Zeeland 1 PZC Pardon is kostbaar intei P i m ièUl\ r SCHOUWEN-DUIVELAND 34 en 35 25 31 Herinneringen op een dierbare plek Tillema vijfde Ziek ziekenhuis 81 Gimbrère Er speelt altijd een stemmetje mee met pianiste Klara Würtz Donderdag 22 november 2007 i Saeftinghe mag niet worden afgegraven Tip? redzzee@pzc.nl westenschouwen - „Moge een ieder die hier plaatsneemt evenveel van de zee genieten als onze ouders destijds", staat op de kleine plaquette op een bankje bij de trap van Westen- schouwen te lezen. Een tekst die stemt tot nadenken als je op het bankje gaat zitten. Zaten ze hier vaak en wat hebben ze gezien? Een zeehond misschien die voorbij zwom of een mooie ondergaande zon? Het is het eerste gedenkbankje dat geplaatst is sinds de gemeente dit officieel toestaat. „Eigenlijk is dit bankje de aanleiding voor het nieuwe beleid", zegt E. Da lebout van de gemeente. „Deze mensen hadden hier een va kantiewoning. Daarom wilden de kinderen hier graag een her inneringsplaatje." foto Dirk-Jan Cejeltema Gemeente zoekt huisvesting en werk voor 62 asielzoekers. door Piet Kleemans zierikzee - De pardonregeling voor asielzoekers kost de gemeente Schouwen-Duiveland veel geld. De gemeente staat voor de taak voor 62 asielzoekers permanente huis vesting en werk te zoeken. Van zij die mogen blijven wordt geëist dat ze een inburgeringsprogramma vol gen en meewerken aan reïntegra- tieprojecten. Omdat de gemeente Schouwen-Duiveland de afgelopen jaren veel uitgeprocedeerde asiel zoekers heeft opgevangen zullen er binnen de gemeente veel van hen op grond van de pardonregeling een verblijfsvergunning krijgen. De asielzoekers verblijven nu nog in de noodopvang van kerkelijke hulporganisatie Inlia of bivakkeren tijdelijk in vakantiehuisjes. Die si tuatie kan, weet wethouder Gilles Houtekamer, niet voortduren. De pardonregeling vergt actie. „Maar dan niet alleen van de ge meente, maar ook van de asielzoe kers zelf Laat het helder zijn dat zij als nieuwe Nederlanders niet al leen rechten maar ook plichten hebben." Houtekamer schat de kos ten voor 2007 als gevolg van de par- De pardonregeling voor uitgepro- cedeerde asielzoekers kost de ge meente Schouwen-Duiveland in 2008 een bedrag van naar schat ting 345.000 euro. donregeling voor de gemeente Schouwen-Duiveland op 46.000 euro. Voor 2008 houdt hij reke ning met een bedrag van 345.000 euro. „Op termijn krijgen we dat geld wel weer geheel of gedeelte lijk terug van het Rijk, maar we zullen het in ieder geval wel voor moeten schieten", aldus Houteka mer. Het is de bedoeling dat voor 2010 permanente huisvesting voor de asielzoekers wordt gevonden. Doordat er al afspraken zijn ge maakt met woningbouwcorporatie Zeeuwland kunnen de Schou- wen-Duivelandse asielzoekers met een verblijfsvergunning naar ver wachting nog voor eind 2009 wor den geplaatst in reguliere wonin gen. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met warme tomaat, couscous en yoghurt 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zierikzee - Zierikzeeënaar John Tillema is als vijfde geëindigd op de Worldskills CAD-tekenen (ont werpen op de computer) in lapan. Hij scoorde 531 punten, 9 te wei nig voor een medaille. Dankzij zijn hoge score op dit officieuze wereldkampioenschap krijgt Tille ma wel een certificaat voor 'excel lent vakmanschap' mee. za. 24 -11,10.30-16.00 u informatiedag Sanquin Bloedbank 15.00-16.30 u Pianostudenten Roosevelt Academy Tip? redactie@pzc.nl Die Middelburger, verzot op nieuws en nieuwtjes, had na de operatie in het Vlissingse zieken huis gaarne een televisie aan zijn bed gehad, en een telefoon bij de hand. Dat was helaas niet moge lijk, want, verklaarde de zuster, 'het systeem ligt eruit'. Dat klonk ernstig, alsof het hospitaal aan hartfalen leed. Een paar uur later verslechterde de situatie nog verder. Naast de Middelbur ger werden vier glazen water neergezet, met de mededeling dat de waterleiding voor onbepaalde tijd afgesloten moest worden. „Als je het mij vraagt", merkte de Middelburger op, „zijn die van Goes jullie hier in Vlissingen langzaam aan het uitroken!" L S MIDDELBURG VLISSINGEN KOOPZONDAG 25 NOVEMBER www.gimbreremode.com HAAR VAN BOVEN Aanbieding, zolang de voorraad strekt: TOOLS PANNENSET 1 kookpan 5 liter 1 kookpan 3 liter 1 kookpan 2 liter 1 steelpan 2 liter, met deksel Normaal 852,= Nu 699,= ZIJ VAN BENEDEN Oiittala r 1 Dv's raftiMiiï kijk ook op: mww.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37