PZC Tekort ouderenwoningen Geld provincie voor De Poel III BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 21 34 Stukje nieuwe natuur bij Krabbendijke krijgt langzaam vorm Oliedumpers nog spoorloos Wilgenkap aan N289 bij Rilland Muis M 0% 8 W Ir* fr*11 Arnemuidse vissers voerden spectaculaire reddingsactie uit KNVB wil door met Van Basten na EK van 2008 Woensdag 21 november 2007 Tip? redgoes@pzc.nl ABBENDIJKE - Vanaf rijksweg A58 is het inmiddels zichtbaar: schap Zeeuwse Eilanden legt de één kilometer lange en veer- waterberging. Overigens is er min of meer sprake van kreek- -n kreekje dat door de Valkenissepolder kronkelt, ten zuiden tig meter brede kreek, die rietoevers krijgt, aan. Het natuurlij- herstel, want ooit kwamen op dezelfde locatie drie kreekjes sa- /an Krabbendijke. Het is het staartje van het eind 2005 afge- ke bekken is nodig om landbouwgronden voldoende te kun- men. Het waterschap is over ongeveer vier weken klaar met sloten Landinrichtingsproject Den Inkel in Reimerswaal. Water- nen afwateren en om bij hevige regenval te fungeren als extra het werk. foto Willem Mieras Goes moet inspelen op grotere behoefte aan gelijkvloerse huizen. door Lilian Dominicus goes - Goes vergrijst, meer dan ge middeld in Nederland. En Goes bouwt: tot en met 2015 komen er netto 2825 woningen bij. Maar de behoefte aan gelijkvloerse of aange paste woningen voor ouderen is zó groot, dat er de komende jaren een tekort van tenminste enkele honderden en mogelijk van zo'n tweeduizend zal zijn. - Dat valt op te maken uit de con cept woonvisie van de gemeente Goes. Adviesbureau Gerrichhau- zen en partners uit Dordrecht in- dud-vossemeer - De politie heeft nog steeds geen idee wie eind sep tember ruim vierduizend liter olie dumpte in het buitengebied bij Oud-Vossemeer. De uitzending van Opsporing Verzocht, twee we ken geleden, leverde zo'n dertig cips op. Daarvan waren er tien zo serieus dat ze momenteel worden onderzocht. Vooral over de opval lende gele olietank die werd achter gelaten, kwamen veel tips binnen. ventariseerde het huidige wonin genbestand, de sloop- en nieuw- bouwplannen en vergeleek die met de behoefte van onder meer starters, ouderen en zorgbehoeven- den op de Goese huizenmarkt. Het bureau voorziet dat Goes tot 2015 circa 4500 zogenaamde 'nul- tredenwoningen' nodig heeft, met name voor de grootst groeiende doelgroep: ouderen. Nultredenwo- ningen zijn huizen waarin het sa nitair, de woonkamer, de keuken en ten minste één slaapkamer zich Goes moet werken aan een gro- ter bestand huizen die geschikt zijn voor de vergrijzende bevol king. Er zijn in 2015 4500 gelijk vloerse woningen nodig. gelijkvloers bevinden. Er zijn geen of lage drempels en de toegang tot de voordeur is traploos. Dat kunnen dus bungalows, appar tementen, patiowoningen of flats zijn. Anno 2007 telt de gemeente echter maar 450 van dit soort wo ningen. En alle ambitieuze nieuw- bouwplannen van het college van burgemeester en wethouders ten spijt, komen er tot 2015 maar 1700 van dit soort woningen bij. Dat be tekent dat er ergens nog ruim 2300 'nultredenwoningen' gevonden moeten worden. Daarbij maakt het bureau wel de kanttekening dat sommige apparte menten in Goes al geschikt zijn voor bewoning door ouderen, maar nog niet in de berekening zijn opgenomen. 'Er is dus geen goed overzicht te geven van de om vang van de resterende opgave tot 2015', aldus de onderzoekers. Ook is meer behoefte aan woon ruimte voor zelfstandig levende ouderen, die een beroep willen doen op verzorging en verpleging. Daarom is de gemeente van plan om 'woonservicezones' in de wij ken en dorpen op te zetten, te be ginnen in Goes-Noord en -West, waar ouderen terecht kunnen voor onder meer zorgverlening. De concept woonvisie ligt ter inza- ge bij de afdeling publiekszaken in het stadskantoor van Goes en is te raadplegen via de website www.goes.nl. door Rob Paardekam goes - De opknapbeurt van bedrij venterrein De Poel III in Goes gaat zo goed als zeker door nu de pro vincie een subsidie van 450.000 eu ro heeft toegezegd. Dat is iets minder dan de vijf ton die de gemeente had gevraagd, maar wethouder S. van 't Westein de is tevreden. „Het was heel be langrijk dat er een bijdrage van de provincie zou komen. Anders had den we het plan wel heel erg moe ten versoberen." Hoofdonderdeel van de aanpak is zonder twijfel het maken van een doorsteek van De Poel III naar het naastgelegen terrein De Poel II. Zo wordt het be drijventerrein beter bereikbaar en is het ook weer beter te verlaten. Veel ondernemers klaagden over de huidige situatie. De Poel III is nu alleen bereikbaar via de A. Fok kerstraat, die gedurende de spits vaak bomvol staat. Straks kunnen mensen het terrein rilland - De provincie laat volgen de week maandag tot en met don derdag wilgen kappen die langs de Oude Rijksweg (N289) bij Rilland staan tussen de afslagen Midden hof en Bathpolder. Verkeer moet tijdens de werkzaamheden tussen 8.00 en 17.00 uur rekening houden met overlast. De wilgen zijn niet meer vitaal en worden begin 2008 vervangen door onder meer ligus ters, veldesdoorns en essen. verlaten via de Poel II en de roton de bij de McDonald's en het uiter aard ook op die manier bereiken. Bij de huidige uitrit van het ter rein op de A. Fokkerstraat komen twee opstelstroken voor linksaf en rechtsaf Verder staat een opknap beurt op de planning. Dat wil zeg gen dat de klinkerbestrating wordt vervangen door asfalt en er meer groen komt. De wethouder hoopt de werkzaamheden in 2008 te kun nen uitvoeren. Tip? redactie@pzc.nl Ze werkt nog maar enkele dagen op het Goese kantoor. Na afloop van haar eerste werkdag wenste ze haar nieuwe collega's opge wekt een prettige avond toe en wilde door de draaideur het pand verlaten. Maar hé, wat was dat? Tussen de deurpanelen scharrelde een kleine, grijze muis. Ze hield halt en dacht ern stig na over een manier waarop ze naar buiten kon gaan zonder dat muismans door de tochtbor- stels tot reclamegehakt zou wor den vermalen. Erg lang hoefde ze niet na te denken, want een paar seconden later stormde een collega met krachtige tred door de draaideur naar binnen. „Tot morgen", riep hij nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25