erecht. Dat is gewoon zo' Gebrekkige inspraak windpark Hulst werkt aan akkoord over tegengaan wildparkeren bij BACK Sing Inn bij Leger des Heils Lustrum Elisabethdag parochie in teken van brood en rozen Z PZC Woensdag21 november2007 23 of dertig per week besteedt ze in middels aan de Voedselbank. Want er is een wijdvertakt net van contacten. Met leveranciers van voedingsmiddelen vooral: een paar supermarkten, twee groente en fruithandels, een handvol bak kers. Hemelsoet is deze onderne mers, de kerken en scholen ook die voor de Voedselbank inzame len, dankbaar. „Want alles komt echt goed terecht. Dat is gewoon zo." Maar zeker in deze tijd van het jaar is een extraatje welkom. Vandaar de kerstactie: schuif uw kerstpakket door naar de Voedsel bank. Inleveren kan tijdens ope ningstijden bij sportschool Bodyli- ne in Terneuzen en op woensdag 19 december tussen 18.00 en 19.00 uur bij het verdeelpunt in Terneu zen, het voormalige Schippers- schooltje aan de Van der Peijl- straat. Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen Zeeland telt twee voedselbanken: Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Ze maken deel uit van de Stichting Voedselbank Nederland. De voedselbank Zeeuws-Vlaanderen bestaat sinds februari 2005. De Ter- neuzense Miriam Hemelsoet was initiatiefneemster. Er zijn verdeelpunten in Terneuzen, Hulst en Breskens. Aanmelding geschiedt via de Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk. De voedselbank voert nu actie voor de inzameling van kerstpakketten. Nieuwe activiteit met ingang van 2008 is de werving van donateurs. Verdere informatie: Miriam Hemelsoet, 06 - 24959412 TERNEUZEN - Omwonende G. Mei- ma van het nieuwe windmolen park in Koegorspolder in Terneu zen heeft zich gisteren bij de Raad van State beklaagd over het gebrek aan inspraak dat de gemeente heeft geboden op een aanvullend milieuonderzoek. Volgens Meima is dat in strijd met de inspraakregels van de overheid. Hij vroeg de Raad van State daar om de bouwvergunning voor de 22 turbines te vernietigen. Meima is slechts één op een lange lijst van bezwaarmakers die bij het Haagse rechtscollege hebben geageerd te gen de komst van de 120 meter windturbines. Een rechter van de Raad van State wees erop dat alle bezwaren tot nog toe verworpen zijn. De gemeente Terneuzen legde uit dat zij helemaal niet verplicht is om de resultaten van het milieuon derzoek ter inspraak aan omwo nenden voor te leggen. Bovendien leverde het milieuonderzoek, over de verschillende locaties voor het park, ook geen informatie op waar mee omwonende Meima voordeel had kunnen doen. De afstand van de woning van de omwonenden tot het park was in alle varianten hetzelfde, en ook de geluidshinder die hij zou ondervinden. Uitspraak over zes weken. TERNEUZEN - De kerk van het Le ger des Heils aan de Dijkstraat in Terneuzen houdt zondag weer een Sing Inn, een kerkdienst met een swingend muzikaal karakter. Dit keer treedt het gospelkoor To gether uit Houten op. De Sing Inn in de kerk van het Le ger des Heils begint om r6.oo uur. Er is tevens oppas voor de kinde ren. www.legerdesheilsterneuzen.nl. Notoire luie automobilisten wacht een boete. door Sheila van Doorsselaer HULST - Als het aan de gemeente Hulst ligt, riskeren automobilisten die hun auto buiten de parkeervak ken aan het BACK-terrein in Hulst stallen binnenkort een boete. De gemeente werkt samen met de winkeleigenaren aan een parkeer verbod voor de omgeving van de winkelpromenade. Het parkeergedrag van sommige klanten van het winkelcentrum aan het Stationsplein is voor veel andere bezoekers een van de groot ste ergernissen. Een groep klanten is te beroerd een parkeervak te zoe ken of een eindje te lopen en wil per se pal voor de deur van de Boe renbond, Aldi. C1000 of de Kar wei (BACK) staan. Dit gedrag zorgt ook voor onveili ge situaties omdat overstekend winkelend publiek zo slecht te zien is en bovenal is er voor goed willende automobilisten weinig ruimte om de bochten te maken van en naar de parkeervakken. Veel klanten ergeren zich in stilte, maar PvdA-gemeenteraadslid Ron de Kort bond de kat in juni de bel om en vroeg verkeerswethouder Clen de Kraker het wildparkeren aan te pakken. Het instellen van een parkeerverbod in combinatie met ijverige agenten die op nale ving controleren zou volgens hem al afdoende zijn. Zo simpel is het echter niet. Het BACK-terrein is een particulier do- l^j Wildparkeerders aan het BACK-terrein in Hulst krijgen, als het aan de gemeente ligt, binnen kort een boete. De ondernemers moeten nog akkoord gaan. mein, de gemeente kan daar niet zomaar een verkeersbesluit nemen zonder instemming van de eigena ren. De gemeente heeft daarom de kwestie besproken met het samen werkingsverband BACK Hulst en ook de winkeliers vinden dat het maar eens afgelopen moet zijn met het wildparkeren. Beide partijen willen dat het gehe le terrein als parkeerverbodzone wordt aangewezen met uitzonde ring van de parkeervakken. Ver keersborden aan de ingangen van het terrein moeten de bezoekers wijzen op het parkeerverbod aan de stoepen van de winkels. De po litie gaat toezien op de naleving. De winkeliers moeten nog wel offi cieel akkoord gaan met het voor stel. De aankoop en het plaatsen van de verkeersborden kost ruim tweeduizend euro en de gemeente vindt dat de winkeliers voor deze kosten moeten opdraaien. Patroonheilige Elisabeth van Thüringen levert thema parochiedag. PHILIPPINE - De Elisabethparochie in Midden-Zeeuws-Vlaanderen viert zondag haar vijfde Elisabeth dag met 'brood en rozen' in Philip pine. De parochie is vernoemd naar Eli sabeth van Thüringen, een wel doenster die brood uitdeelde on der de armen. Haar familie vond dat minder nobel. Toen Elisabeth onverwachts een verwant tegen het lijf liep, antwoordde ze op de vraag wat ze onder haar mantel verborg: Rozen. Toen zij het ge waad opensloeg, kwamen er echt rozen onder vandaan, wat erop Kerkdienst, wandeling, creatief bezig zijn en samen eten, moet parochianen van negen geloofs gemeenschappen nader tot el kaar brengen op parochiedag. duidde dat de Voorzienigheid in stemde met haar gedrag. „Een mooi verhaal om het wij-ge- voel onder onze negen geloofsge meenschappen te versterken. De Elisabethdag is kort na de fusie vier jaar geleden op poten gezet om parochianen zich meer met el kaar verbonden te laten voelen", al dus woordvoerder Otto Vosveld. De lustrumdag begint om 10.30 uur met een feestelijke dienst in Philippine. Tijdens de dienst wordt een aantal vrijwilligers on derscheiden. In een tent bij de kerk is een even feestelijke kinder- nevendienst. 's Middags is er voor kinderen een speciaal programma, mag iedereen deelnemen aan een wandeltocht of zijn creativiteit los laten op het motto 'brood en ro zen'. Elsa van Hermon besluit de Elisa bethdag tussen 16 en 17 uur met op haar radioprogramma 'Proats voor twee' gebaseerde gesprekje met jonge en oude parochianen. Miriam Hemelsoet (rechts) pakt met medewerkers van de voedselbank pakketten in. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35