ZMF twijfelt over verdieping ■uw M Na veertig jaar wil Hilly haar echtscheiding overdoen Nog 5 dagen Koeien jacht MiiüEi duig Discussie media en allochtonen Werkzaamheden aan het spoor PZC Woensdag 21 november 2007 27 Instemming gekoppeld aan natuurherstel in de Westerschelde. door Rinus Antonisse vlissingen - De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) bestrijdt dat de komende derde verdieping van de Westerschelde geen gevolgen heeft voor de natuurwaarden. Voorzit ter Jan van Seters zei gisteren op een ledenvergadering in Vlissin gen dat voor de natuurbeweging daarom de weg niet vrij is voor ver dere verdieping. Hij koppelde dat aan de onzeker heid over de tijdige aanleg van zes honderd hectare getijdennatuur in de rivier. In het recente milieu-ef- fectonderzoek over de verruiming, is ervan uitgegaan dat die nieuwe natuur een feit is. Voor de natuur beweging is dat een harde eis. Van Seters bekritiseerde ook het milieu-onderzoek zelf „De voor spellingen van de gevolgen van de verdieping voor geulen en platen zijn zeer onbetrouwbaar." Hij gaf aan dat hiervoor modellen zijn ge bruikt waarvan enkele jaren gele den is vastgesteld dat ze tekort schieten. De Vlaamse milieubeweging heeft al bezwaar aangetekend tegen de verruiming (en verbreding) van de vaargeul. Het gaat in het bijzonder om het stuk tussen de Zeeuwse grens en Antwerpen, de Beneden- Zeeschelde. De Bond Beter Leefmilieu en Na tuurpunt wijzen evenals de ZMF op het uitblijven van afgesproken natuurmaatregelen. Ze vinden dat de verdieping alleen mag worden doorgezet als ook het natuurher stel afdoende geregeld is. Ook zij zetten vraagtekens bij het gebruik van verouderde modellen om het gedrag van de rivier na de verdie ping te voorspellen. De organisaties merken op dat de verruiming zorgt voor toename van de luchtvervuiling in de Ant- De ZMF vreest dat de derde ver- dieping Westerschelde wel dege lijk gevolgen heeft voor de na tuur en twijfelt aan juistheid van het milieu-effectonderzoek. werpse haven en het achterland. En dat terwijl nu al de Europese normen worden overschreden. ZMF-voorzitter Van Seters ging ook nog in op de containerplan nen voor het Sloegebied. Hij be klemtoonde dat de aantallen con tainers voor de Westerschelde Container Terminal (WCT) veel te laag zijn ingeschat. De ZMF liet de verkeersgevolgen van en naar Vlissingen opnieuw onderzoeken. Van Seters beklem toonde dat de ruimte over weg, spoor én binnenvaart te klein is als alle containerplannen (ook een Verbrugge Container Terminal en andere initiatieven) doorgaan. Ge volg: opstoppingen en sluipver- keer over dammen- en deltaroute. ijzendijke - Agenten van de Zeeuwse politie hebben in IJzendij- ke gisteren rond een uur voor cow boy moeten spelen. Op de Isabella- weg in IJzendijke liepen namelijk vier koeien los. De politie wist ze, met wat hulp van de buren, vrij snel weer het weiland in te drijven. Er hebben zich op de weg geen gevaarlijke situaties voorgedaan door de loslopende boerderijdie ren. f{€0rr< F,v ojlpTg^önct A/ 'ftum ljo jöar OtyTe R,ccH~' 'JCRo^d^A Hoe thuy mq Hilly Scholten vroeg gisteren op het bordes van de rechtbank in Middelburg aandacht voor haar echtscheiding van veertig jaar geleden. foto Ruben Oreel Hilly Scholten vindt dat ze ten onrechte van overspel is beschuldigd door Jan van Damme middelburg - Vijftien jaar geleden stond ze met een geel sandwich- bord voor de rechtbank in Middel burg. Gisteren was ze er weer. Nu was haar bord fel oranje. Hilly Scholten (65) uit Zaanstad is op zoek naar recht. Ze wil herstel van een zaak waarin zij volgens haar door justitie geheel verkeerd is behandeld. Op haar bord staat onder meer: 'In naam der Konin gin? Middelburg. Recht en gerech tigheid. Huwelijk onrechtmatig en ongegrond ontbonden. Ruim 40 jaar onterecht veroordeeld.' Haar verhaal begint in Terneuzen, waar ze van 1947 met een onder breking van enkele jaren tot 1974 woonde. Ze is dochter van domi nee Jan Scholten. In de vierde van het gymnasium op