'Geen opmars Taliban in Afghanistan' Buitenland Nog meer voordeel bij InternetPlusBellen Knuffelpartij voor verbroedering kpn sluifje aan 1 0 Donderdag 22 november 2007 PZC Vlaamse en Waalse studenten komen bij elkaar in Leuven om te knuffelen. foto Fred Guerdin/GPD Vlaamse en Waalse studenten steunen de eenheid van hun land. door onze correspondent Max Steenberghe LEUVEN - Wat begon als een grap eindigde gistermiddag in Leuven als de vredelievendste demonstra tie die België ooit heeft gekend: vierhonderd Vlaamse en Waalse studenten knuffelden en omhels den elkaar dat het een lieve lust was. Het was een 'warm signaal' om te laten zien dat ook Belgische studenten voor de eenheid zijn van hun land. „Het idee kregen we in een café", vertelt Sander Hereijgers, een van de vier initiatiefnemers. „We erge ren ons als vrijwel elke Belg aan het politieke circus dat dit land al bijna zes maanden te schande zet. We zochten naar een positief te ken. En wat is er hoopvoller dan een knuffel?" Dus werden de (Vlaamse) studenten van Leuven en (de Waalse van) Lou- vain-la-Neuve gevraagd elkaar gis termiddag op het Ladeuzeplein in Leuven te knuffelen. En elkaar ver volgens een pintje aan te bieden. Aanvankelijk leek het idee in het water te vallen door de regen. Maar toen het weer verbeterde, bleef het nog steeds akelig leeg op het plein. Een paar minuten voor de demonstratie zou beginnen, stroomden plotseling van alle kan ten de dames en heren studenten toe. Als studenten iets kunnen, is het een feestje bouwen: binnen vier minuten was het plein een open- luchtcafé met muziek, veel drank en vooral bont uitgedoste jongelie den. Na een kort woord gaven een (Vlaamse) leeuw en een (Waalse) haan het goede voorbeeld, dat mas saal en enthousiast werd opge volgd. Het succes was voorspelbaar: voor bier en de andere sekse doet vrij wel elke student alles. Toch be weerden de meeste studenten dat het hen voornamelijk om de bood schap ging. Studente Sanne: „Het is te zot wat ze met ons land doen." Jacques: „Dit is een interna tionale blamage." pagina 11: regionalisering is redding Europese Unie Navo en Nederland verwerpen conclusies van denktank Senlis. BRUSSEL - Nederland verwerpt de conclusies van een gisteren ver schenen rapport van de Senlis Council over de situatie in Afgha nistan. Volgens de denktank ver keert de veiligheidssituatie in Af ghanistan in een crisis en moeten tienduizenden extra militairen naar het land worden gestuurd, omdat de Taliban er anders de macht dreigen over te nemen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken brengen de Isaf-vredesmacht en het Afghaanse leger de extre mistische opstandelingen juist in het nauw. Nederland heeft ruim zestienhonderd militairen in Af ghanistan, van wie de meesten zijn gelegerd in de zuidelijke pro vincie Uruzgan. Senlis dringt er bij de Nederlandse regering op aan de komende jaren met troe pen in Uruzgan te blijven. Bij ge vechten in het noorden van deze provincie kwamen het afgelopen etmaal meer dan vijftig rebellen om, aldus het Afghaanse ministe rie van Binnenlandse Zaken. Ook binnen de Navo, die de Isaf Nederland en de Navo verwer- pen de conclusie van een denk tank. Die stelt dat er extra militai ren naar Afghanistan moeten om de Taliban te bedwingen. 