Zeeland Plannen voor woningbouw Clinge Leges voor onderzoek archeologie Reünie jeugdcabaret Het Talent ZEEUWS-VLAANDEREN 33 'Anders wil Hulst die huizen wel' Protest op dijk Hedwigepoider tegen ontpoldering PSV haalt Huub Stevens binnen Dinsdag 20 november 2007 Tip? redtern@pzc.nl Zeeuwse musea bereiden zich voor op rampspoed Gemeente laat plan maken voor nieuwe •vijk aan westzijde. ioor Harold de Puysseleijr "LINGE - De gemeente Hulst heeft adviesbureau RBOI opdracht gege ten een stedebouwkundig plan te naken voor de uitbreiding van Clinge met een nieuwe woonwijk. A.an de westzijde van het dorp, in het verlengde van de Kerkstraat, is volgens wethouder Frans de Vries ruimte voor ongeveer 25 bouwka- vels op een terrein van ruim twee hectare. „We willen graag vaart zet ten achter dit uitbreidingsplanne tje omdat er in Clinge behoefte is aan meer mogelijkheden voor wo ningbouw", zegt De Vries. Het gebied waarvoor de gemeente een plan laat tekenen, beslaat onge veer een derde van in totaal ruim zes hectare landbouwgrond. Voor het grootste gedeelte is het perceel al eigendom van de gemeente. De wethouder is nog in onderhande ling met een pachter, die een klein stuk grond bezit in het uitbrei dingsgebied. Zodra de gemeente tot overeen stemming komt met die pachter, geeft ze volgens De Vries voorrang aan de planontwikkeling. Wan neer vervolgens bouwkavels in de verkoop kunnen, is volgens de wet houder in dit stadium van de plan vorming nog moeilijk aan te ge ven. De gemeente wil de nieuwe wijk fasegewijs laten ontwikkelen. Een deel van de kavels wordt door de gemeente voor vrije bouw ver kocht, een ander deel zal mogelijk aangeboden worden aan geïnteres seerde projectontwikkelaars. Om dat de grond eigendom is van de gemeente, beschouwt De Vries de ontwikkeling van de woonwijk als een mooie injectie voor de ge meentekas. Hoeveel geld de gemeente uitein delijk over kan houden aan het bouwplan, kan de wethouder nog niet inschatten. Woningcorporatie Woongoed heeft ongeveer drie hectare grond De gemeente Hulst en woning corporatie Woongoed bereiden plannen voor nieuwe woning bouw in Clinge voor. Het gaat al les bij elkaar om 50 woningen. gekocht ten behoeve van woning bouw op het terrein van De Sterre in het dorp. Volgens directeur Kees Reinhoudt is er ruimte voor zon 25 woningen. Concrete ont wikkelingsplannen heeft Woon goed nog niet. Woningbouw op het terrein van De Sterre is pas over enkele jaren voorzien, aldus Reinhoudt. De nieuwbouwoperatie van het in- situut voor mensen met een ver standelijke beperking Tragel op datzelfde terrein is volgen directie woordvoerder Jos van Hooijdonk zo goed als afgerond. Nieuwe tarieven voor diensten die gemeente Hulst verleent. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst neemt m de legesverordening een nieuwe ••epaling op die haar in staat stelt ie kosten van archeologisch onder- .oek te verhalen op de burger of projectontwikkelaar die wil bou ten. Meestal verdisconteert de ge meente die kosten al in de bouw- -ondprijs, maar soms kunnen die niet meer in het exploitatieplan worden opgenomen. In die geval len draait de gemeente voor de kosten op. Dat kan nogal in de papieren lo pen. Uit onlangs uitgevoerd ar cheologisch onderzoek in Heikant kwam daar voor tien kavels een to taalsom van 10.000 euro uit. Daarom heeft de gemeente nu be sloten een nieuw tarief in de leges verordening op te nemen. Geba seerd op de gemaakte kosten in Heikant is dat tarief bepaald op 1053 euro per perceel. Nieuw in de legesverordening is ook het bedrag van 15 euro voor het digitaal verstrekken van docu menten zoals tekeningen of ka dastrale kaarten. Daarnaast brengt de gemeente voortaan 150 euro in rekening aan eigenaren van een rijksmonument die iets aan het pand willen laten wijzigen. Ook hier was nog geen speciaal tarief voor. De kosten voor het in behandeling nemen van een aanvraag voor een monu mentenvergunning bedroegen tot nu toe 14,70 euro. Kinder- en jeugdcabaret uit Sluiskil viert 25-jarig jubileum in januari. SLUISKIL - Misschien zijn het in to taal wel meer dan tweehonderd kinderen en jongeren die ooit lid geweest zijn van het Kinder- en jeugdcabaret Het Talent in Sluiskil, schat Ineke Maas, vrijwilligster van Het Talent. In januari houdt de vereniging voor de 25e keer een uitvoering. Dat jubileum was voor het bestuur van het kinder- en jeugdcabaret de aanleiding om 11 januari een reü nie te organiseren voor iedereen die ooit lid is geweest of leiding heeft gegeven bij Het Talent. Maas is vrijwilligster van het eerste uur. „Mijn dochter is 25 jaar gele den lid geworden. Toen hebben ze mij gevraagd om kleren te maken. Dat doe ik nu nog steeds", zegt Maas. Wie mee wil doen met de reünie, kan zich bij Ineke Maas aanmelden, telefonisch via nummer 0115- 471599 of via hét emailadres: jaapmaas® wanadoo.nl. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als het Scheldekwar- der even op zich laat wachten, kan Hulst intussen mooi profiteren van de huizen die in Vlissingen toch nog niet gebouwd worden. Of anders Terneuzen. De CDA-Statenfractie is bezorgd om het bouwproject. Nu het colle ge is gevallen, het Scheldekwartier nog voor de eerste paal miljoenen n de min staat en de gunning is ditgesteld, komt de woningbouw in heel Zeeland in gevaar, denkt Statenlid Ben Pauwels uit Klooster- zande. „Stel dat het Scheldekwar tier niet doorgaat en Vlissingen niet kan voldoen aan het bouwpro gramma, is dat zonde voor de hele provincie." Hij heeft het dagelijks bestuur ge vraagd of de woningbouwdoelstel- !ing kan worden overgeheveld naar een andere gemeente. Dat blijkt te kunnen. In principe heeft de pro vincie met Den Haag afgesproken cot 2010 4670 woningen te zullen bouwen, verdeeld over alle Zeeuw se steden. Vlissingen en Middel- ourg staan bovenaan. Als die het niet halen, vangen Goes en Terneu zen de afgesproken aantallen op. Pauwels: „Het is heus niet zo dat wij Vlissingen projecten willen af pakken, maar als het lang duurt, zijn er nog andere gemeenten. Ik dacht in eerste instantie aan Hulst, maar in Terneuzen is ook nog veel te doen. Met dit antwoord wach ten we voorlopig even af" HEDWIGEPOLDER - Actievoerders tegen de ont poldering hebben gisteren met een tweede volks vergadering bij de radartoren op de Scheldedijk van de Hedwigepoider opnieuw krachtig gepro testeerd tegen deze plannen. Diverse sprekers be klommen de boerenkar aan de voet van de dijk die dienst deed als podium om duidelijk te ma ken dat er veel weerstand is tegen de ontpolde ring. Protestborden, spandoeken en een schop werden ingezet om het standpunt van de tegen standers tegen de regeringsplannen nog eens te onderstrepen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45