Geen winkels Woord werkdruk is op terrein Kennedylaan Cadzand hoopt op sinterklaascadeau Nu ook wintereditie Kreekrock Westdorpe Ziek ziekenhuis Pleidooi voor winterregeling Marshmellows in Porgy en Bess 26 Donderdag 22 november 2007 PZC College kiest voor grootschalige detail handel nabij skihal. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het al jaren braaklig gend terrein van De Hoop aan de Kennedylaan West in Terneuzen wordt zo goed als zeker niet inge vuld met grootschalige detailhan del. Voor grote winkels zoals doe-het-zelf-zaken, woonwinkels of elektronicagiganten mikken bur gemeester en wethouders voortaan op de Koegorspolder, in de omgeving van de in aanbouw zijnde skihal. Op dit moment worden alle argu menten daarvoor op een rijtje ge zet, zegt wethouder Adhemar van Waes. Ook wordt nu gekeken naar mogelijke andere invullingen van het Hoop-terrein. Daarvoor zijn de afgelopen periode overigens al heel wat suggesties en plannen voorbij gekomen. Zo toonde het Regionaal Oplei- dings Centrum (ROC) al interesse in het gebied om er een nieuwe school neer te zetten. Nu wordt daarvoor ook gekeken naar een lo- PJJ Er komen vrijwel zeker geen win- kels op het Hoop-terrein aan de Kennedylaan West in Terneuzen. De gemeente zoekt nu een ande re invulling. ZEEUWSE Die Middelburger, verzot op nieuws en nieuwtjes, had na de operatie in het Vlissingse zieken huis gaarne een televisie aan zijn bed gehad, en een telefoon bij de hand. Dat was helaas niet moge lijk, want, verklaarde de zuster, 'het systeem ligt eruit'. Dat klonk ernstig, alsof het hospi taal aan hartfalen leed. Een paar catie in de Lievenspolder, maar het Hoop-terrein is volgens Van Waes nog zeker niet uit beeld. Een aanjaagteam onder regie van de provincie en het ministerie van Vrom helpt de gemeente bij het vinden van een goede invulling. In het verleden hebben ook super markten al belangstelling getoond, zoals Agrimarkt. Ook Colruyt, die zich niet in de Koegorspolder mag vestigen, zoekt nog een andere lo catie in Terneuzen. Toestemming voor het Hoop-terrein zit er niet in. „Omdat we gekozen hebben voor de vestiging van grootschalige de tailhandel in de perifere randzone van Terneuzen is het niet logisch dat we nog verdere detailhandel toestaan aan de Kennedylaan West", zegt Van Waes. Volgens de wethouder kan de supermarkt mis schien beter mikken op locaties na bij het Schuttershof of de Kenne dylaan Oost (Gamma). Met de keuze van de Koegorspol der voor grootschalige detailhan del stappen B en W af van het in het verleden vastgestelde Master- plan voor de omgeving Kenne dylaan. „We zijn nu dit nieuwe be leid aan het onderbouwen. Motive ren waarom we dit willen." De ge meenteraad krijgt die argumenta tie in januari op tafel. Dan komt ook de nieuwe invulling voor de omgeving van de skihal ter sprake. TERNEUZEN - Dak- en thuislozen in de gemeente Terneuzen moeten ook deze winter een dak boven hun hoofd hebben. Daarvoor pleit PvdA-raadslid Gijs van den Berg in schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders. Het raadslid wijst erop dat de win terperiode een bijzonder slechte tijd is voor daklozen. Voorgaande jaren was er een regeling dat de daklozen in de koude periode bin nen konden blijven. Daarvoor wer den de openingstijden van de dag opvang verruimd. „Nu lijkt het er op dat er voor dit jaar nog geen maatregelen zijn getroffen", be toogt Van den Berg. Hij wil dan ook dat er op zo kort mogelijke ter mijn weer een winterregeling komt." Tip? redactie@pzc.nl uur later verslechterde de situatie nog verder. Naast de Middelburger werden vier glazen water neerge zet, met de mededeling dat de wa terleiding voor onbepaalde tijd af gesloten moest worden. „Als je het mij vraagt", merkte de Middelburger op, „zijn die van Goes jullie hier in Vlissingen lang zaam aan het uitroken!" Stichting Het Gors biedt mensen met handicap zinvolle dagbesteding. door Raymond de Frel terneuzen - De wereld is hier net even anders. Neem nou de rest van dit bedrijventerrein. Daar heerst harde zakelijkheid, daar moet voortdurend gepresteerd en geproduceerd worden. Maar hier, in een voormalig laboratorium van Philips op het Business Park in Terneuzen, is het woord werk druk taboe. Stichting Het Gors heeft het ge bouwtje, in een hoekje verstopt op het bedrijvenpark, drie jaar ge leden laten ombouwen tot een stek waar mensen met een licha melijke handicap dagelijks uit de voeten kunnen. Het Gors huisde al in de Edisonstraat, maar door een stijgend aantal cliënten groei de zij daar uit haar jasje. Dus werd aan de Haarmanweg een tweede activiteitencentrum geopend, waar hoofdzakelijk wordt gewerkt met kaatsen en hout. Ieder in zijn CADZAND - Een voor alle verkeers deelnemers duidelijker overzicht op de kruising bij de molen; ande re snelheidsbeperkingen op de Erasmusweg; duidelijker aangeven dat de Badhuisweg een fietspad is; een