Personeel AOC aangeslagen na brand Kleinste kernen in Borsele zijn boos Duidelijkheid over wegen bij Borssele nodig WILLEM'S WINKEL B PZC Donderdag 22 november 2007 27 Het uitgebrande pand van de Auto Onderdelen Centrale op industrieterrein De Poel II in Goes. foto Ronald den Dekker Oorzaak brand in Auto Onderdelen Centrale Goes nog groot raadsel. door David Duijnmayer GOES - Eigenaar R. Verhoeff staat duidelijk geëmotioneerd naar de resten van zijn Goese vestiging te kijken. Daags na de brand van dinsdagavond in de Auto Onderde len Centrale ligt het pand nog na te smeulen. Verhoeff: „Ik kreeg gis teravond rond half negen een tele foontje. We hebben de werkne mers ingelicht en zijn bij het be drijf hier tegenover gaan zitten om te bespreken wat we moesten doen. Het personeel is behoorlijk geschrokken." Er hangt een flinke stank rond het terrein en hier en daar zijn nog vonken te zien. De politie is daar door nog niet in staat geweest het terrein te betreden voor sporenon derzoek. Een eenzame agent houdt in de druilerige regen een oogje in het zeil om te voorkomen dat mensen zich binnen de afzet ting begeven. Speculeren over de oorzaak van de brand doet hij lie ver niet. „Er is niks meer van over. Je moet wel aanwijzingen hebben om iets over de oorzaak te kunnen zeggen." Verhoeff gaat zijn tien Goese per soneelsleden de komende tijd, voor zover mogelijk, inzetten in de vestiging in Vlissingen. Samen met de bedrijfsleider van AOC Goes is hij al op zoek naar een nieuw of tijdelijk pand op een van de industrieterreinen in Goes. AOC vervulde een spilfunctie voor de vele autobedrijven die op De Poel gevestigd zijn. Ooggetuige Mare Dorst van het te genover gelegen marketingbedrijf DMARC was dinsdagavond aan het werk toen de brand uitbrak. „Even voor half negen ging ik kof fie halen. Ik zag flinke vlammen onder de roldeuren aan de rechter voorzijde vandaan komen. Daar zit de expeditie. Na tien minuten sloegen de vlammen ook al uit de linkerzijde van het gebouw. Bin nen de kortste keren zag je alleen nog dikke zwarte rook en een von kenregen. Het vuur verspreidde zich echt heel snel." Robert Verhoeven van de brand weer Goes bevestigt dat: „Het GOES - De vierde editie van The Heartbreak Rocknight is morgen avond in café Heartbreak aan de Grote Markt in Goes. De Brabant se rockcoverband String Riot en vuur greep snel om zich heen. Wat daar de oorzaak van was, kun nen we op dit moment alleen naar gissen. Het gebouw is in ieder ge val volledig uitgebrand. De con structie die er nog staat, is insta biel." De brand is des te opmerke lijker, omdat het bedrijfspand in Goes nog maar zeven jaar oud was. „Er lagen allerlei auto onderdelen in het gebouw," zegt Derk van der Net van AOC Vlissingen, „zaken als remschijven, autobanden, ac cu's. Als het eenmaal brandt, dan brandt het, maar het zijn geen heel licht ontvlambare spullen. Er wordt ook niet binnen gerookt. Voor ons is het een compleet raad sel hoe dit heeft kunnen gebeu ren." de Zeeuwse formatie Blended tre den op. Blended speelt covers van onder anderen Gary Moore en Van Halen. The Heartbreak Rock night begint om 21 uur. Einde van dorpsraden voorspeld door nieuwe subsidieregeling. door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - Het succesvolle systeem van dorpsraden in de ge meente Borsele dreigt kopje onder te gaan door de nieuwe subsidiere geling die onlangs is voorgesteld door het college van B en W. Vol gens de bewonersorganisaties van Ellewoutsdijk en Oudelande bete kent de subsidieregeling het einde van de dorpsraden in de kleinste kernen. Zij gaan er namelijk finan cieel fors op achteruit. Tot op heden geeft Borsele 23 euro cent per inwoner aan dorpsraden voor organisatiekosten. Vergader- kosten - huur en consumpties - worden nu nog rechtstreeks door de gemeente betaald. In de voorge stelde subsidieverordening wordt de subsidie per inwoner verhoogd tot 80 eurocent, maar de dorpsra den moeten van dat geld alles zelf gaan betalen. Dit betekent dat Heinkenszand in het vervolg jaarlijks 4220 euro ont vangt op basis van het aantal inwo ners. Ellewoutsdijk en Oudelande komen uit op respectievelijk 320 en 560 euro. En dat is veel te wei nig om te kunnen overleven, stel len de twee dorpsraden in een open brief aan de Borselse gemeen teraad. De dorpsraad van Elle woutsdijk bijvoorbeeld heeft - zon der gekke dingen te doen - een jaarlijkse vaste kostenpost van 970 euro, waarvan het overgrote deel bestaat uit vergaderkosten die nu nog rechtstreeks door de gemeen te worden betaald. De dorpsraden Oudelande en Elle woutsdijk stellen de gemeenteraad voor in elk geval de vaste kosten van dorpsraden te vergoeden en een toelage voor administratie- en secretariaatskosten te geven. „An ders gaan we dertig jaar terug in de tijd." BORSSELE - Afsluiting van wegen bij de kerncentrale Borssele is uit veiligheidsoverwegingen op zich goed, vindt de PvdA Borsele, maar wanneer gebeurt dit en krijgt Bors sele tegelijkertijd wel een tweede, goede ontsluiting? PvdA-raadslid A. Witkam heeft gisteren deze vra gen voorgelegd aan het college van B en W van Borsele. Een tweede ontsluiting van Borsse le via polderwegen naar Vlissin gen-Oost is ook in belang van 's-Heerenhoek, stelt Witkam. Er rijdt 'sluipverkeer' uit Borssele door 's-Heerenhoek, onder meer AMZ-bussen. Dit is de kortste weg naar Goes. De nieuwe ontsluiting voor Borssele is daarvoor hét alter natief. Energiebedrijf EPZ en het ministerie van Vrom lijken elkaar in de discussie over de wegen balle tjes toe te spelen, zonder dat iets gebeurt. De PvdA Borsele wil dat B en W extra druk uitoefenen. President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen 0118 441944 www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47