^aboe in oud laboratorium Geen kans op taxipas ouderen Delta haalt kabelkast gratis weg Schuttershof wordt klein winkelcentrum Bewoners Langs de Linie moeten hand in eigen boezem steken BW Z PZC Donderdag 22 november 2007 27 De gemeente Terneuzen ziet niets in goedkoop vervoer 65-plussers. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen geen pasje geven aan alle 65-plus sers om tegen openbaar vervoerta- rief met de taxi te kunnen reizen. Het college antwoordt dat op vra gen van raadslid Cees Freeke (LCF). Die had voorgesteld om in navolging van steden als Amster dam en Eindhoven alle 65-plussers een pasje te geven voor 350 ritten a vier zones per taxi tegen 50 euro cent per strip. B en W wijzen erop dat het goed kope (WMO) taxivervoer alleen bedoeld is voor mensen met beper kingen, ongeacht hun leeftijd, die daardoor geen gebruik kunnen ma ken van het openbaar vervoer. Bo ven, zo rekenen ze voor, zou het voorstel van Freeke de gemeente per jaar wel eens meer dan 46 mil joen euro kunnen gaan kosten. Vertraging nieuwbouw Kalashnikov kost gemeente niets. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De vertraging van de nieuwbouw van het jongerencen trum Kalashnikov jaagt de gemeen te niet extra op kosten. Burgemees ter en wethouders antwoorden dat op vragen van raadslid Peter Clijsen (GroenLinks). Die had aan dacht gevraagd voor de kwestie omdat het wel erg lang duurt voor dat een in de weg staande relais- kast van Delta wordt verplaatst. De CAI-kast ten behoeve van de kabeltelevisie maakte deel uit van een groep samengevoegde kasten. Omdat de kast vervangen moet worden, neemt de uitvoering van het karwei relatief veel tijd in be slag, aldus B en W. Voor de ge meente heeft de vertraging geen fi nanciële gevolgen. De verplaatsing van de CAI-kast vindt geheel op kosten van Delta plaats. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Geen verzameling van grote woon- en elektrozaken, maar een kleinschalig winkelcen trum. Compleet met een passage en kleine winkelruimtes waarin bijvoorbeeld ook een bloemen- zaak en een koffiehoek passen. Dat zijn de nieuwe plannen voor het Schuttershofcomplex, dat in de nieuwe opzet beter moet aan sluiten bij het winkelhart van Ter neuzen. Het Schuttershof, waarin ook tachtig appartementen ko men, moet eind 2009 gereed zijn. Dat is een jaar later dan gepland. Voor de grote winkelruimtes in het vorige plan waren onvoldoen de kopers te vinden, zegt directeur Maarten van der Staal van aanne mersbedrijf Van der Poel uit Ter neuzen „Eerst hadden we alleen ruimtes van meer dan 500 vierkan te meter. In de nieuwe plannen zijn ook winkels van 50 vierkante meter voorzien." Nieuw is ook dat middenin het complex een passage komt, waar vandaan alle winkels te bereiken zijn. De rolband vanuit de parkeer kelder komt straks ook in de passa ge uit. Deze zomer begon Van der Poel met voorbereidende werk zaamheden aan het riool. De sloop van de gebouwen die nu nog op het terrein staan vindt eind dit jaar en begin volgend jaar plaats, verwacht de aannemer. Aan het uiterlijk van het gebouw verandert niet veel. Kees Vis is bezig met het schuren van hout voor producten die door mensen in het activiteitencentrum worden gemaakt. zen bijvoorbeeld, die in woonzorg centrum De Cavelier woont en da gelijks actief is in het activiteiten centrum of zorgboerderij Tuinen- burg in Zaamslag. Daan houdt van zagen, boren en schuren, maar vandaag wacht een andere klus: schoonmaken. Het ac tiviteitencentrum moet er name lijk voor zaterdag pico bello uit zien, als bezoekers zich buigen over alle fraaie producten die de cliënten hebben vervaardigd. Di nerkaarsen, vogelhuisjes, mozaïek- spiegels. „Dat soort dingen verko pen we ook via winkels in Terneu zen, Sluis en Axel. En we werken ook op bestelling", legt Paridaen uit. „Maar werkdruk kennen we hier niet. We willen ook voorko men dat de begeleiders bijsprin gen om een bestelling op tijd af te krijgen. Dat is soms lastig, maar onze vaste afnemers weten precies hoe het hier werkt. Het levert dan ook nooit scheve gezichten op als een bestelling wat Tater klaar is." Die werkwijze is haast gelijk met de methode die de Stichting Tra gel op zijn dagbestedingslocaties hanteert. Tragel (dat zich hoofdza kelijk richt op mensen met een verstandelijke beperking) en Het foto's Wim Kooyman Gors ondernamen dit jaar een po ging om te fuseren, maar uit on derzoek bleek dat dit te grote inves teringen met zich zou meebren gen. Paridaen is er niet rouwig om. „Je kan wel heel groot worden, maar dat kan ten koste gaan van de kwaliteit. En de hoofdlijn van het centrum is en blijft dat het be lang van het individu voorop moet staan." door Sheila van Doorsselaer HULST - Rolemmers, soms zelfs au to's in de voortuin, afval op straat, stoepen die na sneeuwval onge- veegd blijven, troep in de brand gangen, onverzorgde voortuinen; het is het bestuur van de Hulster wijkraad Langs de Linie een gru wel. Maar al te vaak wijzen bewoners van wijk Langs de Linie naar de ge meente als hen iets niet zint in hun wijk, maar het bestuur van de wijkraad vindt dat bewoners de hand ook maar eens in eigen boe zem moeten steken. „Het is nodig dat de bewoners bewust worden gemaakt van het aanzien van de wijk en wat ze er zelf aan kunnen doen om dat aanzien te verbete ren", zegt vice-voorzitter George de Loos van de wijkraad. De jaarvergadering van de raad greep hij daarom aan om van de bewoners te horen wat ze zelf wil len doen om de leefbaarheid te verbeteren. De gemeente Hulst is in ieder geval bereid nogmaals mensen aan te schrijven die hun rolemmer op de openbare weg (de brandgangen) stallen. Tegen kli- ko's in de voortuin kan de gemeen te echter niets beginnen. Buurtbe woners boden wel aan eikaars stoe pen sneeuwvrij te maken en straat- afval op te ruimen. KOZIJNEN ZONWERING GLAS Verrassend goed, zonnig geprijsd! President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen 0118 441944 www.ascozeeland.nl TOT 20% KORTING OP ROLLUIKEN:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31