Zeeland "'néM PZC121 Walcherse aanpak alcoholmisbruik Scholen binden strijd aan met discriminatie WALCHEREN 30 en 31 34 Bezwaar tegen minicamping Muis Rode-stoeltjesberaad Arnemuidse vissers voerden spectaculaire reddingsactie uit KNVB wil door met Van Basten na EK van 2008 Woensdag 21 november 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Walcherse gemeenten blij met nieuwe bevoegdheden kabinet. door Forra de Jong MIDDELBURG - De Walcherse ge meenten zijn blij met de nieuwe bevoegdheden die de gemeenten krijgen om alcoholmisbruik aan te pakken en willen deze, indien no dig, ook gaan gebruiken. Een sa menwerking zien ze ook wel zit ten. Hoe de gemeenten dit gaan doen, weten zij nog niet. Het kabinet heeft besloten meer bevoegdheden aan gemeenten te geven. Zo is het voortaan bijvoor beeld aan de gemeenten om even tueel de leeftijdsgrens voor het ko pen van alcohol te verhogen. Veere heeft dit jaar al maatregelen tegen alcoholmisbruik onder jon geren genomen, zoals het houden van voorlichtingsavonden en ver zorgen van lespakketten op scho len. Wethcuder ]aap Melse (Wel zijn) van Veere: „Ons huidige be leid kunnen we uitbreiden en ver beteren me: de nieuwe bevoegdhe den. Hoe ve dit gaan doen, weet ik nog niet precies, maar we kun nen denken aan meer controle in horecagelegenheden en ook op jongeren op straat. Dit laatste wil len we doen met straathoekwer kers, mensen die jongeren kunnen aanspreken op hun gedrag. Deze maatregelen zijn er niet om de jeugd dwars te zitten; we willen ge woon niet dat ze in de goot te recht komen." Melse staat positief tegenover een samenwerking met de andere Wal cherse gemeenten. „Ik vind dat el- De Walcherse gemeenten den- ken na over hoe de bevoegdhe den om alcoholmisbruik aan te pakken benut kunnen worden. Hierbij willen zij samenwerken. ke gemeente zijn eigen verant woordelijkheden moet nemen, maar het is wel nodig om het be leid op elkaar af te stemmen." Burgemeester Anneke van Dok van Vlissingen wil de nieuwe be voegdheden gebruiken als aanvul ling op de huidige aanpak. „We zijn al een half jaar bezig met een preventieproject voor softdrugs en alcohol. We nemen hierbij de school als uitgangspunt. De nieu we bevoegdheden zien we dus als aanvulling op wat we nu al doen. Als blijkt dat de bevoegdheden dit ondersteunen, zullen we het zeker niet laten deze in te zetten." Van Dok vindt het ook een goed idee om het beleid van Vlissin gen af te stemmen op dat van de buurgemeenten op Walcheren. „De gemeenten komen al regelma tig bij elkaar. De maatregelen zul len we dan ook wel bespreken. Het is belangrijk het beleid te ver binden." De gemeente Middelburg heeft nog geen concrete plannen over hoe zij de bevoegdheden moet gebruiken. Middelburg is wel bezig met het ontwikkelen van het beleid dat zij ook zeker op de buurtgemeenten aan wil passen. Wanneer de gemeenten dit willen bespreken, is nog niet duidelijk. VEERE - Over de rode stoeltjes in het oude Veer- se stadhuis is het laatste woord nog niet gezegd. Ruim een uur spraken de tegenstanders van het vernieuwde stadhuismeubilair met de fractievoor zitters van de vijf politieke partijen in de gemeen teraad. Lacherig werd plaatsgenomen op het on derwerp van gesprek: de rode stoeltjes en het witleren huwelijksbankje. Woorden als mooi of le lijk namen de Veerse politici niet in de mond. Zij waren gekomen om te luisteren naar de vertegen woordigers van vier organisaties uit het stadje die vinden dat de gemeente moet zorgen voor een inrichting die recht doet aan het historische karakter van