Uitstel meer intercity's Grote brand legt Auto Onderdelen Centrale Goes in de as DÜSSELDORF Natuurherstel Westerschelde moet in rivier zelf gebeuren KRAS. NL boek online 3 Hardglazen deuren H i 30 en 31 X Zeeuwse treinreiziger is dupe van problemen rond hogesnelheidslijn. door Willem van Dam GOES - De intercity stopt volgend jaar nog niet op alle Zeeuwse sta tions. De invoering van een nieu we dienstregeling op de Zeeuwse spoorlijn is met een jaar uitgesteld tot 14 december 2008. Dat bete kent dat de huidige dienstregeling ook volgend jaar van kracht is. Het uitstel houdt verband met de problemen rond de ingebruikna me van de hsl (hogesnelheidslijn). Eén belangrijke wijziging wordt wel doorgevoerd vanaf 9 decem ber dit jaar. De vertrektijden van de treinen schuiven een half uur op, vanwege de aansluiting van de stoptrein op de Beneluxtrein Am sterdam-Brussel in Roosendaal. Begin dit jaar kondigden de NS aan, dat alle Zeeuwse stations met ingang van 2008 twee keer per uur door een intercity zouden worden aangedaan. Vooral voor Kapelle, Krabbendijke, Rilland-Bath en Ar- nemuiden zou dat een verbetering betekenen. Bovendien was de drei gende sluiting van de NS-stations in Kapelle, Krabbendijke en Arne- muiden daarmee van de baan. Wethouder J. Herselman van Ka pelle is niet blij met het uitstel. „Ik vraag me af wat de gemaakte af spraken met de NS nog waard zijn PJI De Nederlandse Spoorwegen voe- ren op de Zeeuwse lijn pas eind volgend jaar een nieuwe dienstre geling in; de intercity zal dus nog niet op alle stations stoppen. en of er van uitstel geen afstel komt." Wethouder C. Knuit van Reimerswaal denkt 'dat een jaartje uitstel niet zo veel uitmaakt'. Doordat de ingebruikname van de hsl is vertraagd, moeten de Thalys (Amsterdam-Parijs) en de Benelux trein (Amsterdam-Brussel) voorlo pig over het bestaande spoor blij ven rijden. Hierdoor er onvoldoen de capaciteit is om elk uur met twee intercity's tussen Vlissingen en Amsterdam te rijden. pagina 30: minister moet NS aanpak ken Zeeuwse jeugd al volop met vuurwerk bezig GOES - De Zeeuwse jeugd is al vol op met vuurwerk bezig. Niet al leen is dat op talrijke plaatsen in de provincie te horen. Een bezoek aan een willekeurig schoolplein leert dat wie vuurwerk wil, bij de Zeeuwse jeugd aan kan kloppen. Zij weten waar je het kunt halen of verkopen het zelf. De Zeeuwse politie reageert op meldingen en incidenten als het om vuurwerk gaat, laat een woord voerster weten. Landelijk zijn politie en justitie wél actief met vuurwerkbestrij- ding bezig. Zij staan op het punt enkele grote bendes op te rollen. pagina 2 en 3: jongeren, justitie en vuurwerk. Kabinet verandert niets aan ontslagrecht den haag - Het kabinet laat het ontslagrecht ongemoeid. Dat is de uitkomst van overleg tussen de drie regeringspartijen dat gister avond werd gehouden in Den Haag. Wel komt er een commissie die zal onderzoeken op welke ma nier meer mensen aan een baan kunnen worden geholpen, zei pre mier Jan Peter Balkenende (CDA) na afloop van het beraad. pagina 5: kabinet laat ontslagrecht met rust Vuurwerkverbod moet worden afgeschaft Alcoholbeleid per gemeente wordt chaos 92% jg|eens 8% aantal reacties: 461 GOES - De Auto Onderdelen Centrale (AOC) aan de Amundsenweg op het Goese bedrijventerrein De Poel 2 is gisteravond uitgebrand. „Al bij aan komst van de eerste brandweerwagen sloegen de vlammen uit het pand", zei hoofdofficier van dienst J. Brussé van de brandweer Goes. „Wij zijn uit voorzorg ook niet meer naar binnen gegaan." De eerste melding kwam even voor half negen, waarna er snel meer meldingen volgden. Het vuur was in de verre omtrek te zien. De rookont wikkeling was groot. Brussé: „Niet zo vreemd, want er lagen veel banden." Grote knallen waren in het begin te horen, veroorzaakt door ontplof fende gasflessen. Voorzover bekend was niemand meer in het gebouw. De oorzaak is nog niet be kend, de omvang van de schade ook niet. De vrees bestond dat het verkeer op de Deltaweg (Goes-Zierikzee) hinder zou ondervinden van de rookontwikkeling, maar de brandweer wist dit te voorkomen door veel waterstralen in te zetten en de regen hielp een handje, foto Willem Mieras 3-/4-daagse autovakantie Duitsland Luxe A-sterren Zin in een luxe (kerst-)shoppingweekend voor een superprijs? Dat kan! Want een 3- daagse verblijf in het luxe 4-sterren Renaissance Düsseldorf Hotel boekt u al vanaf slechts 89 inclusief ontbijtbuffet! RENAISSANCE DÜSSELDORF HOTEL**** Het luxe 4-sterren hotel beschikt o.a. over liften, restaurant, ontbijtcafé, bar, jacuzzi en whirlpool (beide gratis). Vanaf eind november gezellige kerstmarkten! Aankomstdata: vrijdag van 30/11 t/m 21/12 3 dagen 4 dagen November v.a. 89 December v.a. 95 v.a. 125 Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/73629 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Herstel van de aan getaste natuur in de Westerschel de is niet ergens anders in Zeeland mogelijk. Zowel de Europese re gels als de Nederlandse Natuurbe schermingswet geven dat onomsto telijk aan. De Tilburgse hoogleraar Europees en internationaal milieurecht J. Verschuuren rapporteert dit aan het dagelijks provinciebestuur. De Staten hadden een onderzoek ge vraagd naar de mogelijkheid om EN Zeeland: 2, 3,21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4, 5 en 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12; Meningen: 13; Beurs: 14; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Agenda: 33; Sport: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. vakkundige montage! Glashandel MELIESTE natuurherstel buiten de Wester schelde uit te voeren om zo ont- polderen te voorkomen. Verschuuren geeft aan dat de voor ziene 6oo hectare natuurherstel (deels in de vorm van getijdenna- tuur, dus ontpolderen) direct ver bonden zijn met de noodzaak de natuur in de Westerschelde op or de te brengen. Het gaat om unieke plant- en diersoorten en leefgebie den, die zwaar onder druk staan. pag 3: commentaar pag 13: instandhouding centraal Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl 11 HET WEER: O Motregen ddd Sanitaire zorg is vooral een kwestie van mentaliteit Staatssecretaris 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1