haar nederlaag. Uiteindelijk moest zij de partij verlaten en dat nemen veel WD'ers, onder wie Wiegel, het bestuur zeer kwalijk. Het kost de VVD vermoedelijk zoveel ze tels, dat het een kleine partij wordt. Een voorzitter die niet in staat is een crisis te managen, moet op stappen. Dat is een ijzeren wet in de politiek, die Michiel van Huiten Donk zelf niet uit. „In ons polder land verdeelt men dit soort func ties over de politieke stromingen." Critici verwijten hem niet alleen dat hij tegenover de islam een 'we reldvreemde verzoeningspolitiek' voert, ook zou hij te nadrukkelijk de rol van religies in de Nederland se samenleving promoten. eerder dit jaar wel opvolgde bij de PvdA. Maar Van Zanen bleef bij de WD gewoon zitten. Zijn credo toen: „Niet aftreden, maar optre den." Nu houdt hij alsnog de eer aan zichzelf en ontloopt daarmee een ongetwijfeld zeer kritisch con gres op 8 december. Hetzelfde geldt voor de andere bestuursle den. Zij hoeven niet meer in te zit ten over een motie van wantrou wen, die tijdens het congres zou worden ingediend door het Stap horster raadslid Jan Talen. Van Zanen en het bestuur zeggen respectievelijk 'tropenjaren te heb ben gemaakt' en 'ruimte te willen scheppen voor een nieuwe, jonge ploeg'. Partijleider Mark Rutte houdt zich op de vlakte. Hij zegt begrip te hebben voor de beslis sing. Van Zanen was bezig aan zijn vierde jaar als voorzitter; vorig jaar werd hij nog herkozen voor een periode van drie jaar. Anders dan bij het CDA en de PvdA is het voorzitterschap bij de liberalen een vrijwilligersfunctie. In het da gelijks leven is Van Zanen burge meester van Amstelveen. Beloning voor gouden tip pyromaan 't Zandt 't zandt - Justitie in Groningen looft een beloning van 10.000 euro uit voor de tip die leidt tot aanhou ding van de pyromaan in 't Zandt. Het Openbaar Ministerie hoopt dat de beloning tot de gouden tip leidt. De huisbezoeken die de poli tie aflegde om meer informatie te verzamelen hebben nog niet naar een dader geleid. Maandagavond werd voor de vijftiende keer brand gesticht in het Groningse dorp. Jongeren schieten met vuurpijl op politie den haag - Een surveillanceauto van de politie is in Den Haag zwaar beschadigd geraakt, nadat jongeren een zware vuurpijl op de wagen hadden afgeschoten. De jongeren keerden zich tegen de po litie, nadat een 16-jarige Hagenaar met zwaar stuk vuurwerk was aan gehouden. Zijn vrienden schoten vervolgens een vuurpijl af De poli tie bleef ongedeerd. Joran van der Sloot weer gearresteerd Arnhem - Joran van der Sloot is gis teren in Arnhem aangehouden als verdachte in de verdwijningszaak van Natalee Holloway. De arresta tie volgde op een verzoek van het Openbaar Ministerie op Aruba. Van der Sloot (20) werd in 2005 ook al een keer aangehouden. Bij gebrek aan bewijs werd hij vrijgela ten. Hij wordt nu verdacht van be trokkenheid bij doodslag op het Amerikaanse meisje. Liberiaans gezin krijgt huis in Waalwijk waalwijk - Het Liberiaanse gezin dat na jarenlang getreiter door hangjongeren uit Waspik is ge vlucht, kan medio volgende maand terecht in een woning in Waalwijk. Volgens een gemeente woordvoerder gaat het inmiddels goed met de familie en is het gezin van harte welkom in de nieuwe buurt die vooraf is ingelicht. Het gezin dook eind september onder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5