het stadhuis. De fractievoorzitters willen de zaak met hun partij en met het college van B en W bespreken. In december wordt duide lijk of de inrichting van de oude raadzaal blijft zo als hij is óf dat verder wordt gesproken over aan passingen. De Stichting Veere, Delta Cultureel, Stadsraad en Vrienden van Veere wachten af. Zij wilden gisteren niet reageren, foto Lex de Meester Art. mikt met project op structurele aanpak van problematiek. door Forra de Jong MIDDELBURG - Op verschillende scholen in Nederland, waaronder basisscholen in Arnemuiden en Middelburg, is gisteren het project 'Eén - Gelijke behandeling voor ie dereen' gelanceerd. Met dit project moeten scholen openlijk actie voe ren tegen discriminatie en intole rantie. Art. 1, de landelijke vereniging ter voorkoming en bestrijding van dis criminatie, heeft het project opge zet. Basisscholen en scholen in het voortgezet onderwijs moeten voor het project een verklaring onderte kenen dat zij jaarlijks activiteiten organiseren gericht op respect en diversiteit en dat zij zich actief in zetten tegen ongewenst gedrag. Simone Kroes, projectleider van Eén voor de basisscholen, legt uit dat de actie is opgezet om scholen een structurele aanpak tegen discri minatie op te laten zetten. Kroes: „Dit betekent niet dat scho len nu niets doen tegen discrimina tie, maar de maatregelen die ze ne men, zijn nu vaak incidenteel. Met Eén willen we bereiken dat de pre ventie en aanpak van discrimina tie en intolerantie actiefin het pro gramma worden opgenomen, en dat ouders daar ook bij betrokken worden." Basisschool De Uilenburch en ba sisschool De Vossenburch in Mid delburg en basisschool 't Vierschip in Arnemuiden zijn gisteren be gonnen aan het project Eén. De scholen in het voortgezet onder wijs zullen later volgen. door Jan van Ommen DEN HAAG - Voor de twaalfde keer stapte H. Vader uit Grijpskerke naar de Raad van State om be zwaar te maken tegen de naburige minicamping van de familie J. Pop- pe aan de Steengrachtsweg. Dit keer vecht Vader het bestem mingsplan van de gemeente Veere aan. Die stelde een nieuw plan op om de tweede bedrijfswoning van de veehouderij en minicamping van Poppe te legaliseren. Ook het toiletgebouw is in het bestem mingsplan opgenomen. Volgens de raadsvrouw van Vader krijgt Poppe door de legalisatie van woning en toiletgebouw het recht om de gebouwen verder uit te breiden en dat wil Vader niet. De raadsman van Poppe zei dat Poppe helemaal niet van plan is uit te breiden. Verder vreest Vader dat het toilet gebouw als recreatieonderkomen wordt gebruikt. De raadsman van Poppe erkende dat in het toiletge bouw een ruimte is waar kinderen van campingasten tijdens regen tv kunnen kijken. Maar aangezien de camping tot maart gesloten is, kan Vader weinig last hebben van de recreatieruimte. De Raad van State doet over enkele weken uitspraak. Tip? redactie@pzc.nl Ze werkt nog maar enkele dagen op het Goese kantoor. Na afloop van haar eerste werkdag wenste ze haar nieuwe collega's opge wekt een prettige avond toe en wilde door de draaideur het pand verlaten. Maar hé, wat was dat? Tussen de deurpanelen scharrelde een kleine, grijze muis. Ze hield halt en dacht ern stig na over een manier waarop ze naar buiten kon gaan zonder dat muismans door de tochtbor- stels tot reclamegehakt zou wor den vermalen. Erg lang hoefde ze niet na te denken, want een paar seconden later stormde een collega met krachtige tred door de draaideur naar binnen. „Tot morgen", riep hij nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23