Comité van aanbeveling geeft Zeeuws elftal nieuwe injectie SAR is klaar voor stapje terug Schaatsbond protesteert tegen uitslagen en vindt oplossing voor strips Crank Van Heeswijk mogelijk van US Postal Van Wijk wordt trainer van Lord bij KV Oostende Sampras geen partij voor Federer W PZC Woensdag 21 november 2007 37 Blind, Koster en Rutjes in comité van aanbeveling. door Jan Oagevos GOES - In een poging het Zeeuws voetbalelftal meer allure te geven is een comité van aanbeveling in het leven geroepen. Hierin hebben onder anderen Danny Blind (tech nisch directeur Sparta), Adrie Kos ter (trainer Ajax) en Graeme Rut jes (oud-international) zitting. Verder maken John Bravenboer (oud-voorzitter Hoek), Cees van Liere (burgemeester gemeente Noord-Beveland) en David Luteijn (oud-directeur Delta) deel uit van het comité. Zij zullen een ambassa- deursfimctie vervullen. Verder kunnen zij volgens het stichtings bestuur Zeeuws elftal een actieve rol spelen bij de organisatie van een wedstrijd, lezing, symposium of clinic. Het Zeeuws voetbalelftal was in het verleden een instituut. Toen de afdeling Zeeland van de KNVB echter opging in het district Zuid was het gedaan met het selectie team. Dat ging verschillende voet balliefhebbers aan het hart, waar na enkele jaren geleden het Zeeuws elftal nieuw leven werd in geblazen. Sinds die tijd worden weer oefenwedstrijden gespeeld. Probleem is alleen dat de hoogst spelende clubs in Zeeland vanwe ge het drukke programma en de belangen lang niet altijd bereid zijn om spelers af te staan voor het Zeeuws elftal. De stichting, waar Piet Koster voor zitter van is, heeft daar nu op inge speeld en besloten alleen oefen- Het Zeeuws voetbalelftal moet meer elan krijgen. Daarom is een comité opgericht. Hierin hebben onder anderen Danny Blind en Adrie Koster zitting. wedstrijden te plannen in januari (tijdens de winterstop) en de twee de helft van mei (na afloop van de competitie). Zo zal Jong Zeeland woensdag 9 januari tegen het be- loftenteam van Cercle Brugge spe len. Dit gebeurt op het veld van Terneuzense Boys. Het Zeeuws elftal hoopt vrijdag 4 januari tegen een Belgische of Ne derlandse club uit de hoogste klas se te voetballen. Het is de bedoe ling dat het Zeeuws elftal en Jong Zeeland per jaar twee wedstrijden spelen tegen attractieve tegenstan ders. Het stichtingsbestuur van het Zeeuws elftal bestaat na de toetre ding van Henk Groeneveld (oud-voorzitter Bruse Boys) en Theo Tazelaar (bestuurslid IJzendij- ke) uit zes personen. Ad Roovers en Edwin Kriens zijn de coaches van Jong Zeeland. Paul Telussa en Kees Bastiaanse hebben het Zeeuws elftal onder hun hoede. Degradatie is haast onvermijdelijk voor tafeltennissters. door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Hoewel er offici eel nog een ontsnappingsclausule is, hebben de tafeltennissters van SAR zich neergelegd bij een onver mijdelijke degradatie uit de eerste divisie. SAR handhaaft zich, in dien zaterdag in Deventer met minstens 8-2 wordt gewonnen van Swift 2. In Kloosterzande wordt echter geen valse hoop ge koesterd. Lindsey Boerdam, die met de zus sen Audrey en Lacey Koole en Stephanie Fassaert wekelijks een team vormt, zegt dat het doek in feite al geruime tijd terug gevallen is. „We hebben er weer even aan geroken, maar zijn net te licht be vonden. In de eerste vijf wedstrij den hebben we er echt alles aan ge daan om erin te blijven. We heb ben alles gegeven, maar merkten dat de tegenstanders net een maat je te groot waren. Ze zijn wat slim mer, maar het is ook een mentale kwestie. Als je een paar keer ver liest, speel je met minder zelfver trouwen." In dat opzicht is het roer in de tweede competitiehelft omgegaan. „We hebben afgesproken heel on bevangen te spelen. Dat is ook ge lukt. Dikwijls wonnen we dan de eerste twee games. Op zo'n mo ment denk je dat je kunt winnen en dan slaan de zenuwen toe. We hebben heel vaak in vijf games ver loren. Dat is heel frustrerend. Ik heb in tachtig procent van mijn wedstrijden echt lekker gespeeld. Dat geldt voor allemaal. Audrey en Lacey hebben het talent om in de Alleen als de tafeltennissters van SAR zaterdag met minimaal 8-2 winnen, blijven ze in de eerste di visie. De verwachting is dat dat niet gebeurt. eerste divisie te spelen, maar stude ren en kunnen niet veel trainen. Afgelopen zaterdag speelden we te gen een meisje, dat 21 uur per week traint. Daar kom ik in een heel seizoen nog niet aan." Omdat bovendien nu al vast staat dat Stephanie Fassaert volgend sei zoen drie maanden naar India is, doet de ploeg graag een stapje te rug. „Zelf werk ik in het week end", zegt Boerdam. „Ik red het niet om tien keer mee te doen. We hebben dit seizoen al uitwed strijden gespeeld in Rotterdam, Roelofarendsveen, Veenendaal en Venray. Zaterdag spelen we om half zes in Deventer. Dat wordt dus weer nachtwerk voordat we terug zijn. Er zal volgend seizoen een speelster uit het tweede team doorstromen. Dan kunnen we beter een stapje terug doen en proberen in de tweede divisie