Ahold boekt goed kwartaalresultaat w Heerema Vlissingen bouwt gasplatform w a m H flijnA ufoBedrijf.ril /1ijn4utoBedriJf.ril Wij letten ür op prijs én kwaliteit BOVAG Veel bedrijven in Zeeland negeren gehandicapten W PZC Donderdag 22 november 2007 1 5 Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. L -r^r i te bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf; Sterke nettowinst supermarktconcern in derde kwartaal. door Dolf Rogmans den haag - Supermarktconcern Ahold heeft een bevredigend der de kwartaal achter de rug. De net towinst kwam uit op 214 miljoen euro tegen 2to miljoen euro vorig jaar. In 2006 werd het winst cijfer echter nog positief beïnvloed door de verkoop van de Amerikaanse onderdelen U.S. Foodservice en Top.s Het succes wordt gedeeld met de aandeelhouders, want het concern zal voor het eerst sinds 2002 weer dividend uitkeren, liet Ahold gis termorgen weten. Hoeveel precies maakt Ahold volgend jaar bekend. Het concern is uitermate tevreden Rotterdam nog steeds grootste in containers voorburg - Rotterdam is de eer ste containerhaven van Europa, maar Hamburg en Antwerpen lo pen in. In 2006 verwerkte Rotter dam ruim een kwart (bijna 74 mil joen ton) van de containers in de zeehavens van Nederland, Duits land, België en Frankrijk. In 2000 was dat bijna een derde, meldde gisteren het Centraal Bureau voor de statistiek. Shell ontwikkelt gasvelden in Oekraïne londen - Shell heeft een akkoord gemeld met de Britse branchege noot Regal Petroleum over de geza menlijke ontginning en exploitatie van twee gasvelden in Oekraïne. De Oekraïense tak van Shell neemt een belang van 51 procent in een dochter van Regal. Het be taalt daarvoor 50 miljoen dollar (33,8 miljoen euro) in contanten. over de ontwikkelingen in de Vere nigde Staten, waar het de ketens Stop 8c Shop en Giant-Landover heeft. Beide winkelformules wor den aangepakt. Bij deze operatie zijn, net als eerder in Nederland gebeurde, de prijzen omlaag ge bracht. Ook is het assortiment uit gebreid en snijdt Ahold in de kos ten. Dat is nog niet meteen terug te zien in de financiële resultaten over het derde kwartaal. Stop 8c. Shop deed het een procent beter en de omzet van Giant-Landover kwam r,8 procent lager uit. In Nederland gaat het nog steeds bijzonder goed met Albert Heijn. De winst van Ahoid was in het derde kwartaal licht hoger dan vorig jaar. In 2006 werd het cijfer gunstig beïnvloed door de ver koop van Amerikaanse ketens. China grootste partner in containervervoer voorburg - Het containervervoer van en naar China in de havens Antwerpen, Hamburg en Rotter dam is sinds 2000 bijna vervijfvou digd. In 2006 was China daar goed voor een overslag van bijna 30 mil joen ton. Hiermee was het de grootste partner, meldde het Cen traal Bureau voor de Statistiek gis teren. Na China volgen de Verenig de Staten en Singapore. Smit Internationale voorziet winstsprong rotterdam - Smit Internationale, actief als berger en sleper, voorziet dat de nettowinst dit jaar 35 pro cent hoger uitkomt dan in 2006, toen een bedrag werd ingeboekt van 75 miljoen euro. Dat maakte de onderneming gisteren bekend. Vooral de bergingsdivisie draaide in de tweede helft van het jaar goed. De netto omzet bedroeg in het der de kwartaal 1,8 miljard euro. Dat is 12,4 procent hoger dan een jaar ge leden. De groei komt deels voort uit de aankoop van de Kon- mar-winkels. Op eigen kracht groeide Albert Heijn met 7,3 pro cent. De directie van Ahold denkt dat voor het totale concern de aange kondigde operationele marge uit komt aan de bovenkant van eerder gemelde 4 tot 4,5 procent. Het con cern heeft verder de onroerend- goedportefeuille van 5,6 miljard eu ro tegen het licht gehouden. Uit eindelijk is besloten die aan te hou den. Er wordt voor hooguit hon derd miljoen verkocht. Overigens blijken de panden negenhonderd miljoen meer waard dan de 4,7 miljard waarvoor ze nu in de boe ken staan. Wegener verliest rechtszaak