Peking werkt toe naar hoogtepunt Excuusbrief NOCNSF aan honderd sporters y 36 Woensdag 21 november 2007 PZC Organisatie Olympische Spelen op zoek naar mooie medaillemeisjes. peking - Zhao Dongming is voor de Olympische Spelen van 2008 in China op zoek naar een legertje mooie medaillemeisjes. Dat is geenszins een gemakkelijke klus voor de directeur van de afdeling culturele activiteiten van het olym pisch organisatiecomité. Hij heeft er 380 nodig met een prachtig fi guur, lang bovendien, en nog eens 180 voor ander vlagvertoon. Zhao wil voor de ceremonieën hostesses van 18 tot 25 jaar, met een lengte tussen de 1,68 en 1,78 meter. Dat laatste is niet gemakke lijk in een land waar de gemiddel de vrouw slechts 1,58 meet. Aan hun gewicht stelt Zhao geen strik te eisen. „Ze moeten jong en mooi zijn, met fraaie rondingen." Een Chinese dagblad kon er, ande re officials citerend, nog aan toe voegen dat tatoeages en hoerige oorbellen uit den boze zijn, even als dikke derrières. Want 'die ste ken te veel uit'. Het is onbekend of buitenlandse dames ook in aan merking komen voor de functie van medaillemeisje als de zoek tocht van Zhao Dongmin onver hoopt geen succes oplevert. In de strijd tegen de doping had Dick Pound positief nieuws over China. De scheidende preses van het antidopingbureau Wada prees de progressie van het Aziatische land op dit terrein. „Niks is natuurlijk perfect, maar de controles daar nemen toe en worden slimmer. Op een schaal van 1 tot 10 zou in de Chinesen een 8,5 geven", zei de Canadees gis teren op een symposium in Ber lijn. China stelt volgens Pound, die bin nenkort wordt opgevolgd door de Australiër John Fahey, alles in het werk een 'schone' olympische ploeg op te leveren voor Peking. Een dikke acht maanden voordat Olympische Spelen in Peking be ginnen, krijgen de Chinezen com plimenten over de aanpak van doping in eigen kringen. „Een positieve test in eigen kring zou ongelooflijk pijnlijk zijn. On langs is bij een dopingschandaal in een sportschool hard ingegrepen. Alle betrokkenen zijn er meteen uitgevlogen. Officials en trainer werden ook geroyeerd als lid van de communistische partij. Dan stel je in China niets meer voor." Hoewel het met de strijd tegen do ping de goede kant uit lijkt te gaan, zijn er volop twijfels over de hygiëne in de Chinese hoofdstad. Zo heeft Peter Baquie, de teamarts van de Australische olympische ploeg, de sporters de gang naar een tatoeëerder in Peking met klem afgeraden. Hij acht de kans dat je daar hepatitis B oploopt le vensgroot. Onder de atleten is het een rage tijdens de Spelen de vijf olympische ringen of een ander aandenken in het vel te laten prik ken. „Allemaal mooi en aardig zo'n tatoeage, maar dan wel na het evenement, veilig thuis in Austra lië", liet Baquie gisteren in de Syd ney Morning Herald weten. Volgens hem is ook een hiv-be- smetting een reëel gevaar. Daarom is niet alleen de tattoo taboe in China maar ook bordeelbezoek. Zijn collega Larissa Trease waar schuwde bovendien tegen het op straat kopen van citrusffuit en me loenen. Deze kunnen zijn geïnjec teerd met vervuild water om het gewicht te vergroten. 8-8-2008 om 20.08 De Olympische Spelen in Pe king beginnen op 8 augustus 2008 om 20.08. Dit gebeurt op dit tijdstip omdat acht het geluksgetal van de Chinezen is. Zij hopen dat de Spelen daardoor voorspoedig verlo pen. De wedstrijdaccommodaties in Peking naderen hun voltooi ing. Het olympisch stadion, door zijn vorm ook wel het vo gelnest genoemd, is naar ver wachting eind maart volgend jaar klaar. Bouwvakkers zijn de ze week begonnen met de af werking van het interieur. door Gijs van Oosten arnhem - Charles van Commenée, chef de mission van de Nederland se ploeg voor de Olympische Spe len in 2008, heeft in een zwaar aangezette brief aan ongeveer hon derd atleten omstandig zijn excu ses aangeboden 'voor een foute inschatting' tijdens een voor lichtingsbijeenkomst vorig week dinsdag op sportcentrum Papen dal. NOCNSF stond enkele journalis ten toe de bijeenkomst bij te wo nen op voorwaarde dat de aanwe zige atleten niet geciteerd zouden worden. Van Commenée is woe dend over