Kleine kernen niet ontevreden in groter geheel Nieuwe toeristische wegwijzers in de gemeente Terneuzen f Wil Wij blijven up to date t li ffijn4 ufo Bed rijf. ril Edelzanger viert vogeljubileum Garage Bogaert Z pzc Donderdag 22 november 2007 29 Wethouder Van Waes plaatst de eerste nieuwe borden op de Zuidsingel in Axel. foto Wim Kooyman Bruin-witte bordjes leiden bezoekers naar voorzieningen. door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Terneuzen wordt de komende maanden voor zien van nieuwe bewegwijzering. De bruin-witte wegwijsbordjes wijze toeristen de weg naar de aan wezige toeristische en recreatieve voorzieningen en bedrijven. Met het aanbrengen van zo'n nieuw wegwijzerbord op de Zuidsingel ter hoogte van de rotonde bij de Kinderdijk in Axel gaf wethouder Adhemar van Waes gistermiddag het startsein voor de omvangrijke operatie. De bruine borden met witte let ters worden waar dat nodig is ook nog voorzien van een zwart picto gram op een wit vlak. Aanleiding voor de vernieuwing is de behoef te aan verbetering van de vindbaar heid en bereikbaarheid van de toe- ristisch-recreatieve voorzieningen. Het is de bedoeling dat door heel Zeeland dezelfde bewegwijzering komt. „Maar wij willen niet op de anderen wachten omdat wij er nu echt aan toe zijn", aldus Van Waes. De bewegwijzering is onderdeel van het toeristische beleidsplan van Terneuzen en kost in totaal 220.000 euro. Het Europees subsi dieprogramma voor plattelands ontwikkeling draagt 60.000 euro door Joeri Wisse en Conny van Gremberghe Vroeger was het zo makke lijk, in Sas van Gent, met die korte lijntjes tussen bur gers en bestuur, weet voorzitter Dick Erkel van de dorpsraad in Westdorpe. „Als je maandag belde om iets te regelen met de gemeen te, vergaderden ze er 's avonds over en had je de volgende dag een antwoord. Nu bestaat zoiets niet meer. De voeling met de bur gers is dus minder geworden. Het college komt weliswaar één keer per jaar langs, maar als wij niet ie dereen hadden opgetrommeld, zouden er net als in Koewacht is gebeurd, maar twee man komen opdagen", zegt hij over de herinde- bij. Van Waes verwacht dat er van uit het bedrijfsleven ook nog eens 60.000 euro komt. Bedrijven kun VIJFJAAR HERINDELING Vijf jaar geleden reduceerde de herindeling het aantal gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen van zeven tot drie; TerneuzenHulsten Sluis. In een korte serie beschouwt deze krant de gevolgen van deze ingreep. Deel 3: Blij in groter geheel. ling. Hij valt nog ergens over: „Nu de gemeente dreigt met het ver plaatsen van een koffieshop naar het buitengebied bij Westdorpe, nen voor een eenmalige bijdrage van 200 euro meedoen aan het wegwijsproject. Ze zijn er dan tien worden wij opgezadeld met de problemen van Terneuzen. Als de oude gemeenten nog hadden be staan, had Terneuzen zélf een op lossing moeten vinden." Van een ambtenarenapparaat en bestuur op afstand heeft Maarten Torbijn, voorzitter van Vitaal Sas, geen last. Voor de Sassenaren maakt het niet veel uit, denkt hij. „Ik denk dat een grote gemeente er juist voor kan zorgen dat de voorzieningen in een kleine kern versterkt kunnen worden, bijvoor beeld door de bouw van een brede school." Ron Barbé, oud-burgemeester van Terneuzen is stelliger. „De herinde ling heeft Sas van Gent veel opgele verd. De plannen van Vitaal Sas zouden in de oude gemeente aardenburg - Vogelvereniging De Edelzanger uit Aardenburg viert tij dens de jaarlijkse tentoonstelling op zaterdag 8 en zondag 9 decem ber haar veertigjarig jubileum in Banen op de tocht bij Volvo in Gent gent - Bij Volvo in Gent staan ette lijke honderden banen op de tocht. Dit melden verschillende Belgische bronnen. Volvo Cars moet mee in de bezuinigingsron des van moederbedrijf Ford. Dat zou voor Gent kunnen betekenen dat de nachtploeg (1000 mensen) wordt opgedoekt. Een woordvoer der van het bedrijf houdt het erop dat 'het zo'n vaart niet zal lopen'. Bonden eisen snel klaarheid. jaar lang van verzekerd dat bezoe kers de weg naar hun bedrijf kun nen vinden, op dit moment heeft nooit zijn gerealiseerd, daar was niet genoeg geld voor." Volgens Barbé zijn de groenstroken en stra ten in Sas van Gent nu opgeknapt dankzij de herindeling. „De finan ciële situatie van de gemeente Sas van Gent was niet best. Nu profite ren ook de kleine kernen van het Oud-burgemeester Barbé: 'Herindeling heeft Sas heel wat opgeleverd' feit dat Terneuzen meer financiële armslag heeft." Barbé vindt het moeilijk om al na vijf jaar conclusies te trekken. „Nu pas zijn de interne processen ge harmoniseerd. Het kost veel moei Eede. In het Hof van Eede zijn zo'n 500 vogels te bewonderen. Op zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Argentijnse metalband in The Lane Oostburg oostburg - De Argentijnse metal band )esus Martyr geeft zaterdag een optreden in The Lane in Oost burg. De Terneuzense metalgroep Collateral Damage verzorgt het voorprogramma. Het dubbeloptre- den begint om 22.00 uur. Op zaterdag 1 december doet de band Physical Graffiti The Lane aan. Zij brengt een hommage aan de legendarische hardrockgroep Led Zeppelin. Aanvang: 22.00 uur. al een kwart van de bedrijven te kennen gegeven mee te willen doen. te om bijvoorbeeld alle subsidiere gelingen op één lijn te krijgen. Nu dat proces achter de rug is, kun je sprongen voorwaarts maken." Ook Ed Vink heeft ervaren dat een kleine kern, in zijn geval Koe wacht, kan profiteren van een her indeling. „Aanvankelijk werd de herindeling ons door de strot ge duwd. Dat er vervolgens een dis cussie loskwam die leidde tot een referendum heeft zeker winst op geleverd voor Koewacht, al zullen politici dat niet toegeven." Vink was voor aansluiting bij Hulst, maar is niet ontevreden over Ter neuzen. „De Van Schaiks en de Van Waesen erkennen de bijzon dere positie van Koewacht. Bij een nieuw gemeentebestuur moeten we maar afwachten." Filmwereld inspireert fanfare Aardenburg aardenburg - De Koninklijke Mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fan faren geeft zaterdag 8 december vanaf 20 uur haar jaarlijkse con cert in de Aardenburgse gymzaal. Aan de hand van het thema 'Mu sic in the spotlights' spelen drum band, leerling-muzikanten en de hele fanfare een keur aan pop- en filmnummers. Zo is onder meer muziek uit Soldaat van Oranje te horen. Daarom is moderne electronica zoals ABS, Airco en Tiptronic voor ons geen enkel probleem. Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Tiberghienweg 14, 4567 BR Clinge Tel. 0114-312190, www.garagebogaert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33