Sport KNVB wil wel, Van Basten ook Bondscoach: niet verliezen Sneijder onzeker voor duel met Wit-Rusland Olympisch elftal wint oefenduel van Roemenië Inbraak in villa Dirk Kuijt 34 Woensdag 21 november 2007 PZC Wit-Rusland - Nederland EK-kwalificatieduel woensdag 21 november, 18.00 uur Dinamo Stadion, Minsk Stand Roemenië Nederland Bulgarije r*j Slovenië tpfl Albanië - Wit-Rusland 11 11 11 11 11 11 26 20-6 26 14-3 22 15-7 I 11 9-14 11 11-12 7 10 15-22 Luxemburg 12 1 0 11 3 2-23 Nederland tegen Wit-Rusland datum thuis uit uitslag 06-09-06 Nederland - Wit-Rusland 3-0 V" 07-06-03 Wit-Rusiand - Nederland 0-2 07-09-02 Nederland - Wit-Rusland 3-0 06-09-95 Nederland - Nederland 1-0 07-06-95 Wit-Rusland - Luxemburg 1-0 Minst gepasseerde landen in de EK-kwalifïcatie Frankrijk 3 Nederland 3 Engeland Tsjechië 5 Kroatië 6 Austria-Switzerland Piet Keizer Patrick Kluivert Ruud v. Nistelrooij 7 7 7 PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert, CN Wit-Rusland - Nederland Volgende maand gesprek over verlenging contract bondscoach. door Leon ten Voorde minsk - De KNVB gaat begin de cember met bondscoach Marco van Basten om de tafel zitten. De insteek van het gesprek is dat bei de partijen met elkaar door willen. Als het aan de directeur betaald voetbal van de KNVB had gelegen, had Marco van Basten al na het WK in Duitsland zijn contract tot en met 2010 verlengd. Ondanks de vele kritiek en het matige spel van Oranje ziet Kesler geen enkele re den om dat aanbod van toen nu in te trekken. Kesler haalt de schouders op bij al le twijfels en scepsis en wijst liever naar de cijfers die Van Basten kan overleggen: 42 wedstrijden ge speeld en maar vier keer verloren. En niet te vergeten: twee keer op rij gekwalificeerd voor een groot toernooi. Na het WK wilde Van Basten nog niet toehappen, maar nu de kwali ficatie voor het EK een feit is, staat hij wel degelijk open voor een lan ger verblijf bij de bond. In de aanloop naar het - wederom uiterst matige - duel tegen Luxem burg heeft Van Basten er geen ge heim van gemaakt dat hij het heel goed naar de zin heeft als bonds coach. Hij is tevreden over het werkklimaat bij de KNVB en hij is er van overtuigd dat hij met de hui dige generatie de komende jaren kan gaan oogsten. Aanvankelijk leek het er nog op dat Van Basten na het EK zijn ge luk wel eens bij een club wilde gaan beproeven, maar nu de optie Ajax minder serieus is dan eerst werd verondersteld, heeft het er al le schijn van dat hij zijn plannen heeft bijgesteld. De vraag is ook of Van Basten wel trek heeft in het hoofdtrainer schap bij een club. De relatieve vili fy Als Oranje volgend jaar op het EK vroegtijdig wordt uitgescha keld, is verlenging van contract van bondscoach Marco van Bas ten waarschijnlijk geen optie. heid die hij als bondscoach heeft, moet hij dan immers gaan inrui len voor een veel drukkere en on zekere job, waarbij hij elke dag ook nog eens in de schijnwerpers staat. Van Basten heeft niet die gedreven heid om elke dag met een groep op het veld bezig te zijn. Als bonds coach is hij veel meer een veredel de parttimer die zijn eigen tijd kan indelen. Dat is voor hem heerlijk werken. Het enige dat contractverlenging bij de KNVB nog in de weg kan staan, is een vroegtijdige elimina tie op het EK. Zowel Van Basten als Kesler heeft al aangegeven dat het dan niet verstandig is om met elkaar door te gaan. venlo - Het olympisch voetbalelf tal heeft gisteravond in Venlo te gen leeftijdsgenoten uit Roemenië met 1-0 gewonnen. Het enige doel punt in het oefenduel werd kort voor rust uit een vrije trap ge maakt door Real Madrid-speler Royston Drenthe. Doelman Kenneth Vermeer keer de kort na de pauze een strafschop van de Roemeen Bogdan Stancu. Vermeer moest niet veel later naar de kant met een heupblessure. Hij werd vervangen door Piet Velthui- zen. De spelers die bij het olympische elftal in actie kwamen, waren vrij wel dezelfde als die vrijdag voor Jong Oranje uitkwamen in het EK-kwalificatieduel met Macedo nië (1-0). Alleen Otman Bakkal was door bondscoach de Haan bij de selectie gehaald als speler die te oud is voor Jong Oranje, maar wel voldoet aan de leeftijdslimiet voor de Olympische Spelen. De Haan Het zeventien spelers opdraven. Al leen Erik