Kabinet laat ontslagrecht met rust Kap van Anne Frankboom gaat vandaag niet door I Adressen: www.kwik-fit.nl of bel 0900-8698 SS PZC Woensdag 21 november 2007 5 Commissie krijgt tot juni voor onderzoek van arbeidsmarkt. door Erwin Buter en Dick Hofland DEN HAAG - Het kabinet verandert niets aan het ontslagrecht. Dat is de uitkomst van het overleg tussen de drie regeringspartijen CDA, PvdA en Christenunie dat gisteravond werd gehouden op het ministerie van Algemene Zaken in Den Haag. Wel komt er een com missie die zal onderzoeken op wel ke manier meer mensen aan een baan kunnen worden geholpen. Dat heeft premier Jan Peter Balken ende (CDA) gezegd na afloop van het beraad. Het kabinet wil samen met werk gevers en vakbonden deze kabi netsperiode tweehonderdduizend extra mensen die nu nog aan de kant staan, aan een baan helpen. De commissie moet uiterlijk juni volgend jaar haar bevindingen rap porteren. Het is nog niet bekend wie er zitting in nemen. Wel is duidelijk dat als de commis sie met nieuwe voorstellen komt Het kabinet versoepelt het ontslagrecht niet. Wel zal een commissie onderzoeken op wel ke manier meer mensen aan een baan kunnen worden geholpen. om het ontslagrecht te versoepe len, het kabinet deze niet over neemt, zo liet vicepremier Wouter Bos (PvdA) doorschemeren. „Wij moeten geen energie stoppen in onderwerpen waar wij nu niet en straks niet uitkomen." Met deze oplossing hebben de coa litiepartijen een uitweg gevonden uit de impasse die lange tijd over het ontslagrecht bestond en waar door besluiten over andere belang rijke zaken achterwege bleven. Zo wordt nu snel een besluit ver wacht over een verlenging van de militaire missie in de Afghaanse provincie Uruzgan en meer geld voor de lerarensalarissen. De PvdA was steeds gekant tegen een versoepeling van het ontslag recht. Minister Piet Hein Donner (CDA) van Sociale Zaken en Werk- gelegheid wilde juist wel praten over een modernisering van het ontslagrecht. Hierdoor zou het voor werkgevers gemakkelijker worden om mensen te ontslaan en daardoor zou het ook weer ge makkelijker worden om mensen te kunnen aannemen. Hij accep teerde gisteren zijn nederlaag gela ten. „De discussie over de arbeids markt dreigde zich te concentre ren op één punt. Je kunt niet ein deloos tegenover elkaar staan. Het is belangrijker om meer mensen aan het werk te krijgen", aldus mi nister Donner. Pierre Bokma wint Internationale Emmy DEN HAAG - Acteur Pierre Bokma (51) is gisteren in New York onder scheiden met een belangrijke Ame rikaanse televisieprijs. Hij kreeg de Internationale Emmy voor zijn rol in de televisiefilm De Uitverkorene, een film die losjes is gebaseerd op de ineenstorting van het software bedrijf van de gebroeders Baan. Bokma moet de prijs in de catego rie 'beste acteur' delen met de Brit se acteur Jim Broadbent, die werd onderscheiden voor zijn rol in de BBC-serie The Street. Kwart leraren is in Den Haag onbevoegd DEN HAAG - Een kwart van de lera ren op 36 middelbare scholen in de regio in en rond Den Haag is onbevoegd. Dat heeft een groep rectoren gisteren laten weten aan de Tweede Kamer. Volgens de rectoren lijdt de regio Haaglanden onder het grootse lera rentekort van Nederland. Zij lui den daarom naar eigen zeggen de noodklok. De regio Rotterdam staat op de tweede plaats. Daarna komen Utrecht en Amsterdam. Minder criminaliteit, meer aanhoudingen DE BILT - De criminaliteit is vorig jaar opnieuw gedaald, terwijl het aantal aanhoudingen van verdach ten juist is toegenomen. Dat meldt de Dienst Nationale Recherche In formatie. De geregistreerde crimi naliteit nam met 7 procent af ten opzichte van 2005. Sinds 2002 is dat een daling van 18 procent. Het aantal aangehouden verdach ten steeg. Vooral minderjarigen en jongvolwassenen zijn vaker als ver dachte bestempeld dan voorheen. Criminelen hebben vrij spel in kunsthandel DEN HAAG - De pakkans van crimi nelen in de kunst- en antiekhan del is laag. Vermiste en gestolen kunststuk ken worden sinds 2001 niet meer centraal geregistreerd, waardoor een overzicht ontbreekt. Ook be staan er nauwelijks wetten en re gels die zich specifiek op deze sec tor richten. Dat blijkt uit een gisteren gepubli ceerd onderzoek in opdracht van het ministerie van Justitie. Anne Frank vanuit het Achterhuis op uitkeek, te redden. De kap stond gepland voor vandaag om dat de boom zo ziek zou zijn dat hij kan omval len. foto Evert Elzinga/ANP AMSTERDAM - Bestuursrechter J. Bade (lichte jas) damse stadsdeel Centrum over de bezwaren van bekijkt dinsdagmiddag de Anne Frankboom. La- de Bomenstichting en buurtbewoners heeft be ter op de dag schorste hij in kort geding de kap- slist. Die laatsten hadden de zaak aangespannen vergunning tot twee weken nadat het Amster- in een poging de beroemde kastanjeboom, waar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5