Bezwaar tegen afwijzing bouwplan Aardenburg hangt aan allerachterste mem Overslag maakt zich zorgen over brandweerpost I fc Z pzc Woensdag 21 november 2007 25 Hulstenaar wil toch huizen bouwen op stuk landbouwgrond. door Harold de Puysseleijr HULST - Erik van den Bergen, eige naar van een stuk landbouwgrond aan de Grote Kreekweg in Hulst, legt zich niet neer bij de afwijzing van de gemeente om het terrein te ontwikkelen tot bouwlocatie voor enkele huizen. Linssen Advocaten uit Tilburg heeft voor Van den Bergen een be zwaarschrift ingediend tegen de weigering door het college van bur gemeester en wethouders. Een meerderheid van de raad schaarde zich in september achter het colle gestandpunt. Argumenten om 'nee' te verkopen aan Van den Bergen waren onder meer dat zijn eigendom binnen het beschermd stadsgezicht ligt. J. de Rooij van het Tilburgse advoca tenkantoor merkt daar in een brief aan het college over op, dat in een aantal gevallen (Grote Kreek) al binnen die grenzen is gebouwd. Daar komt bij, dat de gemeente volgens De Rooij wél wil meewer ken aan de bouw van negentig va kantiewoningen ten zuiden van het perceel van Van den Bergen, in de buurt van overdekt zwembad Reynaertland. Gelet daarop vallen Van den Bergen's plannen volgens de advocaat 'in het niet'. Ook de toekomstige toename van het verkeer over de Grote Kreek- weg is door de gemeente als argu fy Erik van den Bergen wil via een advocaat afdwingen dat de ge meente meewerkt aan zijn plan voor woningbouw op zijn land aan de Grote Kreekweg in Hulst. ment aangevoerd om geen mede werking te verlenen aan de bouw van twee, maximaal drie wonin gen op de grond aan deze weg. Ad vocaat De Rooij wijst er in dat ver band op, dat de eventuele uitbrei ding van de woonwijk Grote Kreek en aanpassingen van de ver keersstromen van en naar de bin nenstad nog onzekere plannen zijn. Die plannen zijn bovendien in verkeerstechnische zin nog niet doorberekend. Verder hoeft ook de ligging van de algemene begraafplaats aan de Van der Maelstedeweg geen belet sel te vormen voor woningbouw. De regels waar de gemeente wat dat betreft mee schermt, zijn vol gens de advocaat slechts richtlij nen waar de gemeente van af mag wijken. De Rooij concludeert dan ook dat het college ten onrechte medewer king aan Van den Bergen's ver zoek heeft geweigerd. Hij vraagt de gemeente alsnog vrij stelling voor het plan en de beno digde bouwvergunning. De be zwaarschriftencommissie houdt 16 januari een hoorzitting over het bezwaar. Tourclub Hulst houdt jaarlijkse veldtoertocht hulst - Tourclub Hulst houdt zon dag de jaarlijkse veldtoertocht. Het parcours gaat onder andere over de Hulster stadswallen (die spe ciaal voor de tocht zijn openge steld), door de Clingse Bossen, de Stekense Bossen en over de Linie- dijk. Iedereen kan deelnemen. De start is van 8.30 tot 10.30 uur bij de kantine van RKHAV in Hulst en de deelnemers kunnen kiezen tus sen afstanden van 25 of 49 kilome ter. Talent krijgt podium tijdens Hulster Art4U hulst - De Hulster jongerenorgani satie Youth4All geeft zaterdag t de cember vanaf 20.00 uur een po dium aan kleinkunstenaars. Tij dens Art4U in café Rentrée kan ie dereen voor het voetlicht treden die niet in een band zit, maar wel iets wil voordragen. Poëzie bijvoor beeld, of dans of cabaret. Ook sin- ger-songwriters worden uitgeno digd hun kunsten te vertonen. In schrijven kan bij Rentrée of via youth_4_all@hotmail.com. Losmaken van drukte in cursus spiritualiteit terneuzen - In het Rivierenhuis in Terneuzen is de komende maand een cursus over spirituali teit. De deelnemers laten de dage lijkse drukte los en staan aan de hand van teksten stil bij de inner lijke krachten die ze losmaken. Die innerlijke beleving wordt gedeeld met de anderen. De