'Franse tgv op grote schaal gesaboteerd' PARIJS - Het Franse netwerk van hogesnelheidstreinen (tgv) is giste ren gesaboteerd. Dit heeft grote vertragingen veroorzaakt, aldus de tweede man van de Nationale Spoorwegmaatschappij SNCF, Guillaume Pépy. Hij zei dat tegelijkertijd op verschil lende plaatsen sabotage is ge pleegd tegen het netwerk in het oosten en in het westen van het land. Pépy zei niet wie er achter de sabotage zit, maar de leiding van de SNCF liet eerder weten dat 'radicalen binnen de vakbeweging' schade zouden willen aanrichten. Spanjaard 'keelt vrouw' na afwijzing op tv MADRID - Een Spaanse man zou de keel van zijn Russische vriendin hebben doorgesneden, nadat zij op de televisie zijn huwelijksver- zoek had afgewezen. In het populaire programma Dia- rio de Patricia ging Ricardo op zijn knieën, prevelde wat en vroeg het jawoord van Svetlana. Zij zei nee. Een maand eerder was het stel, bei den 30 jaar, na vier jaar relatie uit elkaar gegaan. Na de uitzending werd Svetlana zwaargewond in haar apparte ment aangetroffen. Zij overleed la ter aan haar verwondingen. leidt, klonk een negatieve reactie op het alarmerende rapport. Bron nen binnen het bondgenootschap omschrijven de analyse als 'te een zijdig en te negatief. Een verdub beling van de troepenmacht naar tachtigduizend militairen, zoals de Senlis Council bepleit, is volgens Isaf-commandanten in Afghanis tan niet nodig, zeggen de bron nen. Ook wijzen zij op een on langs gehouden opiniepeiling waaruit bleek dat Afghanen meer vertrouwen hebben in de toe komst. Volgens het onderzoek van de in ternationale denktank zijn de Tali ban sterk in opmars, vooral in het zuiden. Meer dan de helft (54 pro cent) van het Afghaanse land her bergt 'een permanente aanwezig heid' van de Taliban. De radicaal is lamitische beweging is in sommi ge delen feitelijk de enige en onbe dreigde autoriteit die de infrastruc tuur, de plaatselijke economie en de burgers onder controle heeft. Het land dreigt in tweeën te wor den gedeeld als er niet iets ge beurt, stellen de onderzoekers van Senlis. Naast de extra troepen, waarvoor ook moslimlanden militairen zou den moeten leveren, moeten res trictieve mandaten die gevechthan delingen beperken, verdwijnen. Ook moeten militairen volgens Senlis een grotere rol gaan spelen bij de verspreiding van hulpgoede ren en de bescherming van hulpor ganisaties. Woningcorporatie zal culturen scheiden BERLIJN - Huurders met verschillen de culturele achtergronden kun nen niet met elkaar samenleven en moeten daarom worden ge scheiden. Dat althans stelt een Duitse woningbouwcorporatie die dat principe wil toepassen bij het toekennen van woningen. „De bereidheid om te integreren heeft in onze woonblokken zijn grenzen bereikt", aldus bedrijfslei der Thomas Dilger van de Nassaui- sche Heimstatte Wohnstadt. „Een Duitse oma heeft eenmaal een an der begrip van goede manieren als een jonge migrantenfamilie." Vrouw van 101 uit de kleren voor kalender LONDEN - Een Britse vrouw van 101 jaar oud heeft topless gepo seerd voor een kalender om geld in te zamelen voor het plaatselijke voetbalteam. Nora Hardwick liet zich achter de bar van haar stam kroeg in het Oost-Engelse Lincolns hire fotograferen, gedrapeerd met slechts een pikant roze sjaaltje. „Ik ben altijd voor alles in, vooral als het voor een goed doel is", aldus Nora. De vermoedelijk oudste pin-up ooit is gebombardeerd tot Miss November. Ook moeders van spelertjes zijn uit de kleren gegaan om het jeugdelftal te sponsoren. •Deze actie is alleen geldig bij Primafoon en kpn.com, zolang de voorraad strekt. Toestel kan afwijken van de afbeelding Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Geen apart telefoonabonnement nodig. In het weekend onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland. Met eenvoudig doe-het-zelfpakket en gratis monteur voor als je er toch niet uitkomt. Gratis huistelefoon t.w.v, €'39,90.* Primafoon kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10