een artikel dat de dag er na in NRC Handelsblad is gepubli ceerd. In het stuk staat een weergave van een rollenspel waarin roeister Fem ke Dekker volgens haar (foutieve) inschatting meende dat jaarlijks 60.000 Chinezen worden geëxecu teerd. In werkelijkheid zijn het er volgens organisaties als Amnesty International ongeveer 8000. Femke Dekker was zeer ontstemd over de publicatie, omdat het rol lenspel juist was bedoeld om de at leten te trainen in de omgang met de media en te wijzen op politiek gevoelige uitspraken in relatie tot China. Volgens Van Commenée heeft de betreffende journalist zich niet aan de afspraken gehou den. In zijn apologie richt Van Commenée zich tot de sporters. 'NOCNSF heeft ernstig bezwaar gemaakt en heeft dan ook conclu sies getrokken voor bijeenkomsten in de toekomst. Ik hoop dat door de genomen maatregelen de ge loofwaardigheid van NOCNSF door jou in de toekomst niet in twijfel wordt getrokken en bied langs deze weg mijn excuus aan voor de foute inschatting.' IOC-voorzitter Rogge eert Ceesink arnhem - Jacques Rogge, voorzit ter van het IOC, heeft gisteravond via een videoboodschap op de na jaarvergadering van het NOCNSF Anton Geesink uitgebreid gepre zen. Hij deed dat ter gelegenheid van de viering van het twintigjarig jubileum van de oud-judoka als lid van het IOC. „Anton is van gro te waarde geweest voor de ontwik keling van de olympische gedachte in Nederland", aldus Rogge. Futsalploeg Kloetinge krijgt oorwassing goes - De futsallers van Kloetinge hadden maandagavond weinig in te brengen in het duel met koplo per Meer met Sport/Marrakech 2. In eigen huis verloor de nummer laatst met 1-8. Halverwege het duel keek Kloetin ge al tegen een achterstand van 1-4 aan. Voor de Bevelanders scoorde alleen Tijs Uitterhoeve. Hij maakte de t-2. Zwemster Hanson beëindigt loopbaan sydney - Brooke Hanson bergt haar wedstrijdbadpak op na der tien jaar aan de top. De 29-jarige Australische school slagzwemster maakte gisteren be kend dat ze het niet meer kan op brengen zich naar behoren voor te bereiden op de Olympische Spe len van Peking. In Athene won Hanson zilver op de 100 school en goud in de wissel slagestafette. Eén dag cel voor bokser Mike Tyson den haag - Mike Tyson (41) heeft een milde straf gekregen voor rij den onder invloed van drank en cocaïne, waarvoor hij in december vorig jaar in Arizona werd opge pakt. De oud-zwaargewichtkam- pioen kreeg een gevangenisstraf van één dag met een proeftijd van drie jaar. Wel kickte Tyson uit ei gen beweging af van zijn dubbele verslaving. UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Bobcats-Portland Trailblazers 101-92, Memphis Grizzlies-Seattle Superso- nics 125-108, New Orleans Hornets-Orlando Magic 88-95, Utah Jazz-New Jersey Nets 102-75. BILJARTEN Driebanden derde divisie. Aartsbouw 3-'s Lands Welvaren 2-6: Vic Herreweghe-Rinus Pankow 35-16, 27; Ad van Schijndel-Jean Paul de Kraker 9-35, 26; Jan van Loon-Patrick Vas- seur 18-30, 25; Willy Aarts-Jaap Hameling 19-30,39. Vierde divisie. Cat. van Peer/'t Pleintje-Ste- ketee Schilders 0-8: Rien de Hoon-Piet Schef- fers 28-30, 58; Jan Jaspers-Martin Steketee 22-25, 52; Toon Schouw-André de Broekert 20-25, 67; Rinus van Hal-Leo Leijs 17-20, 56. KARTEN Middelburg. Race 5 Z.I.K.K. Hoofdklasse: 1 Veersedam Auto 1 167 ronden, 2. Snap On ra cing 167, 3. Blinkers/de Hypotheker 166, 4. De Wok Racing 164, 5. Veersedam Auto 2 164, 6. Jeremiasse Racing 164, 7. Van Gilst Ke vers 163. 8. Maximaal T.V. 161. Stand: 1. Snap On Racing 118 pt, 2. Veersedam Auto 1 118, 3. Veersedam Auto 2 96, 4. Van Gilst Kevers 86. 5. Blinkers-de Hypotheker 78, 6 Jeremias se Racing 69, 7. De Wok Racing 65, 8. Maxi maal TV 55. AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Grand Prix driebanden Zeeuws-Vlaamse Bil jartbond. Locatie: café De Kroon in Sint-Jan steen. Aanvang: 19.00 uur. Bouwvakkers zijn bovenop de staalconstructie van het Olympisch Stadion van Peking aan het werk. De sporttem- pel, door zijn vorm ook wel het vogelnest genoemd, is eind maart volgend jaar klaar. foto Adrian Bradshaw/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62