AutoTrack apeldoorn - GasPedaal.nl mag de site AutoTrack.nl van mediacon cern Wegener doorzoeken. Dat volgt uit een uitspraak die de recht bank in Utrecht gisteren deed. Wegener eiste dat GasPedaal er mee zou stoppen wegens inbreuk op databankrecht en auteursrecht. Volgens de rechter kon Wegener onvoldoende aantonen dat GasPe daal onrechtmatig handelt. Werkloosheid onder 45-plussers 3,8 procent den haag - De werkloosheid on der 45-plussers is sinds de tweede helft van 2006 gedaald van 4,8 pro cent naar 3,8 procent nu. Dat blijkt uit gisteren gepubliceerde cijfers door het ministerie van Sociale Za ken over het 'Actieplan terugdrin gen werkloosheid 45+' dat samen met het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) wordt uitgevoerd. door Jeffrey Kutterink vlissingen - Heerema Vlissingen bouwt een productieplatform voor BG Tunisia. Het platform moet eind volgend jaar in gebruik worden genomen op het Hasdru- bal veld in de Golf van Gabes. Dat ligt aan de oostkust van Tunesië in de Middellandse Zee. BG Tunisia voorziet momenteel in meer dan 45% van de totale natio nale vraag naar gas en is daarmee de grootste producent en leveran cier van gas in Tunesië. Samen met partner Etap - het Tunesische staatsbedrijf- ontwikkelt BG Tuni sia het Hasdrubal veld. Naar ver wachting is dat in 2009 operatio neel. Het contract dat BG Tunisia, Etap en Heerema Vlissingen hebben ge sloten, betreft de engineering, in koop, fabricage, installatie en het bedrijfsklaar opleveren van het Hasdrubal A platform. Autobedrijf D.H. van Hoepen Fagotweg 2F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 4384 NH Vlissingen Tel. 0118-464644 www.automurre.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118-625663 www.autobedrijfstatenlaan.nl Automobielbedrijf Dijkwel Industrieweg 27-29 4382 NA Vlissingen Tel. 0118-417711 www.dijkwel.nl De unit bestaat uit een 1000 ton jacket (onderstel) en een 1500 ton dek. Nadat de opdracht begin dit jaar is verstrekt, zijn de werkzaam heden bij Heerema in Vlissin- gen-Oost begonnen. Het onder- en hoofddek zijn al ge bouwd. Nu wordt er gewerkt aan de overige drie dekken. De con structie- en installatiewerkzaamhe den worden naar verwachting be gin juli volgend jaar voltooid. De bedrijfsklare oplevering is gepland voor het vierde kwartaal van 2008. Deze opdracht levert voor Heere ma in Vlissingen voor ongeveer driekwart jaar werk op. De Heere ma Fabrication Group, waar de werf in Vlissingen onderdeel van is, beschikt over drie fabricagewer- ven, waarvan er twee in Neder land (Zwijndrecht en Vlissingen) zijn gevestigd, en één in het Vere nigd Koninkrijk (Hartlepool). Er werken meer dan uoo mensen. Autobedrijf Wondergem Bedrijfsweg 16 4387 PD Vlissingen Tel. 0118-465958 www.autowondergem.nl Autobedrijf Koppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg Tel. 0118-581487 www.autokoppejan.nl Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl Autobedrijf Oreel Molenweg 74 4374 ND Zoutelande Tel. 0118-561276 www.autobedrijforeel.nl Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl goes - Meer dan de helft van de werkgevers in Zeeland en Noord-Brabant neemt geen gedeel telijk arbeidsgeschikten in dienst. Dat blijkt uit een onderzoek van uitkeringsinstantie UWV. Hoewel de economie aantrekt, de werkloosheid daalt en het aantal WAO'ers afneemt, telt Nederland ruim 850.000 gedeeltelijk arbeids geschikten. Uit het UWV-onder- zoek blijkt dat 44 procent van de werkgevers gedeeltelijk arbeidsge schikten in dienst heeft (gehad). Werkgevers stellen zich volgens UWV terughoudend op, omdat zij niet altijd bekend zijn met de re gels. Zo is er de no risk polis, die UWV tot vijf jaar uitkeert bij ziek te van een werknemer. Hierdoor wordt het aantrekkelijker gehandi capten aan te nemen. Toch is bijna een derde van de werkgevers niet bereid in de toekomst (weer) een gehandicapte aan te nemen. Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15