SINGLE KERSTREIZEN KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 België hoopt op kabinet rond kerst Staatswinkel PZC Woensdag 21 november 2007 9 Formateur Leterme wil eind van deze week opnieuw overleggen. door onze correspondent Max Steenberghe BRUSSEL - Er lijkt schot te komen in de formatie van een Belgische regering. Vandaag moet een com missie het licht zien die zich buigt over de staatshervorming. Forma teur Yves Leterme denkt dan deze week rond de tafel te kunnen met de onderhandelaars en hoopt op een regering 'rond Kerstmis'. De formatie van een liberaal-chris tendemocratische regering is ver strikt in een kluwen van ruzies tus sen de Waalse en Vlaamse ge sprekspartners. Het grootste twist punt is de staatshervorming: Vlaanderen wil meer zelfbestuur, de Walen zijn daar fel op tegen. Na bijna twee weken stilte is er ge noeg gemasseerd om, volgens Lete rme, 'hoopvol naar het weekeinde te kijken'. Volgens hem kan er dan gepraat worden over de agenda van de commissie en het tijdspad voor de staatshervorming, waar- CARACAS - Militaire politie houdt toezicht op de Caracas. Met de door de Staat gerunde kraam- Veel Venezolanen staan uren in de rij om produc- mee hij de opening gebruikt die verkoop van levensmiddelen in een kraampje van pjes probeert president Hugo Chavez het hoofd ten te kunnen kopen die zij zelden in de super- hem werd geboden door de Fran- een 'megamercal' in de Venezolaanse hoofdstad te bieden aan de tekorten die zijn land teisteren, markt zien. foto Rodrigo Abd/AP staligen. Minder besmettingen met hiv dan gedacht WASHINGTON - Wereldwijd zijn minder mensen met het aidsvirus hiv geïnfecteerd dan tot nu toe werd aangenomen. De Verenigde Naties gaan uit van ruim 33 mil joen slachtoffers en niet van bijna 40 miljoen. De schatttingen zijn bijgesteld door betere methodes om gegevens te verzamelen. Het blijft een feit dat elke dag ruim 6800 mensen besmet raken met hiv en 5700 sterven aan aids. Doden in Uruzgan bij luchtaanvallen KABUL - In de Afghaanse provincie Uruzgan zijn gisterochtend lucht aanvallen uitgevoerd op een grote groep Taliban-strijders. Daarbij zijn tien tot veertien do den gevallen. De opstandelingen wilden een hinderlaag leggen, maar die mislukte. Volgens de door de Verenigde Sta ten geleide coalitie vielen zo'n 125 Taliban-strijders Afghaanse militai ren en coalitietroepen aan. Hagelstenen ruimen bommen in Libanon op BEIROET - Hagelstenen zo groot als walnoten hebben gisteren in het zuiden van Libanon veel onont- plofte clusterbommen alsnog laten exploderen. Bij de explosies raakte niemand gewond. Zuid-Libanon ligt sinds de oorlog tussen Hezbol lah en Israël in de zomer van 2006 bezaaid met onontplofte cluster- bommen. Sinds de oorlog zouden al meer dan dertig mensen door clusterbommen zijn gedood. Hyena's doden Keniase leeuwenbedwinger NAIROBI - Hij kon een leeuw do den, maar tegen een groep hyena's bleek een 35-jarige Keniase herder machteloos. Dat meldde de Kenia se Daily Nation gisteren. De herder in de noordelijke regio Maralal doodde met zijn handen een leeuw die hem aanviel. Tegen een groep hyena's die daarop volg de had hij echter geen schijn van kans. De man overleed aan zijn verwondingen. Bankgegevens van 25 miljoen Britten kwijt LONDEN - De Britse overheid is de bankgegevens van 25 miljoen bur gers kwijtgeraakt. Die waren van belang voor de uitkering van kin derbijslag. De voorzitter van de be lastingdienst, die verantwoordelijk was voor het beheer, is al afgetre den. Een bron vertelde dat een koe rier twee cd's met gegevens van de stad Washington in het noordoos ten van Engeland naar Londen bracht, toen hij ze kwijtraakte. 5-, 6- en 8-daagse reizen per bus of vliegtuig naar Duitsland, Hongarije of Italië Gezellige groepsreizen voor alleengaanden (45+) met feestelijke kerstdiners en excursies jéén toeslag 1-persoons- kamer! vanaf Zin in een cultuurrijke kerst? Dan is Berlijn een uitstekende keus, want in deze metropool zijn alle ingrediënten aanwezig! KERST IN BERLIJN v.a. 399 5-daagse busreis De Duitse hoofdstad Berlijn staat voor heerlijke feestdagen in een optimale kerststemming! In groepsverband verkennen we o.a. de feestelijke verlichte Brandenburger Tor, de versierde winkelstraat Kurfürstendamm, de moderne Potsdamer Platz en het indrukwekkende Schloss Charlottenburg! De Hongaarse hoofdstad Boedapest heet niet voor niets de 'Parel van de Donau'... ontdek nu met kerst waarom! KERSTIN BOEDAPEST v.a.€519 8-daagse busreis Boedapest bezit een rijke historie en prachtige beziens waardigheden. Het Vissersbastion, de indrukwekkende Parlementsgebouwen, de Matthiaskerk, het Plein van de Helden, de Opera en de burcht Boeda zijn slechts een greep uit de historische monumenten van de stad! Beleef een heel bijzondere kerst in een heus oud klooster. Het is mogelijk met KRAS! KERST IN ROME LATIUM v.a. 715 6-daagse vlieg-/busreis Dankzij de ligging net even buiten het centrum van Rome is het klooster, gesticht door Benedictus zelf, een prima uitvalsbasis voor een grondige verkenning van Rome met zijn Vaticaan, het Colosseum en de romantische Trevifontein. Maar ook het mooie Latium komt aan bod! Vertrekdatum: 23 december. Voor uitgebreide reisbeschrij ving/reservering, zie www.kras.nl/22061 Vertrekdatum: 21 december. Voor uitgebreide reisbeschrij ving/reservering, zie www.kras.nl/22048 Vertrekdatum: 23 december. Voor uitgebreide reisbeschrij ving/reservering, zie www.kras.nl/22098 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9