'We gaan toch niet balletten, he?' punt bij controles Plan voor grondprijs per kern van Veere Beauté Tachtig bekeuringen bij controle op de Middelburgse Schroeweg Alert personeel voorkomt roof van cd-speler W PZC Woensdag 21 november 2007 I 23 Groep 7 van basisschool De Acaciahof krijgt dansles tijdens de Kunst- en Cultuurdagen. „Zelfs de jongens doen enthousiast mee foto Ruben Oreel Basisschoolleerlingen maken kennis met kunst en cultuur. door Dewi Cigengack MIDDELBURG - Huppelen, springen, lopen als een kip en zwaaien met armen en benen. TVvee aan twee maken leerlingen van groep 7 van basisschool de Acaciahof gekke en grappige dansbewegingen op mu ziek. „Zelfs de jongens doen en thousiast mee, dat had ik niet ver wacht", zegt dansdocente Sigrid van Heek. „Ze waren bang dat we zouden gaan balletten. Ik heb ze direct gerustgesteld." Bijna driehonderd leerlingen van zes basisscholen in Middelburg doen mee aan de Kunst- en Cul tuurdagen. Zij bezochten maandag en dinsdag verschillende instellin gen, zoals het Schuttershoftheater en de Zeeuwse Bibliotheek. Doel was om kennis te maken met on der meer toneel, dans, muziek, beeldende kunst en cultuurgeschie denis. „Veel kinderen krijgen dat van huis uit niet mee, en we wil den de drempel om een museum of muziekschool te bezoeken verla gen", zegt Christa Kranenburg van initiatiefnemer Stichting Kunstedu catie Walcheren. Voor groep 7 van de Acaciahof was het gisteren een drukke dag. Eerst kregen de leerlingen een les over zeehelden, in het Zeeuws Ar chief Ze moesten onder andere de handtekening van Michiel de Ruy- ter namaken. Het volgende onderdeel was kunst bekijken in het Centrum voor Beeldende Kunst. De realistische schilderijen en moderne sculptu ren waren wel even wennen. An nabel (10) houdt niet zo van mo derne kunst. „Daar staan vaak vor men op, in felle kleuren. Ik hou meer van donkere schilderijen met mensen of dieren." Het derde onderdeel, de dansles, viel vooral bij de meiden erg goed. Een aantal van hen zit op jazzbal- let of streetdance. Geen van de jon gens doet aan dans. „Ik dacht dat dansen saai was, en voor meisjes", zegt Luc. „Maar ik vond de les juist wel leuk." Nico en Jehtro zijn het hier mee eens, maar dit geldt niet voor alle jongens. 'Meisjesachtig', blijft hun oordeel. Lourus Mersie, leraar van de groep, is erg tevreden over de dag. „De kinderen zijn onbevangen aan de dag begonnen, en ze geven eerlijke reacties. Ik hoor zowel kri tiek als bewondering. Iedereen vindt wel iets leuk en doet ge boeid mee. Niemand blijft ongeïn teresseerd aan de kant staan." Vooral de kunstbeschouwing vond Mersie goed aangepakt. „Ze moesten vragen beantwoorden als 'wat stel je je erbij voor' en 'wat voel je erbij'. Dat maakt het heel concreet." Het is dit jaar voor het eerst dat de Kunst- en Cultuurdagen in Middel burg plaatsvinden. Basisscholen in Vlissingen zijn morgen en vrijdag aan de beurt. Daar is het de vijfde editie van het evenement. jes worden gebruikt op oude fiet sen of mountainbikes. De meeste klanten zetten hem op de knip perstand, dat spaart batterijen." Volgens de wet is knipperend of op de jas gedragen licht (nog) ver boden. En de Zeeuwse politie gaf eerder in deze krant al aan zich in principe aan die wet te houden bij de controles. „Maar," zegt Mirja Vis, „het hangt erg van de situatie af. Agenten kunnen ook besluiten alleen een waarschuwing te ge ven." Is dat niet verwarrend? „Ik denk het niet. We zijn er als poli tie ook niet alleen om bekeurin gen uit te delen. Het belangrijkste is dat mensen veilig aan het ver keer deelnemen. De ene keer be reik je dat met een boete, de ande re keer met een waarschuwing." Fietsverlichting en de wet Een fiets moet een