eenrichtingsrondje om de kerk; restauratie van de molen en de kerk, sloop van vervallen pan den. Zoals elk jaar heeft de Dorps- westdorpe - Na vijf zomeredities van Kreekrock in Westdorpe heeft de organisatie besloten nu ook met een wintereditie te beginnen. Die vindt niet, zoals gewoonlijk, in de buitenlucht plaats, maar in het cultureel centrum Concordia in Westdorpe. Dit jaar trok Kreek- rock een kleine tooo bezoekers. De wintereditie vindt plaats op za terdag 15 december vanaf 19.00 uur. Het spits wordt afgebeten eigen tempo, ieder doet werk wat hij of zij graag wil. „Waar verstandelijk gehandicapte mensen vaak graag elke dag het zelfde doen, gaat dat voor onze doelgroep niet op. Wij werken hoofdzakelijk met mensen die li chamelijk iets mankeren. Die wil len, net zoals jij en ik, graag afwis seling in hun bezigheden. Je zou kunnen zeggen dat onze cliënten ieder op hun eigen manier in een wat grijs gebied zitten of zaten", vertelt begeleider Mark Paridaen. 'Je kan wel heel groot worden, maar dat kan ten koste gaan van de kwaliteit' Jo van Eetvelde (64) uit Hulst is daarvan een voorbeeld. Hij houdt zich in het pand aan de Edison straat hoofdzakelijk met compu ters bezig. Maar vandaag zet hij aan de Haarmanweg bloemstukjes in elkaar, die zaterdag worden ver kocht op een wintermarkt. „Ik doe eigenlijk alles graag, maar het liefst raad Cadzand een hoop wensen en klachten voor haar jaarvergade ring verzameld. Wethouder Ca- rien Bolijn-Hertzberger laat mor genavond horen of er wat aan de klachten gedaan kan worden en of er in deze Sinterklaastijd nog eni ge ruimte is voor vervulling van wensen. Het staat al zo goed als vast dat dorpelingen de wethou- door de lokale band Retalion, ge volgd door de Belgische band An gelskin. Verder treden Time Deci des uit Antwerpen en Pushed too far uit Turnhout op. Als afsluiter heeft de organisatie de Nederland se band Enemy Ground uit Ge- mert gecontracteerd. Deze band timmert flink aan de weg en noemt zichzelf grensverleggend. WTi www.kreekrock.nl. ga ik met de dames uit winkelen, haha! Dat doe ik nog veel liever dan voetbal kijken, puur omdat je er dan eens uit bent. Ik ben al sinds mijn 45e arbeidsongeschikt. De huisarts wees mij op het activi teitencentrum. Echt, dit bevalt mij prima. En mijn vrouw ook, want die kan ook wat makkelijker van huis als ik hier zit", vertelt hij, ter wijl hij met precisie stukjes groen in zijn oasebol prikt. Ook Saar de Looff (56) uit Hoek is vol lof over deze vorm van dagbe steding. „Ik heb zeven jaar geleden een hersenbloeding gehad. Na een revalidatieperiode kon ik hier te recht. Ik schilder hout en maak kaarsen. Dit is echt een uitkomst, ook voor mijn thuissituatie. Het is volgens mij namelijk niet goed om voortdurend op de lip van je part ner te zitten. Hier ben ik onder de mensen. De ene dag lach je, de an dere dag deel je verdriet", zegt ze. Waar Jo en Saar 'gewoon' thuis kunnen wonen, zijn er onder de veertig cliënten ook mensen die in een begeleide woonvorm huizen. Daan van Drongelen uit Terneu- Activiteitencentrum Gors Het Activiteitencentrum Zeeuwsch-Vlaanderen in Ter neuzen bestaat drie jaar en is een initiatief van Stichting Het Gors. Zij heeft ook een locatie aan de Edisonstraat. Een fusie met de Stichting Tra gel, de andere speler op het ge bied van dagbesteding voor mensen met een handicap, werd onlangs afgeblazen. Een samensmelting zou tot te gro te investeringen leiden. De twee stichtingen blijven wel sa menwerken. Het Activiteitencentrum houdt zaterdag een wintermarkt op het Businesspark aan de Haar manweg. Van 9.30 tot 15.30 uur zijn er bloemstukjes, kaar sen, houtwerk en mozaïeken te koop. Alle koopwaar is door de cliënten gemaakt. der ook vragen hoe het met de gro te herinrichtingsplannen voor Cad- zand-Bad staat. Kan een discussie over parkeerplaatsen de vernieu wing van de badplaats tegenhou den of zijn op korte termijn tastba re veranderingen te verwachten? De jaarvergadering van de dorps raad begint om 19.30 uur in het Zwingebouw aan de Prinsestraat. TERNEUZEN - De Temeuzense for matie The Marshmellows treedt za terdag vanaf 21.30 uur op in Porgy en Bess. Het jazz- en bluesetablis sement is zo ongeveer het thuis- honk van de (cover-)groep; elk jaar treden de broers Daniël (zang) en Arjan Verdoorn (leadgi- taar), Pascal Vale (drums), Willi am van Barneveld (piano) en Maarten de Splenter (basgitaar) er op en vorig jaar december werd in Porgy hun eerste cd gepresen teerd. Gces'Oostburg. Juwelier 't Goudoppertje 'Goes. Lange Kerkstraat 48 Oostburg, Burg. Burchtstrvv S-10'i Middelburg, vd Have Juweliers - Gouddoppertje, Nieuwe Burg 16 Terneuzen, Juwelier Wijffels.Noordstraat 103 Vlissingen, Juwelier van Boven. Walstraat 90 In het activiteitencentrum op het Business Park in Terneuzen zijn mensen met een lichamelijke handicap kerststukjes aan het maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30