lek ker mee te doen. Het is ook leuk om weer partijen te kunnen win nen." SEOEL - Toptennisser Roger Federer (rechts), de winnaar van de Masters Cup, heeft gisteren in Seoul een demonstratiewedstrijd tegen de in 2002 gestopte Pete Sampras gemakkelijk gewonnen. De 36-jarige Amerikaan was geen partij voor de tien jaar jongere Zwitser: 6-4 6-3. foto AP KNSB vraagt om onderzoek naar tij dwaarneming. HOOGLAND - De schaatsbond KNSB heeft gisteren bij de interna tionale schaatsunie ISU een offici eel protest aangetekend tegen de uitslagen van de wereldbekerwed strijden in Calgary van afgelopen weekeinde. De bond wil in het bij zonder een onderzoek naar de ge bruikte tijdwaarneming. Aanleiding is de commotie rond Si mon Kuipers. Hij werd op de 1000 meter teruggezet van de derde naar de vijfde plaats. Volgens de Canadese hoofdscheidsrechter fi nishte de Nederlander met de voor ste schaats zwevend boven het ijs en was daardoor de elektronisch geklokte tijd van 1.07,42 correct. In de oorspronkelijke uitslag kreeg Kuipers een tijd van 1.07,39. De bond twijfelt zeer aan de be trouwbaarheid van de gebruikte tijdwaarneming. Op tv-beelden van de NOS was namelijk duidelijk te zien dat Kuipers zijn schaats wel op het ijs had. Ook andere eindtij den in Calgary riepen vragen op. Ondertussen heeft de KNSB heeft zich niet neergelegd bij het verbod van de internationale unie ISU op het gebruik van de strips die schaatspakken aerodynamischer maken. De bond heeft in de regle menten van de ISU ontdekt dat strips wel mogen als ze een vast on derdeel zijn van het pak. Oftewel: strips opplakken mag niet, strips in naaien mag wel. Tijdens de wereldbekerwedstrijden in Calgary liet de ISU afgelopen weekeinde weten dat de opgeplak te strips die sinds de Winterspelen van 1998 in Nagano werden ge bruikt, niet langer zijn toegestaan. Volgens de KNSB staan de ISU-re- glementen hierin dus wel een nu ance toe. Wielrenner wil aantonen dat Rabo hem slecht materiaal leverde. f door Patrick Delait DEN HAAG - Ploegleider Erik Dek ker van Rabobank sluit niet uit dat de afgebroken cranckasm, waar door Max van Heeswijk in het cri terium van Hengelo ten val is geko men, afkomstig is van zijn vorige ploeg US Postal. Volgens Dekker reed Van Hees wijk in juni, zoals gewoonlijk, met het zogenaamde SRM-systeem. Deze techniek, die de renner on der meer informatie geeft over zijn trapvermogen, had de Limbur ger overgenomen van zijn vorige ploeg US Postal. „Op de rechter- cranck van Max zat SRM. Dat staat vast. Ik acht het niet uitgesloten dat ook de afgebroken linkercran- ck van US Postal is. Dat zou in elk geval logisch zijn. Ik vrees dan ook dat Max niet Rabobank, maar zich zelf moet gaan vervolgen." Rabobank heeft ermee ingestemd om de afgebroken cranck (onder deel van de trapas) te laten onder zoeken door kennisinstituut TNO in Eindhoven. De Limburgse ren ner had daar via zijn advocaat om verzocht. Van Heeswijk vermoedt dat zijn valpartij in Hengelo te wij ten is aan verouderd materiaal. Na het onderzoek van TNO beslist Van Heeswijk of hij gerechtelijke stappen onderneemt tegen de Ra- boploeg. „Op dit moment richten we onze pijlen op niemand. Pas als TNO een materiaalfout consta teert,. gaan we kijken of er sprake is van aansprakelijkheid.", aldus Van Heeswijks advocaat Jo van Cauwenbergh. Eerder had de 34-jarige renner de afgebroken cranck al opgestuurd naar materiaalfabrikant Shimano. Uit onderzoek van Shimano is ge bleken dat de cranck waarmee Van Heeswijk in Hengelo reed, dateert uit 2003. Volgens Dekker wil Van Heeswijk het onmogelijke bewijzen. De kans dat de Limburger kan aanto nen dat Rabobank hem op slecht materiaal heeft laten fietsen, acht de ploegleider nihil. Van Heeswijk vindt dat hij na zijn valpartij in Hengelo niet fair is behandeld door Rabobank. De sprinter kreeg nauwelijks nog startgelegenheid in aansprekende koersen en kreeg in augustus te horen dat zijn contract niet zal worden verlengd. De kans dat hij nog terugkeert in het pelo ton is klein. Als Van Heeswijk op 1 december geen nieuwe werkgever heeft, hangt hij zijn fiets definitief aan de haak. OOSTENDE - Dennis van Wijk (44) heeft twee weken na zijn vertrek bij Willem II een nieuwe club ge vonden. De trainer keert terug naar KV Oostende, waar hij eerder al tussen 1996 en 1998 werkzaam was. Van Wijk treft bij de Bel gische tweedeklasser de Vlissingse aanvaller Lionel Lord. Van Wijk en Lord zijn geen vreem den van elkaar. De spits was ander halfjaar geleden dicht bij een con tract met Roeselare, waar Van Wijk destijds trainer was. Nadat hij naar Willem II vertrok, was de overgang van Lord van de baan. Bij Oostende is Van Wijk de opvol ger van de onlangs ontslagen Gaby Demanet. Zijn taken werden tijde lijk waargenomen door assis tent-trainer Kurt Bataille. Hij kwam niet verder dan drie gelijke spelen en een nederlaag, waardoor Oostende nog steeds in de onder ste regionen bivakkeert. H4rfc Max van Heeswijk in betere tijden. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63