Auto's gieten Getsiebleksiedeksie! Saaie Triviant-variant I Paniekerige kanarie Pietepeuterige laser PZC Maandag 19 november 2007 45 Terwijl de pakjesboot nog onderweg was naar de Ijsselkade in Kampen, mocht ons jeugdige testpanel alvast in het ruim duiken. De kinderen graaiden wat speelgoed bij elkaar en namen dat flink onder handen. Ze oordeelden streng, maar rechtvaardig. foto's CPD o Enthousiast vallen Mees (7) en Sem (5) aan. „Eerst de gebruiksaan wijzing!", roep ik. „Makkie", zegt Mees. In een wip zitten beide jongens onder het gips. Het gipsmengsel in de mal, geknoei... en 24 uur wachten. Dat duurt lang. De volgende dag de autootjes uit de mallen gehaald. Hoe moeten de wielen eraan? Foutje. De wiel- ruimte zit al vol gips. Dan maar verven. Eén penseel en drie autoo tjes voor twee jongens. Ruzie dus. Dan wachten tot er gestickerd kan worden. Sommige stickers plakken in de doos. En de stickers plakken niet op de geverfde auto's. „Zeg maar dat het niks is", zegt Mees. Leuk: het gieten van het gips, uit de mallen halen en het ver ven. Minpunten: ongeschikt voor meer dan één kind, onduidelijk heid bij het gieten en de stickers plakken slecht. Rapportcijfer: 6- Auto's gieten en schilderen, SES, prijs: 7,79 euro „Schatje, kóm maar", koert Gill (3,5 jaar) bij de aanblik van Baby Awake. Als de pop met griezelig echte mimiek terugkoert ('Mama, ik vind jou lief!'), kan het niet meer stuk. Baby Awake kan ook eten en drinkerk En poepen. Dan eist ze ('Poepie gedaan') een schone luier. „Getsieblek siedeksie!", juicht Gill. Prach tig allemaal. Eventjes. Want dat eten kan alleen uit specia le zakjes komen, waarvan er maar vier worden bijgele verd. Van die luiers waar Ba by Awake heel vaak om vraagt, krijg je er twee. Bijko pen dus, voor tien stuks be taal je 6,60 euro. Bovendien wordt Baby Awake van die gifgroene doperwtjessmurrie erg vies. Dus moet 'oma' de pop doorspoelen en 'droog- vegen met zachte, vochtige doek'. Baby Awake komt week één niet ongehavend door. De verf van haar lipjes en wange tjes verdwijnt. Gelukkig ver flauwt de aandacht snel. Eten krijgt Baby Awake nu 'alsof. En zeurt ze om een luier, dan blaft haar poppen- moeder: „Ik blijf niet aan de gang!" Rapportcijfer: 6,5 3 Baby Awake, Hasbro, prijs: 79,95 euro livequiz K i ft De ontvangst van Livequiz is enthousiast. Een bordspel waarbij internet een rol speelt, spreekt Floor (14), Iris (12) en jasmijn (11) wel aan. De vragen zijn steeds hetzelf de en de antwoorden kun nen wisselen. Die zoek je daarom op internet op. He laas kloppen de antwoorden niet altijd, vinden de meiden de vragen veel te moeilijk en zijn de spelregels op een be langrijk punt onduidelijk. Li vequiz blijkt een saaie va riant van Triviant. Het opzoe ken op internet is eerder om slachtig dan leuk. De uitvoe ring is bovendien een beetje goedkoop. Na een kwartier haakt Jasmijn af Floor en Iris zijn niet van plan het spel vaker te spelen, delen ze na drie kwartier mee. De lol is er helemaal af De vragen zijn dan ook van een te hoog schiet-mij-maar-lek-niveau. Misschien leuker voor 18-plussers dan 12-plussers. Maar Speelgoed van het Jaar? Rapportcijfer: 5 Livequiz, Identity Games, prijs: 29,95 euro ^■j Khet, Innoventon Toys, www.trendyspeelgoed.nl, prijs 64,95 euro SI FlyTech Dragonfly, www.robosapiens.nl, prijs: 49 euro De Flytech Dragonfly oogt als een fragiel vo geltje. Bolle, oplichtende oogjes, een piepschuim lijfje en dunne plastic vleugel tjes. De reservevleugels worden in een oog wenk door de ronddartelende pup aan gort ge kauwd. We hebben de libel nog, plus de control ler. Voordat Josse en Nick (beiden 11) richting zwerk kunnen sturen, moet de libel twintig minu ten lang opgeladen worden. Dit door aansluiting op een draadje dat je uit de op een handvol batterijen werkende controller peutert. Vervolgens kan het zeven mi nuten vliegen. In een gymzaal gaat dat prima. „Vet cool", conclu deert Josse. Buiten stuurt een ultra- lichte bries het toestelletje al het ge boomte in. Thuis stuitert het ding als een paniekerige kanarie van muur tot raam. „Leuk ja, als je in een kasteel woont", bromt Nick. Na een hele middag is de totale vliegtijd slechts drie kwartier. Als pup Boefje wederom, en nu fataal, toeslaat, is de reactie lauw. „Zullen we gaan voetballen?" Rapportcijfer: 6,5 Khet is een vurig laserbordspel, maar niet zo vlam mend als je het op filmpjessite YouTube kunt zien. In werkelijkheid is het slechts een pie tepeuterig laserstraaltje dat via spiegel tjes zijn weg zoekt over het speel bord. Het is even uitproberen, maar dan hebben Stan (12) en zelfs ook Tijn (7) door hoe je via via met dat lasertje de onbeschermde achter kant van de spiegelpirami- des, de weerloze farao of zijn obelisken kunt raken. De vlam slaat in de pan als Ward (9) in enkele welgemikte zetten plotseling een eind aan een spelronde maakt, door slinks de farao van zijn net debuterende broer Willem (14) te roosteren. Niet bepaald een spel waarbij de dobbel steen je lot bepaalt, maar een modern soort schaak waarbij je vooral vooruit moet denken en op meer fronten tegelijk moet spelen. Een leuk, degelijk spel dat lang kan duren, maar ook bin nen enkele minuten kan zijn opgebrand. Rapportcijfer: 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61