Pieters bleef op de bank. liverpool - In de Engelse villa van international Dirk Kuijt in Liver pool is ingebroken. De politie van het plaatsje Woolton bevestigde gisteren dat ze een inbraak in het woonhuis van de spits van Li verpool onderzoekt. Het is niet be kend wat er precies is ontvreemd. De inbrekers zijn vorige week don derdag al het huis van Kuijt bin nengedrongen. De voetballer ver bleef toen in het trainingskamp van Oranje in zijn geboorteplaats Katwijk. Volgens de Britse omroep BBC is Kuijt al de vijfde speler van Liver pool binnen anderhalf jaar die slachtoffer is van woninginbraak. Telkens gebeurde dat tijdens bui tenlandse trips van de spelers. Het overkwam bijvoorbeeld de Pool Jerzy Dudek, die vorig seizoen nog doelman was. Ook Andy van der Meyde (Everton) werd slachtoffer van het inbrekersgilde. Zij namen niet alleen twee auto's mee, maar ook zijn hond. Dirk Kuijt vormt aanvalskoppel met Danny Koevermans. door Jochem Lippmann minsk - Bondscoach Marco van Basten van het Nederlands elftal weet nog niet of hij vanavond tij dens de uitwedstrijd in de EK-kwa- lificatie tegen Wit-Rusland over Wesley Sneijder kan beschikken. De middenvelder haakte gistera vond tijdens de training in de vrieskou van Minsk af met een knieblessure. „Volgens mij valt het allemaal wel mee. Maar we weten morgen beter hoe het echt met Sneijder gaat", al dus de bondscoach die zonder Edwin van der Sar, Clarence See- dorf en Ruud van Nistelrooij naar Wit-Rusland reisde. Robin van Persie en Arjen Robben zijn al lan ger geblesseerd. Afgaande op de laatste training voor het slotduel van de EK-kwali- ficatie vormen Danny Koever mans en Dirk Kuijt het aanvalskop pel van Oranje. Ryan Babel krijgt een kans op de linkerflank. Oranje is al zeker van deelname aan het EK. Bij een gelijkspel is het Nederlands elftal één van de vier groepshoofden op de Europese ein dronde in Oostenrijk en Zwitser land. De wedstrijd begint om 18.00 uur Nederlandse tijd. Wesley Sneijder is een twijfel geval voor de laatste EK-kwali- ficatiewedstrijd. De midden velder heeft een lichte knie blessure. Van Basten ziet Nederland graag als groepshoofd op EK. door Leon ten Voorde minsk - Daar sta je dan als speler van Oranje. Ver van huis in het weinig verheffende winterland schap van Wit-Rusland, terwijl de kwalificatie al binnen is en je met het oog op de EK-loting eigenlijk maar het beste kunt verliezen. Al leen de echte liefhebbers binnen de ploeg zullen vanavond in Minsk de benen serieus in bewe ging willen zetten. Het centrum van hoofdstad Minsk verrast op een prettige manier, maar iets erbuiten waan je je me teen in het oostblok van pakweg twintig jaar geleden. In Wit-Rus land heeft de dictatuur ook nog stand weten te houden. Verant woordelijk daarvoor is de onwrik bare alleenheerser Loekasjenko, die geen enkele inmenging van buitenaf duldt. Wie ook de onbetwiste baas speelt, is de bondscoach van het land, Bernd Stange. De Duitser zit er nog maar pas, maar hij heeft de selectie inmiddels al drastisch op de kop gezet. Van het gerenoveer de Wit-Rusland, met de virtuoos Alexander Hleb van Arsenal in de ploeg, kan Oranje zomaar verlie zen. Zelfs als het niet bewust ge beurt. Toch zegt Marco van Basten na af loop van de training dat Oranje 'honderd procent zeker voor de |"J1 Voor de EK-loting is het gun- stiger als Nederland vanavond van Wit-Rusland verliest, maar bondscoach Marco van Basten ziet dat anders. winst gaat'. „Ik wil gewoon groeps hoofd worden, want dan kunnen we tijdens het EK op een locatie blijven en spelen we alle wedstrij den in hetzelfde stadion. Ik vind het wel prettig als we niet voortdu rend van A naar B hoeven reizen. En wat die zogenaamde sterke te genstanders betreft: die komen we toch wel een keer tegen." Toch nog even voor alle duide lijkheid: als Nederland - net als Oostenrijk, Zwitserland en Grie kenland - groepshoofd wordt, is de kans aanwezig dat Oranje in een poule komt met louter toplan- den. Met die wetenschap stapt Oranje vanavond het veld op in de vrieskou van Minsk waar bij een nederlaag dus merkwaardig ge noeg wel degelijk iets valt te win nen. Al denkt de bondscoach, ei genzinnig als altijd, daar anders over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60