Zeeland PZC Zeeuws-Vlaamse actie tegen IND inter Sasse Suikerloods geeft zich nog niet gewonnen 'Vertraging aanpak N6i mag niet' Gimbrère deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 34 en 35 25 31 Gewonde bij aanrijding Er speelt altijd een stemmetje mee met pianiste Klara Würtz Donderdag 22 november 2007 Saeftinghe mag niet worden afgegraven Tip? redtern@pzc.nl Rijswijk onacceptabel ver voor ophalen verblijfsdocumenten. door Sheiia van Doorsselaer HULST - Bijna achtduizend inwo ners van Zeeuws-Vlaanderen met een buitenlandse nationaliteit wor den de dupe van een gewijzigde uitvoering van de Vreemdelingen wet. De burgemeesters van Hulst, Sluis en Terneuzen voeren geza menlijk actie tegen de wijziging. Sinds enkele weken heeft de Immi gratie- en Naturalisatiedienst (IND) de uitvoering van de Vreem delingenwet overgenomen van de Nederlandse gemeenten. Zodoen de kunnen documenten zoals een verblijfsvergunning of een zoge noemde verklaring van inschrij ving niet meer bij de gemeente worden opgehaald. Buitenlandse Zeeuws-Vlamingen moeten hiervoor nu naar een van de negen regioloketten van de Im migratie- en Naturalisatiedienst. Voor Zeeland is dat het IND-loket in het Zuid-Hollandse Rijswijk. De gemeentebesturen in Zeeuws- Vlaanderen vinden de reisafstand (met name door een gebrekkig openbaar vervoer) onacceptabel. Zeeuws-Vlaanderen telt vanwege de grensligging veel inwoners met een buitenlandse nationaliteit. In totaal gaat het om 7694 inwoners, onder wie 5162 met de Belgische nationaliteit. Vooral de Belgen wonen vaak al ve le jaren in Nederland en hebben Hulst, Terneuzen en Sluis sprin- gen op de bres voor de bijna 8000 buitenlandse Zeeuws-Vla mingen die voor elk wissewasje naar Rijswijk moeten. een relatief hoge leeftijd. Met na me voor die groep vormt de af stand een groot probleem. Voor de jongere Zeeuws-Vlamin gen met een buitenlands paspoort is ook het allesbehalve handig dat zij voor iets eenvoudigs als een sticker in hun paspoort een hele dag vrij moeten nemen om naar Rijswijk te gaan. Zij worden zo op kosten gejaagd. De Hulster CDA-fractie heeft de kwestie aangekaart bij burgemees ter lan-Frans Mulder. Die stelt met zijn collega's [aap Sala van Sluis en Jan Lonink van Terneuzen alles in Laatste stukje van CSM met sloop loods verdwenen. door Joeri Wisse SAS VAN CENT - Het moet een dege lijk gebouw geweest zijn, die sui kerloods op het terrein van de voormalige CSM-fabriek in Sas van Gent. De slopers van Sagro zijn al een paar dagen aan het werk, maar de spanten van de hal aan de Westkade hebben zich nog niet gewonnen gegeven. Voor de mannen van Sagro is de opslagplaats van de Centrale Sui ker Maatschappij misschien oud, voor J. Sijnesael uit Westdorpe is het nog steeds de nieuwe suiker- loods. „Ik heb de nieuwbouw ge zien, net als dat ik de fabriek heb zien groeien." De 81-jarige West- dorpenaar werkte 37,5 jaar bij CSM in Sas van Gent, tot aan de sluiting van de fabriek, eind jaren tachtig. Hij is niet rouwig om de sloop van het laatste stukje CSM. „Nee, ik ben niet zo nostalgisch in gesteld. Zelf heb ik altijd in het ke telhuis gewerkt. Dat is niet lang na de sluiting gesloopt. Daar was ik wel aan gehecht, maar verder..." Sijnesael kijkt met een goed gevoel terug op de tijd dat hij in Sas van Gent werkte. „Een biet verandert niet, maar de automatisering ging door. Dat houd je niet tegen. Er kwamen torendivisies met vertica le kolommen. Op het eind werk ten er tijdens de campgane nog zo'n 100 man." De loods maakt plaats voor de ont wikkeling van bedrijventerrein de Sasse Poort. Daar zal straks alleen de naam van de toeleidende weg, de Suikerdijk, aan de historie her inneren. het werk om ervoor te zorgen dat burgers hun verblijfsdocumenten weer gewoon bij de gemeente kun nen ophalen. Mulder schrijft na mens de drie gemeenten een brief aan de minister van Justitie Hirsch Ballin om zo tot een oplossing te komen. Een woordvoerster van de IND zegt dat het niet ondenkbaar is dat er een IND-loket dichter bij Zeeuws-Vlaanderen geopend wordt. Dat stemt burgemeester Mulder nog niet gerust. „Waar dan? Bij Roosendaal? Daar kopen we niks voor. Dat is nog te ver weg" Statenfractie CDA vindt uitstel Ontwerp Tracé Besluit onaanvaardbaar. door René Hoonhorst middelburg - Verder uitstel van procedures voor verbreding van rijksweg N61 is uit den boze, vindt de CDA-Statenfractie. Mocht het Rijk het Ontwerp Tracé Besluit, dat dit najaar gereed moest zijn, willen uitstellen tot volgend jaar, dan moeten Gedeputeerde Staten actie ondernemen. De provinciale CDA-bestuurders vrezen dat de aanpak van de N61 (Hoek-Schoondijke) en N62 (Goes-Westerscheldetunnel-Zelza- te) vanwege geldgebrek naar achte ren wordt geschoven. De heraan- leg van de N57 op grondgebied van Veere viel onlangs al ten prooi aan Haagse bezuinigingsdrift. Een zelfde scenario mag zich niet ontrollen in Zeeuws-Vlaanderen, waarschuwt het CDA. De herinrichting van de N61 was bijvoorbeeld nodig om sluipver- keer tegen te gaan, de doorstro ming en verkeersveiligheid te ver beteren en geluids- en trillingsover- last in Schoondijke te verminde ren. De noodzaak van die doelstel lingen is niet verminderd. (Op nieuw) uitstel van aanpassing van de N61 is daarom onaanvaardbaar, laten de CDA' ers Wies Saman en Koos Meulenberg-op 't Hof na mens hun fractie aan GS weten. MIDDELBURG koopzondag 25 november www.gimbrere ode.com terneuzen - Een 29-jarige automo bilist uit Terneuzen is woensdag morgen met nekletsel overge bracht naar het ziekenhuis na een ongeval op de kruising Buitenha ven in zijn woonplaats. De Terneuzenaar verleende op de kruising geen voorrang aan een vrachtwagen, die werd bestuurd door een 56-jarige man uit Rotter dam. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Met de sloop van de suikerloods herinnert alleen de naam van de toeleidende weg nog aan de CSM-fabriek in Sas van Gent. foto Wim Kooyman vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met warme tomaat, couscous en yoghurt 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 za. 24 -11,10.30-16.00 u informatiedag Sanquin Bloedbank 15.00-16.30 U Pianostudenten Roosevelt Academy kijk ook op: wwn.drukkefijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29