Buitenland Kosovaren kiezen voor een eigen staat Schipper staat terecht voor kapotzagen vriend Taliban hangen vijf agenten op in Uruzgan Verkracht meisje krijgt cel en zweepslagen Straten van Belgische hoofdstad kleuren zwart-geel-rood De goedkoopste zorgpolis van Nederland? BenZeker 6 Maandag 19 november 2007 PZC Terneuzenaar wordt verdacht van moord op Belgische vriend. antwerpen - Een Nederlandse schipper staat vandaag in Antwer pen terecht voor een bizarre moord. De 44-jarige man uit Ter- neuzen wordt ervan verdacht dat hij zijn vriend Maurits Impe uit Merksem heeft vermoord en in stukken gezaagd. De Terneuzenaar, zijn vriendin en Maurits hadden aanvankelijk een gelukkige driehoeksverhouding. Maar de twee mannen kregen ru zie over mogelijk misbruik van het zoontje van de Terneuzenaar en zijn vriendin. Tijdens het vissen zou de verdach te het slachtoffer hebben doodge slagen met een zware moersleutel. Hij verstopte het lijk in de koffer bak van zijn auto en reed er een week mee rond, vermoedt justitie. Het lijk zou zelfs achterin de wa- Een 44-jarige man uit Terneuzen moet vandaag in Antwerpen voor de rechtbank verschijnen. Hij wordt verdacht van moord op zijn Belgische vriend. kandahar - Taliban-strijders heb ben in de Afghaanse provincie Uruzgan vijf politiemannen dood geschoten en vervolgens in een dorpje aan bomen opgeknoopt. Dat heeft het hoofd van de politie in Uruzgan gisteren gezegd. De agenten werden twee maan den geleden ontvoerd in het dis trict Deh Rawod, waar ze zaterdag zijn opgehangen. De politie zou gisteren naar het dorp zijn gegaan en twee radicaal islamitische strij ders hebben gedood. In Deh Ra wod is een van de twee Nederland se militaire bases in Uruzgan geves- tigd. gen hebben gelegen toen de vrien din naar de politie was gereden om te melden dat Maurits was ver dwenen. Toen het lijk begon te stinken, loog hij tegen iedereen dat er potje dode wormen in zijn kofferbak zat. Hij zou toen hebben besloten het lijk in stukken te zagen. Hij zaagde het hoofd en de armen af en dumpte ze in een rivier. De romp begroef hij nabij Calais, al dus justitie. Toen de armen van het slachtoffer kwamen bovendrijven in Kortrijk, werd de Terneuzenaar opgepakt. Hij bekende. De romp werd opge graven, maar het hoofd is nooit ge vonden. Hij gaf een opmerkelijke reden voor het kapotzagen van het lijk. De moeder van het slachtoffer is een geoefende pendelaarster, ie mand die met een slingerend touwtje antwoorden en voorwer pen zegt te kunnen vinden. Door de stukken lichaam over een rui me afstand van elkaar te dumpen, wilde hij het de moeder moeilijker maken om het lijk terug te vinden. Voor het proces is vijf dagen uitge trokken. Het vonnis valt waar schijnlijk vrijdagavond. Woordvoerder Yousuf Ahmadi van de radicaal islamitische bewe ging liet gisteren weten dat taliban- strijders in de buurprovincie Hel mand een dief hebben doodge schoten. Zijn lijk werd opgehan gen op een drukke bazaar. In de Zuid-Afghaanse provincie Kandahar zijn zaterdag zeker vij fentwintig taliban gedood bij ge vechten met Afghaanse en Canade se troepen. In totaal zijn circa hon derd doden en gewonden gevallen onder de radicale moslimstrijders. De internationale vredesmacht IS- AF zette helikopters in die de tali ban vanuit de lucht beschoten. Hashim Thaci wint verkiezingen, EU wil overleg over toekomst. pristina - Nu voormalig guerrilla leider Hashim Tha^i en diens par tij PDK zaterdag de parlementsver kiezingen in Kosovo hebben ge wonnen, wil de Europese Unie dat Serviërs en Albanezen morgen op nieuw met elkaar gaan praten over de toekomst van wat nu nog offici eel een Servische provincie is. Thaqi herhaalde na zijn verkiezing nog eens dat hij als premier na 10 december een onafhankelijk Ko sovo wil uitroepen. Tot die datum heeft de internationale gemeen schap de tijd om het eens te wor den over de staatkundige toe komst van Kosovo. Tha^is Democratische Partij heeft 35 procent van de stemmen gekre gen. De meer gematigde Democra tische Liga van wijlen president Rugova behaalde 22 procent. In de Tienduizenden Belgen zijn gekissebis politici over regering zat. door onze correspondent Ma* Steenberghe brussel - Zo'n 35.000 Belgen lie pen gistermiddag door Brussel ter ondersteuning van een oproep aan de politici te stoppen met hun onderling gekibbel. De mars kwam voort uit een petitie van de Luikse Marie-Claire Houard, die aan het hoofd van de stoet liep en ruim 140.000 handtekeningen overhandigde aan senaatsvoorzit ter Armand de Decker. België wacht al ruim vijf maanden door onze correspondent Harald Doornbos DUBAI - Zelfs in het aartsconserva tieve Saudie-Arabië zijn protesten gerezen tegen de straf die een 19-ja- rig meisje heeft gekregen nadat ze door een groep mannen in totaal veertien keer is verkracht. In eer ste instantie was het meisje, af komstig uit de sji'itische minder heid in het strikt soennitische Sau die-Arabië, veroordeeld tot een half jaar cel