Petrus Hon- dius werd ze ernstig verliefd op de vier jaar oudere zoon van een le raar. Hij studeerde in Vlissingen op de hts. Zij maakte haar middel bare school niet af, maar behaalde wel haar kleuterjufdiploma op de toenmalige christelijke kweek school in Middelburg. Ze trouwde in 1964 en volgde haar man naar het Zwitserse Schafïhausen, waar hij voor de Schweizerische Indus trie Gesellschaft werkte. Ze zegt dat haar schoonouders vervolgens 'Die advocaat heeft me gewoon belazerd, toen hij me dwong te tekenen' probeerden haar vader zwart te maken en haar echtgenoot haar mishandelde. Met haar man belandde ze bij een Middelburgse advocaat, die de be langen van hen beiden behartigde. Mevrouw Scholten: „Hij adviseer de me te erkennen dat ik overspel had gepleegd, omdat dat een wetti ge grond was om te scheiden. Die advocaat heeft me gewoon bela zerd. Zoals ik het nu zie, heeft hij me gedwongen om te tekenen." Dat was in 1966. Het komt erop neer, dat mevrouw Scholten revisie van die rechtszaak wil. Wordt ze in het gelijk gesteld, dan wil ze meteen een nieuwe scheidingsprocedure starten en recht doen gelden op alimentatie en pensioenrechten van haar toen malige man. Dat ze nu met haar sandwichbord op het bordes van de Middelburg se rechtbank staat, noemt ze een ultieme poging om rechtsherstel te krijgen. Er is inmiddels geen ad vocaat meer die haar wil helpen. Belt ze de rechtbank, dan wordt ze niet meer doorverbonden. En pre mier Balkenende heeft na drie brieven ook laten weten dat ze niet meer hoeft te schrijven. „Ik wil", zegt ze, „dat dit wordt rechtgezet. Voor mezelf en alle an deren, die hetzelfde meemaak- Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 16-11-2007 blijkt, dat t.v.v. GerechtsOeurwcmtefsKantoorj zeeland Nicole Bimmel, wonende te Domburg, aan SAÏEED JAFFARI, geboren 21-03-1976, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot eenhoofdig gezag van 12-11-2007 met aanzegging dat uiterlijk 05-03-2008 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde S. Jaffari kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes middelburg - De invloed van de media op allochtonen en moslims. Dat is het onderwerp van een the ma-avond die vanavond vanaf 19.30 uur wordt gehouden in eetca fé Desafinado in Middelburg. De organisatie is in handen van Transcultureel Instituut Gordion. (TCI). TCI wil integratieproble men in Zeeland oppakken en grijpt de thema-avond aan om zich te presenteren. TCI bestaat uit Sema Erden, Hayati Akdag en Alex Soplantila, drie mensen met rui me ervaring op het gebied van mi grantenvraagstukken. Na de presentatie volgt een debat over de rol en invloed van de me dia, waarin zaken aan de orde ko men als: kan de pers ontwikkelin gen in een multi-etnische samenle ving (in)direct beïnvloeden? goes - Vanwege werk aan het spoor rijden er zaterdag en zon daggeen treinen tussen Goes en Kruiningen-Yerseke. NS zet bus sen in. De werkzaamheden maken deel uit van de grootscheepse spoorvernieuwing, die ook vol gend jaar nog doorgaat. Aanko mend weekeinde werkt ProRail aan het spoor in Goes en Kapelle. In Goes wordt gewerkt aan de overweg Buys Ballotstraat. Die is dicht voor alle verkeer, inclusief voetgangers. In Kapelle wordt tussen de Bieze- lingsestraat en de Middenweg/ Hoekseweg het spoorgrind ver nieuwd. Ook worden de hou ten dwarsliggers vervangen door betonnen exemplaren. De over weg Biezelingsstraat zal enige tijd afgesloten zijn voor alle verkeer. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN wegens gebrek aan baten: - op 14 november 2007 inzake (F.02/147) ENTRONICS INTERNATIONAL ENGINEERING B.V.. vest.adr. Grevelingenlaan 2.4322 EC Scharendijke. - op 14 november 2007 inzake (F.04/122) VERMEULEN EN HEIJDENS BELEGGING B.V., vest.adr. Hughersluys 29a. 4536 HM Terneuzen. KvK Middelburg. 21009204. - op 14 november 2007 inzake (F.96/123) GILLISSE BEHEER B.V.. vest.adr. Wulfaertstraat 17,4461 HS Goes. KvK Middelburg. 22038034. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39