Spoor is nog lang niet vol Gemeenten vrezen alcoholtoerisme jongeren 30 en 31 10 en 11 WÊSSSSEMÊlÊÊÊÊm Dodental cycloon in HET WEER: Regen Buitengebied: Engeland ontpoldert Japanners hervatten walvisjacht Dinsdag 20 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 274 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl ProRail denkt door aanpassingen capaciteit netwerk te vergroten. den haag - Over het spoor kun nen veel meer treinen rijden dan werd gedacht. Over het drukste deel van het netwerk rijden nu twaalf treinen per uur, maar door een reeks slimme aanpassingen kunnen al voor 2012 circa dertig treinen rijden over datzelfde tracé. In de Randstad kan het spoorboek je dan worden afgeschaft. Dat stelt spoorbeheerder ProRail in een reactie op het Actieplan Spoor, dat minister Camiel Eur- lings van Verkeer gisteren presen teerde in Den Haag. Vrijdag ging het kabinet al ak koord met het plan. Dat omvat on der meer de in de Rijksbegroting opgenomen 200 miljoen euro voor investeringen in de komende vier jaar. In de periode 2012-2020 volgen nog grootschaliger investe ringen met een omvang van 4,5 miljard euro. Voor dit bedrag heeft het kabinet overigens nog geen fi nanciële dekking gevonden. Het kabinet mikt jaarlijks op 5 pro cent groei op het spoor. De eerste jaren moet dat gebeuren met een reeks van 25 maatregelen die Eur- lings gisteren bekendmaakte. De CDA-bewindsman wil bijvoor beeld het aantal parkeerplaatsen voor auto's bij stations fors uitbrei den, met nog eens zeven- tot tien duizend. Fietsers moeten hun rij wiel ook beter kunnen stallen met de komst van twintigduizend par keerplekken. Het kabinet laat de reiziger in het openbaar vervoer in de kou staan doordat het veel te weinig geld wil investeren. Dat vinden de opposi tiepartijen WD en GroenLinks in een reactie op het Actieplan Spoor. Zowel de WD als Groen Links wijst erop dat het kabinet ge spreid over de komende vier jaar 'slechts' 200 miljoen euro steekt in het verbeteren van het spoor. Vader bracht kinderen door verstikking om middelburg - De twee kinderen die zondagavond dood in een wo ning aan de Noordpoortstraat in Middelburg zijn aangetroffen, zijn door verstikking omgebracht. De 38-jarige vader doodde zijn vijfja rig zoontje Mike en zijn dochtertje Lisa van bijna drie al op zaterdag. Vervolgens verhing hij zichzelf. pagina 2 en 3: drama niet te voorko men pagina 3: commentaar Zeeuw verdachte in moordzaak Rotterdam rotterdam - De politie heeft giste ren twee mannen aangehouden in verband met de gewelddadige dood van een nog onbekende man in een pand aan de Rotter damse Verboomstraat. Het gaat om een 32-jarige Middelburger en een 25-jarige man uit Heusden. Alcoholbeleid per gemeente wordt chaos reageer op www.pzc.nl Regeringen zijn te laks met het ontwikkelen van nieuwe energiebronnen Ofieens 8% aantal reacties: 408 Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. VNG: Kabinet pakt de kern van het probleem niet aan. door Rens Ulijn den haag - De Nederlandse ge meenten zijn niet gelukkig met het gisteren gepresenteerde alco holbeleid van het kabinet. Zij vin den dat het alcoholtoerisme in de hand werkt en de kern van het probleem niet aanpakt. Uit de langverwachte 'Hoofdlijnen brief alcoholbeleid' die de minis ters Klink (Volksgezondheid), Ter Horst (Binnenlandse Zaken) en Rouvoet (Jeugd en Gezin) gisteren naar de Tweede Kamer hebben ge stuurd, blijkt dat gemeenten veel meer bevoegdheden krijgen om al coholgebruik van jongeren aan te pakken. Zo kunnen gemeenten straks bepalen of de leeftijdsgrens voor de verkoop van alcohol wordt verhoogd naar achttien jaar. Ook kunnen zij verordenen dat jongeren onder de leeftijdsgrens een boete krijgen als zij op straat lopen met drank. Gemeenten mo gen verder beslissen dat jongeren onder een bepaalde leeftijdsgrens vanaf een bepaald tijdstip niet meer mogen worden toegelaten in cafés en disco's. De gemeenten zul len toezicht houden 'op de nale ving van alle regels. Nu doet de Voedsel en Waren Autoriteit dat. De Nederlandse Vereniging van niilgonj - Een meisje dat de wervel storm Sidr in Bangladesh heeft over leefd, verzamelt biscuits in Nilgonj. De tropische cycloon die eind vorige week over Bangladesh trok, heeft minstens 3100 mensen het leven ge kost. Volgens de laatste cijfers van de Bengaalse autoriteiten waren er gisteren in de loop van de dag 3113 slachtoffers geteld. Maar de Bengaalse Rode Halve Maan vreest nog steeds dat het totale aan tal slachtoffers boven de tiendui zend uitkomt. Volgens de islamiti sche zusterorganisatie van het Rode Kruis is die schatting gebaseerd op de waarnemingen van duizenden vrij willigers en reddingswerkers in de zwaarst getroffen gebieden van Bangladesh. Het kan nog dagen du ren voordat de omvang van de ramp en het aantal slachtoffers geheel dui delijk zijn. Grote delen in het zuid westen van het land zijn moeilijk be reikbaar. De communicatie met het rampgebied wordt bemoeilijkt door dat de elektriciteit en telefoonver bindingen nog niet zijn hersteld. De cycloon Sidr raasde eind vorige week met windsnelheden tot 240 ki lometer per uur over het land. Voor al de kuststreek werd zwaar getrof fen door de storm die met zware re genval gepaard ging. Volgens Ben gaalse media zouden miljoenen men sen dakloos zijn, hun huizen zijn ver nietigd. Unicef kwam gisteren tot een schat ting van 3,2 miljoen mensen die door de ramp zijn getroffen, 1,5 mil joen zouden dakloos zijn geworden. Behalve aan noodhuisvesting is er grote behoefte aan drinkwater, voed sel en kleding. De internationale ge meenschap zegde gisteren miljoe nen aan noodhulp toe aan Bangla desh, een van de allerarmste landen ter wereld. foto Abir Abdullah/EPA Gemeenten (VNG) noemt de uit breiding van bevoegdheden 'een stap in de goede richting'. Maar zij had graag gezien dat het genuttigd hebben van alcohol voor jongeren strafbaar wordt. „Pas dan leg je de verantwoordelijkheid écht bij de drinkende jongeren zelf" Dat gemeenten straks bepalen of de leeftijdsgrens voor het mogen kopen van alcohol op zestien of achttien ligt, leidt tot alcoholtoeris me, verwacht de VNG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1