en honderd zweepsla gen. Dit, zo oordeelde de rechter, omdat ze op het moment dat ze werd verkracht bij een man in de auto had gezeten die geen familie lid van haar was. Volgens de sharia, de Koranwet die geldt in het land, is zoiets straf baar. De man en een groep van zes vrienden verkrachtten het meisje meerdere malen, anderhalf jaar ge leden in de Saudische stad Qatif, in het oosten van het land. Eind peilingen vooraf was er een veel kleiner verschil tussen de twee par tijen. Derde is de Alliantie Nieuw Kosovo van de in Zwitserland le vende multimiljonair Behgjet Pa- colli met twaalf procent van de stemmen. De opkomst bij de ver kiezingen was minder dan vijftig procent. De gang naar de stembus verliep vreedzaam. Kosovo is officieel nog een Servi sche provincie, maar staat al jaren onder bestuur van de VN. Servië waarschuwt dat de stabiliteit van de regio in gevaar komt als de Al banese meerderheid in Kosovo zich eenzijdig onafhankelijk ver klaart. „De burgers van Kosovo hebben de wereld een boodschap gestuurd dat wij een democratisch land De Europese Unie wil dat Ser viërs en Albanezen morgen over de status van Kosovo gaan pra ten, nu Hashim Tha^i de verkie zingen heeft gewonnen. op een regering. De formatie zit muurvast, vooral door toedoen van politici die zich druk maken om kieskringen en andere com munautaire zaken waar geen Belg van wakker ligt. Dat vindt althans Marie-Claire Houard, een Luikse ambtenaar. Uit frustratie begon zij haar actie. Even leek het gisteren niets te wor den met de mars. Bij het startpunt hadden zich namelijk slechts een paar duizend Belgen verzameld die zich kleumend in hun vlaggen wikkelden tegen de kou. Maar een maal in beweging kwamen er meer. Binnen een uur was de stoet aangezwollen tot een onafzienbare menigte, opgetuigd met alles wat vorige week verhoogde de recht bank de straf voor het meisje van honderd tot tweehonderd zweep slagen, omdat haar advocaat de zaak 'in de publiciteit had ge bracht'. „Mijn cliënt is een slachtoffer van een verschrikkelijke misdaad", al dus Abdel Rahmanal al-Lahem, de advocaat van het meisje. „Haar straf druist in tegen alle islamiti sche wetten; ze zou behandeld moeten worden als het slachtoffer, niet als dader." Omdat hij de zaak in de publiciteit heeft gebracht, is de licentie van de advocaat inmiddels ingetrok ken. Een Saudische krant, Arab News, publiceerde kritische verha len over de zaak. Het meisje wil in hoger beroep gaan._De zeven man nen zijn veroordeeld tor celstraf fen uiteenlopend van tien maan den tot vijf jaar. Geen van hen kreeg zweepslagen opgelegd. zijn, dat klaar is om zich aan te sluiten bij de Europese familie", zei de 39-jarige Thaci voor duizen den enthousiaste aanhangers toen hij kort na middernacht de over winning claimde. „Ik beloof dat ik een premier voor alle burgers zal zijn." Thagi was als student in de jaren negentig enige tijd zelf een Rugova-aanhanger, maar kon zich op een gegeven mo ment niet meer vinden in diens pacifistische benadering. Thaci sloot zich aan bij het Kosovo-Be- vrijdingsleger (UCJK) dat vocht te gen de Servische politie en het Joe goslavische leger. In 1999 werd op een conferentie in het Franse Rambouillet bedacht dat Kosovo voor een periode van drie jaar zelfbestuur zou krijgen. Toen Servië niet akkoord ging, be gon de Navo met bombardemen ten in Servië. Na 78 dagen trokken de Serviërs zich terug. Sindsdien wordt Kosovo door de Verenigde Naties bestuurd. zwart-geel-rood (de Belgische drie kleur) kon zijn. Het publiek was precies wat Ma rie-Claire zocht: een doorsnee van het volk. Jong, oud, arm, rijk, fana tiek of berustend. Veel groeperin gen ook: sportclubs, kleuterklasjes, scouts, maar vooral veel gezinnen en weinig allochtonen. Naar schat ting 30 procent waren Vlaming, iets meer dan verwacht. Tot ongenoegen van de organisa tie, die het juist a-politiek en neu traal wilden houden, liep toch een handvol politici mee. Hier en daar waren Nederlanders te vinden. Het gezin Jacobs, uit Breda: „We komen graag in België en ze verdie nen dit niet." Napels verbiedt roken in buurt van kinderen napels - De Italiaanse stad Napels heeft roken verboden in parken en tijdens culturele manifestaties en demonstraties, tenminste als er kinderen onder de 12 jaar of zwan gere vrouwen in de buurt zijn. Overtreders kunnen een boete krij gen van 27,50 tot vijfhonderd euro. In heel Italië is het roken al verbo den in restaurants, kantoren en an dere overdekte openbare gelegen heden zoals vliegvelden. Nederlander doodt vrouw in Antwerpen antwerpen - Een 38-jarige Neder lander heeft zaterdag in Antwer pen zijn vrouw om het leven ge bracht. De echtgenote was een 38-jarige vrouw uit Polen, meldde justitie in Antwerpen gisteren. De aanleiding voor de moord was gele gen in huiselijke kring, aldus justi tie. De man is aangehouden en moet donderdag of vrijdag voor de raadkamer verschijnen. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6