cursus is op 5, 12 en 19 december van 19.00 tot 22.15 uur. Voor informatie en in schrijving: Jacqueline Hermans, 0115-697300. Grensdorp dient lijstje met wensen in bij college van Terneuzen. door Raymond de Frel overslag - 't Dorpscomité Over slag maakt zich zorgen over het mogelijk verdwijnen van de brand weerkazerne uit Zuiddorpe. „Als dit doorgaat, vrezen wij dat Over slag niet meer goed bediend kan worden. Ik bedoel: een kazerne in Terneuzen ligt wel erg ver van ons dorp", zei voorzitter Cor Hame link van het comité gisteren tij dens een bezoek van het Terneu- zense college van burgemeester en wethouders aan het grensdorp. Het plan voor de reorganisatie van de brandweer in de gemeente Ter- neuzen, waarbij de uitrukpost Zuiddorpe zou worden opge doekt, is overigens onder druk van bewoners, brandweerlieden en ge meenteraadsleden voorlopig opge schort. Het comité drong bij het Terneuzense college en loco-burge meester Piet Penneman van de ge meente Wachtebeke ook aan op het gezamenlijk zoeken van een speelterrein in het dorp. Daarnaast kondigde zij aan zich meer te wil len profileren als 'het grensdorp bij uitstek'. „De verschillende cul turen en geschiedenis van het dorp moeten meer worden geac centueerd, net zoals het unieke feit dat wij samen maar één paro chie hebben", aldus Hamelink. p ^Ölri VIJFJAAR HERINDELING Vijf jaar geleden reduceerde de herindeling het aantal gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen van zeven tot drie: Terneuzen, Hulst en Sluis. In een korte serie beschouwt deze krant de gevolgen van deze ingreep. Deel 2: Het verdriet van Aardenburg. door René Hoonhorst De vrees van veel inwo ners van Aardenburg is dubbel en dwars be waarheid, betoogt Wal ter Dierick. Vijf jaar na het tot standkomen van één West- Zeeuws-Vlaamse gemeente Sluis hangt de kikkerstad aan de aller achterste mem. Van alle beloften van politici is niets terechtgekomen, stelt Die rick. Het begon er al mee dat toenmalig staatssecretaris De Graaff-Nauta na het samengaan van Sluis-Aardenburg voorspelde dat een nieuwe herindeling zeker enkele decennia op zich liet wach ten. Ook gedeputeerde Poppelaars suste de gemoederen en riep dat het allemaal zo'n vaart niet zou lo pen. Toen het toch tot een nieuwe gemeente Sluis kwam, nam de ge meenteraad een startdocument aan om duidelijk te maken dat een aantal door de voormalige drie ge meenten aangezwengelde of ge wenste zaken in beeld bleven. Die rick: „Er kwam geen noemens waardige lastenverhoging; het ge meentebestuur ging vol voor Sluis aan Zee; Aardenburg kreeg alle ge legenheid om uit te groeien tot cul tuurstad. Allemaal blabla." Dierick was tot aan de 'vrijwillige' herindeling in 1995 - toen Sluis en Aardenburg fuseerden om aanslui ting bij Oostburg te voorkomen - decennia lang werkzaam in het Aardenburgse stadhuis. Het doet de 71-jarige raskikker pijn dat het college zijn voormalige werkplek niet langer ziet als dé cultuurtem pel van de gemeente. Argumenten hoorde hij niet, alleen drogrede nen. „De verkoop van het huidige museumpand levert geld op voor verbetering van de toegankelijk heid van het stadhuis. Voor het museum moet misschien een wandje wijken, maar overige ver trekken zijn heel geschikt om het middeleeuwse archief en het ar chief van de heemkundige kring te herbergen. Als ook het VW-kan- toor naar het gebouw komt en ein delijk wordt begonnen aan restau ratie van de wallen, krijgt Aarden burg echt toeristisch-culturele uit straling." Het Aardenburgs belang is ook Sluis' belang, vindt Dierick. Maar hij heeft weinig hoop dat de Sluise bestuurders het met hem en andere criticasters eens zijn. Het Terneuzense college van burgemeester en wethouders bezoekt Overslag. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37