wit voor licht hebben en een rood ach terlicht. Het licht mag niet knipperen. De verlichting moet op of aan de fiets bevestigd zijn. Lampjes aan de jas of tas zijn verboden. Reflectoren zijn verplicht: een rode reflector aan de achter kant, witte of gele reflectoren aan de wielen en vier gele re flectoren aan de trappers. In 2006 schreef de Zeeuwse politie 3476 bekeuringen uit. Dit jaar staat de teller tot en met oktober op 2097. Fietsen zonder licht kost €20. iddelburg DA Beauté Lange Delft 64 Middelburg Win één van de verwenpakketten t.w.v. minimaal €50.00 Vrijdag 23 november extra koopavond met 20% extra korting Op het hele assortiment' middelburg - Bij een verkeerscon trole op de Schroeweg in Middel burg heeft de politie gisterochtend tachtig bekeuringen uitgedeeld. De meeste boetes gingen naar fiet sers: onder meer zeventien voor het rijden door rood licht, 28 voor het negeren van een bord voor eenrichtingsverkeer en 26 omdat de verlichting niet in orde was. Ook automobilisten reden tegen het verkeer in (twee boetes), re den door rood (één boete) of re den over een doorgetrokken streep (één boete). Drie voetgangers kregen een prent omdat ze door rood licht liepen. De politie voerde de controle sa men uit met Prorail, de beheerder van het spoor en de spoorwegpoli tie. De controle duurde van 7.15 tot 9.15 uur. College stelt voor om de grondprijs met elf procent te verhogen. door Emile Calon domburg - De eenheid binnen de grondprijzen in de gemeente Veere wordt mogelijk losgelaten. Het dagelijks bestuur van de ge meente laat weten dat een onder zoek naar prijsdifferentiatie per kern zinvol kan zijn. Ook wil het bekijken of het verstandig is de grondprijzen voor twee-on- der-een-kap-percelen en kavels voor de vrijstaande woningen ge lijk te trekken. Nu hanteert de gemeente per wo ningtype een aparte grondprijs, ongeacht de kern waar er ge bouwd wordt. Voor sociale wo ningbouw geldt een bedrag van 104 euro per vierkante meter. Voor twee-onder-een-kappers en geschakelde woningen moet 167 euro de vierkante meter worden betaald. En voor vrijstaande wo ningen 187 euro. Het college stelt de gemeenteraad voor die prijzen nu te verhogen met elf procent zodat er vanaf 1 ja nuari volgend jaar 115 euro per vierkante meter betaald moet wor den voor sociale woningbouw. Het grondtarief voor geschakelde woningen en twee-onder-een-kap- pers wordt 185 euro. En gegadig den die een vrijstaande woning willen bouwen moeten dan 210 eu ro per vierkante meter neertellen. Voor de jaren 2009 en 2010 mogen de grondprijzen stijgen met een percentage gelijk aan de prijsin dex. Met deze grondprijzen loopt Veere, volgens het dagelijks be stuur, niet uit de pas als gekeken wordt naar de andere Zeeuwse ge meenten en gemeenten van verge lijkbare omvang. Het voorstel van de grondprijzen komt 26 november ter sprake tij dens de vergadering van de com missie RO, aanvang 19.30 uur. VLISSINGEN - Een 41-jarige man uitv Vlissingen is gistermorgen door de politie opgepakt nadat hij probeer de een cd-speler - zonder te beta len - mee te nemen uit een winkel aan de Sint Jacobsstraat in Vlissin gen. Rond half tien gistermorgen wilde de man de winkel verlaten. Daar op ging één van de personeelsle den van de zaak achter hem aan. Samen met een onbekende voor bijganger kon zij de man aanhou den en de politie bellen. De Zeeuwse politie was snel ter plaatse om de 41- jarige Vlissinger over te nemen en naar het bureau te brengen. De man heeft op het politiebureau een verklaring afge legd. Hij mag zich binnenkort voor de rechter verantwoorden. De cd-speler die de Vlissinger wil de wegnemen had een waarde van ongeveer 70 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49